Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jön el az az idő, hogy...

Mikor jön el az az idő, hogy fogok tudni valamit is csinálni a gyerekem mellett?

Figyelt kérdés
Jelenleg fél éves. Egyedül csak nyöszörög. A mozgásfejlődése leállt, csak fekszik mint egy darab fa. Ha kiesik egy játék a kezéből, akkor már sír, mert unatkozik. Nem keresi, nem nyúl utána egyedül. Mostanában alig alszik. Jó ha napi 2x fél órát, az alatt kapkodok össze-vissza, hogy legalább rend legyen mire a férjem hazaér. Hulla fáradt vagyok estére, és még csak akkor kezdődik az üvöltés: 20-23-ig, mert persze nem akar elaludni. Ennyi? Kész? Vége? Innentől nincs életem?? De hogy még arra se legyen időm, hogy hisztihallgatás nélkül utána tudjak nézni a gyógytornánknak...
2013. ápr. 16. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 18-20 éves korában, ha elköltözik :)
2013. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:) ettől tartok!!! Már nem is tudom miért akartam gyereket? Biztos valami ősi ösztön volt.
2013. ápr. 16. 10:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hajjajj, akkor nagyon gyorsan kell neki gyógytorna! Ha már tud önállóan játszani, odamenni valahogy a kiszemelt játékhoz akkor neked is könnyebb lesz, nem kell napi 24-ben szórakoztatnod a babát, eljátszik rövid ideig egyedül is, vagy megy utánad a lakásban, de attól még tudsz mással is foglalkozni. Először tényleg a torna a fontos, sz..rd le a rendet, engem nem érdekelne, csak a gyerek jöjjön rendbe, nehogy komoly baja legyen, mert akkor sokáig fog tartani ez a mostani állapototok.
2013. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1éves a lányom, most vagyunk túl (talán) egy olyan időszakon mikor nem tudtam kimenni a konyhába sem mert jött volna utánam, ordított amíg vissza nem értem. látni látott tehát nem az a szorongás volt hanem csak anyásabb volt. most a napokba már nagyon jól lefoglalja magát el játszik egyedül hozzáteszem eddig is elvolt csak valahogy kellett hogy nézzem közbe vagy én nem tudom mert ha nem voltam ott akkor már nem is volt jó. most tojik rám megy a feje után :). jöjjön rendbe a kicsi tornáztassátok és mihelyst tud mászni meg ilyenek mérföldekkel jobb lesz hidd el. kitartást addig is!
2013. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nagyenn nagydé ***** válasza:
Olyan másfél éves kor után, amikor véget ér a szeparációs szorongás, plusz addigra mindenhez oda tud menni, ami érdekli.
2013. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kitartás. Mindenkinél van ilyen időszak, mikor úgy érzi, hogy itt a vég :)

Az enyém most másfél éves. Most érzem úgy, hogy már van felesleges szabadidőm. Próbáld meg úgy felfogni, hogy ennek úgyis vége lesz egyszer, és kérj segítséget néha, ha módos van rá. 1-2 órát hétvégén vigyázzanak rá a nagyszülők, vagy bárki, amíg el tudsz menni picit csavarogni, fodrászhoz, vásárolni, barátnőzni.

2013. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugy igazán 1 éves kor után élveztem az anyaságot!!! Az elso gyerkoccel voltam így, nyugos volt, nem aludt éjjel, nem aludt nappal, nem volt el egyedul, én meg ettol ideges, meg persze attol is, hogy nem tudom ugy végezni a dolgomat, ahogy szeretném. Ugy néztem ki, mint egy zombi.Konnyebb lett, mikor már mászott, aztán jott a kipakolos korszak, mindig valami.

a házimunkában csinálj fontossági sorrendet, nem kell mindennap mindent. amikor csak lehet, pihenj te is.

2013. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerekfüggő. Az én lányom 8 hónapos és eddig nagyon könnyű volt vele. Az elején volt talán 2-3 nehéz, fárasztó hét, de az se miatta, inkább én féltettem nagyon és fáradt voltam, mert álmában is néztem, hogy lélegzik-e. Nekem legalább napi 2-3 órával több szabadidőm van, mint amikor dolgoztam.
2013. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,én fiam simán el volt már 2-3 hónaposan is,ha valamit csináltam letettem a játszószőnyegre,ágyra,hintába,pihenőszékbe,nézte hogy mit csinálok,vagy a kiságyában a játékokat próbálta elérni.Hozzá teszem gyors mozgásfejlődése volt 4-5 hónaposan már kúszott,forgott bőven,fél évesen állt,mászott,eljátszott egyedül is a babkarámban.Most 2 éves nagyon önálló simán eljátszik egyedül is.
2013. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem az is segített, hogy néha szombatonként elmentem otthonrol egyedul, akárcsak bevásárolni is, 1-2 ora kikapcsolodás után tiszta frissen tudtam folytatni. Ha végképp nyugi volt a kicsi, bezártam a rendetlenséget, és mentunk ki a levegore, sétálni. Most ket gyerkoc mellett hiába van tobb dolgom, mégis osszeszedettebb vagyok, mert muszáj.
2013. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!