Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, hogy 1 éves múlt...

Normális az, hogy 1 éves múlt és még nem csinál szinte semmmit?

Figyelt kérdés
Sógoromék kislánya már 1 éves múlt, és a kúszáson, meg a felülésen kívül még semmit nem csinál, mászni sem nagyon mászik még. Mikor mondtam sógornőmnek, hogy miért nem viszik el orvoshoz, kiakadt, hogy semmi baja a kicsinek, csak nem olyan hiperszuper ügyes mint az én gyerekem. Azt mondta mikor a gyerekorvos rákérdezett hogy mit tud már csinálni most 1 évesen, azt hazudta hogy már feláll, kapaszkodva lépked stb. Normális dolog ez? Sajnálom szegény kislányt!
2013. ápr. 15. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet ő valóban ilyen baba, én is találkoztam már ilyennel. Csak azt nem értem, hogy anyuka miért hazudik az orvos előtt? A lehető legnagyobb butaság ez.

Biztos nem meri elmondani, fél, hogy gond van. De így senki nem fog tudni rajta segíteni, ha valóban gond lenne!

2013. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Erről az jutott eszembe hogy sogornőm kislánya detto ilyen majd most 4 hét kórház után kiderült hogy gyógyíthatalan izomsorvadása van! Szólj hogy vigye el a dokihoz! Igaz az én kislányom is még 8 hónapos nem mászik, de fel áll, fel űl, és lépeget is, el jutt oda ahova akar csak még előre nem indult de viszont hátra megy mint a golyó! Ez nem normális dolog annak a csemtének már talán egyedül kéne mennie!
2013. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerősömék kislánya csak másfél évesen indult be, addig komolyan mondom alig-alig csinált valamit.

Viszont a szülei nem hazudoztak össze-vissza, hanem vitték orvosról-orvosra!

Nem értem miért hazudik ebben az ügyben az anyuka. Nagy felelőtlenségnek tartom.


Lányom sem járt önállóan egy évesen még, de ezer mást csinált. Az viszont aggasztó, hogy a kicsi csak kúszik és csak felül. Én biztos megnézetném orvossal, bár nálunk a doki soha nem kérdezett, hanem átvette a gyereket és alaposan megvizsgálta!

2013. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából félek hogy megharagszik ha szólok neki, mert most is hogy említettem a dokit neki iszonyatosan kiakadt. Tudom hogy nem lehet összehasonlítani a gyerekeket, de szerintem az, hogy 1 évesen még csak kúszni tud, meg felülni...ott valami gond van.

10 hónaposan még csak úgy engedte megfogni, ha elfektettem a kezemben, mert azt mondta nem bírja el a gerince a súlyát. :/

2013. ápr. 15. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a védőnőnél van 1 évesen vizsgálat. Nálunk ott is csak kérdezik hogy mit tud a baba, és azt válaszolok amit akarok, de én a helyedben bogarat ültetnék a védőnő fülébe hogy vizsgálja meg tényleg a gyereket. Ez a dolga. Meg lehet rá kérni hogy ne mondja el hogy te szóltál neki. Tudom hogy semmi közöm hozzá, és ha kiderül akkor lehet hogy rád is megharagszanak a sógorodék, de az is lehet hogy megmentesz egy gyereket és egy életre hálásak lesznek. Csak a baba érdekeit nézném. Ja a védőnő dolga házhoz is menni ha gond van, ha szólsz neki akkor biztos kimegy családlátogatásra.
2013. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!