Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek rögtön sikerült a...

Nektek rögtön sikerült a párotokkal megegyeznetek a baba nevét illetően? Mi alapján döntöttetek, milyen nevek tetszettek? És végül mi lett a befutó?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk viszonylag keson (36 hetesen) derult ki, hogy lanyunk lesz. Mar az elejen egyet ertettunk a Lia Nikolett nevparosban. Mind a ketten Lia nevet akartuk adni a lanyunknak vilag eletunkben. Meg ossze se beszeltunk :)))

A fiu nevnel mar kerdes volt.. A ferjem a Sandorra szavazott (osszes felmeno Sandor). Mondtam, hogy biztos nem fogjak igy hivni. Par het alatt belenyugodott, megegyeztunk a Bence Alex parosba.


Megszuletett a lanyunk es Lia Nikolettnek lett anyakonyveze. Par oraval kesobb meghallottam a Luca nevet.

Azota ez jar a fejembe!!! Most ujra varjuk a babat, meg nem tudjuk milyen nemu lesz.

A lany nev: Luca Andrea

A fiu: Mate Alex.


Bencebol mar Dunat tudnek rekeszteni.. Matet pedig ritkan hallom mostansag a kornyezetemben.

Igazabol az a bajom, hogy fiu nevben nem is tudok gondolkodbi. Sosem tudtam.. a lanyunknal is elso perctol ereztem, hogy lanyunk lesz.

A fiu nev annyira mellekvagany volt szamomra, de meg kellett adni kotelezoen ezt is szules elotti par oraban.

2013. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Férjem az elsőnél mondta, hogy Levi/Levente lesz. Én azért felsoroltam még pár nevet, bár nekem is tetszett (Bálint, Zsombor, Ádám, Áron, Nándor) Végig hallgatott mondta, hogy jó, majd a másodiknak választUNK belőle. Levente lett :)

A másodiknál egyértelmű volt a Zsombor, de kislányt mutatott az ultrahang. Azt mondta válasszak én, de azért legyen valami vétó joga ha nagyon nem tetszik neki (nekem amit a Levente, amit ő döntött el tetszett). Két név közül nem tudtam dönteni: Léna és Lilla. Ő Lillát mondott. Végül meggondoltam magam és Léna lett :)

2013. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk úgy volt hogy ha lány én választok ha fiú akkor ő.Én a Milénát választottam ó meg Arnoldot.Lány lett. Barátainknál is igy lesz a választás.
2013. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Mióta a páromat ismerem folyton azzal nyaggatott, hogy ha fiunk lesz, akkor Alajosnak fogják hívni (a Bikini basszusgitárosa után....... - szörnyű!!!), úgyhogy volt néhány "csatánk", mire (a rokonságommal összefogva) le tudtuk beszélni erről a tervről. Mikor kiderült, hogy tényleg fiú lesz a babánk összeültünk a családdal és a naptárt lapozgatva kigyűjtöttük azokat a neveket, amiket szívesen adnánk a babának. (Én szerettem volna, ha Bercel lesz, de ha a párom engedett az Alajosból, akkor én is hagyom ezt a nevet.) Az első név, amire mindketten rábólintottunk az a Brúnó volt, úgyhogy egyelőre úgy néz ki, hogy így fogják hívni.
2013. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk listánk volt fiú- és lánynevekkel. Aztán sok beszélgetéssel mindig lekerült egy-kettő a listáról, és a végére maradt lánynévként a Boglárka. Ez egyértelmű volt mindkettőnknek. A fiúnév az nehezebb volt, Sebestyén és Benjámin között őrlődtünk hetekig. Végül feladtam a Sebit és megegyeztünk a Beniben, de megkönnyeztem a Sebestyént. :-) Fiunk született, Benjámin lett, és nem bánom. A férjem megígérte, ha még egy fiú lesz, lehet Sebestyén. De valószínűleg addigra már más név fog tetszeni. :-)
2013. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiunknál már elég korán tudtuk a nemét, de elég nehezen hoztuk meg a nevét illetően a döntést. Nekem nem tetszettek az Ő nevei, neki nem tetszettek az én neveim. Végül úgy a 32. hét környékén közös megegyezéssel a Botond nevet választottuk.

Kislányunknál nem sikerült közös nevezőre jutni. Férjem ragaszkodott az Ő általa favorizált névhez, nem zavarta, hogy a nevünkkel együtt túl keményen hangzik, és hogy nekem abszolút nem is tetszik. Az én általam választott név tetszett ugyan neki, de mivel az egész család a nemtetszését fejezte ki, ezért Őt is sikerült lebeszélniük róla. Mivel a szülésig nem sikerült közös nevezőre jutni, ezért az én általam választott nevet diktáltam be.

2013. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 krisztivan ***** válasza:

Megegyeztünk ha lány én keresek ha fiú akkor Ő keres nevet neki.Fiú lett.Összeírt vagy 15 nevet a netről és szépen kiveséztük.

-ne legyen a családban

-ne legyen az ismerős körben

-ne lehessen becézni

-összeillő legyen a vezetéknévvel(mind a kettőnk vezetéknevét kapta)

Csege lett:-)

2013. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kendrane válasza:
Mi a szülöszoban..amikor meglattuk.Nem tudtuk addig h Mira v Mirabella legyen..de a szepsege döntött..:-)
2013. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi mindkettőnél 1x lapoztuk át a naptárt, én olvastam és jókat röhögtünk együtt azon, milyen nevek vannak.

Mindkét esetben kb. 5 percnyi töprengés után kisütöttük: Máté és Márton lett (csak egy nevük van).

2013. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megtudtuk, hogy fiunk lesz a 18. héten, egyből elkezdtünk neveket keresni. Nézztük az internetet, a naptárat, könyvet..... aután mondtam, hogy én olyan nevet szeretnék adni, amivel biztos, hogy nem fog elveszni a tömegben. Mert annyi szép név van, a Dávid is tetszik, de sajnos olyan sok van belőle, hogy szólnék utána a játszótéren és még vagy 6 kisfiú nézzne rám nagy szemekkel :-) beleegyezet a különleges névbe :-). Aztán találtam egyet, ami tetszet mindkettőnknek :-). Elmondtuk a nagyszülőknek és megkaptuk, hogy ez c...ány név :( na akkor elbizonytalanodtunk, de átbeszéltük mégegyszer és egegyeztünk, hogy ő a mi gyerekünk lesz, ettől majd később sem lehet semmi hátránya, felnőttnek is jó és nem a nagyszülők véleménye az első. De utána amikor a barátok kérdezgették azért félve mondtuk, hogy mi lesz a neve. Nagy meglepetéünkre nem szólt bele senki, igaz, hogy volt olyan, aki csodálkozot, de ez belefér. Megszületett a baba és jöttek be a nagyszülők megcsodálni. Kérdezték, hogy mi lett a neve?! Mi meg rávágtuk, hogy ugyanaz maradt :-) Ma már 1,5 éves és nem bántuk meg. A férjem is mondta, hogy jó, hogy beleegyezett és nem tiltakozott elene :-) Ja egyébként a fiam neve Brendon :-)
2013. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!