Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek rögtön sikerült a...

Nektek rögtön sikerült a párotokkal megegyeznetek a baba nevét illetően? Mi alapján döntöttetek, milyen nevek tetszettek? És végül mi lett a befutó?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 14:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mi szerencsére könnyen megegyeztünk, mindketten ha fiú apa nevét, ha lány anya nevét elven vagyunk. Még mielőtt terhes lettem volna, már akkor tudtuk, hogy így lesz. Fiú lett, így apa nevét örökölte.
2013. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi elég korán megtudtuk, hogy kisfiúnk lesz. Nézegettünk lány neveket is, de valahogy semmi nem fogott meg. Fiú neveket is, de ott sem tudtunk dönteni. Aztán egyszercsak jött az ihlet. Valahogy így zajlott a dolog, hogy : "legyen Bence? -Aha, legyen,ez jó lesz." Ennyi.
2013. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hű... :) az elején nagyon két véglet voltunk a nevek terén. Aztán megegyeztünk,hogy Áron lesz. Majd a 38.héten szólt,hogy annyira mégsem tetszik neki. Na,mondom az szuper,még szerencse,hogy nem szültem meg eddig :) felvetettem,hogy legyen Ádám. Neki is tetszett (első nevek között volt,amikről beszéltünk,akkor kilőtte.. Férfiak :)),kérdezte,hogy ez miért nem jutott eszünkbe.. Khm :) így Ádám lett.
2013. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mi még csak jövőre tervezzük a babát, de már tudjuk a neveket.:)


Nekem már nagyon régóta az egyik kedvenc fiú nevem a Péter, sokáig nem is tudtam más névre gondolni, amikor az jutott eszembe, hogy fiam lesz. Megismertem a páromat és hamar elkezdtünk a nevekről beszélgetni, mert mindketten nagyon vágyunk babára. A fiú névnél szinte egyszerre mondtuk ki, hogy Péter.:)) Nagyon jó volt, hogy egyformán gondolkodunk.:) Neki a legjobb barátját hívták így, aki 18. szülinapján halt meg és ő akkor eldöntötte, hogy a fiát róla fogja elnevezni.


A lány név már kemény dió volt. Nekem nagyon tetszik a húgom neve (Ivett) és neki is tetszik, de a húgom nem rajongott az ötletért, hogy róla nevezzük el a lányunkat, így ezt sajnos elvetettük.:( Kb. 2 éve láttam egy kislányt, aki valami álom szép volt és kis tünemény. Lilinek hívták. Még sosem hallottam ezt a nevet előtte és nagyon megtetszett, viszont a párom vezetéknevéhez egyáltalán nem passzol, mivel L a vége, szóval egybeolvad.:(


Közben sokat beszélgettem édesanyámmal is nevekről és ő mindig oda lyukadt ki, hogy az Anna milyen szép név. Nekem akkor nem tetszett, viszont a dédimet is így hívták, aki a 2. anyukám volt, szóval nem is vetettem el a dolgot. A páromnak addig nem is említettem ezt, amíg el nem kezdtük nézni egyik évben a megasztárt. Abban volt Patai Anna. Hát mindkettőnket elbűvölt az a kislány és minél többet néztük annál többször hangoztattuk a nevét. Egyszer csak a párom megkérdezte, hogy nekem tetszik-e az Anna név? és addigra én is megszerettem.:) Szóval ezzel megállapodtunk, hogy ha lányunk lesz, akkor az Anna nevet fogja kapni.:)


Van másik favorit fiú nevünk is, az Ádám. Ha esetleg 2 fiúnk lenne én nagyon szeretném neki ezt a nevet adni, viszont így hívják a párom féltestvérét is. A párom viszont azt mondta, hogy ha őt nem fogja zavarni akkor adhatnánk, szóval még ez is a tarsolyban van.


Ami még mindkettőnknek tetszett:

Fiú: Zoltán (most már nem annyira), Tamás, László (ez a párom neve, úgyhogy én idegenkedek tőle)


Lány: Emma, Virág


Ami nekem tetszett, páromnak nem:


Fiú: Levente, Máté, Roland


Lány: Sára (szerinte túl bibliai, bár nekem eszembe sem jutott, amíg nem mondta), Abigél, Emili


Ami páromnak tetszett, de nekem nem:


Anita, Eszter

2013. ápr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!