Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önző vagyok? A férjem ezt...

Önző vagyok? A férjem ezt vágta a fejemhez (anyós, após, család)

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap meghalt az "anyósom", apósomnak a barátnője,nem éltek együtt, de elég régóta 8-9 éve tartott a kapcsolatuk. A viszonyunkat semlegesnek mondanám, ha nekik segítség kellett, rögtön megtaláltak minket, egyéb esetben ránk sem nyitották az ajtót, pedig két utcányira laknak. A legkisebb lányomat aki fél éves, kétszer láttak, de csak azért mert meghívtuk őket egy szülinapi és egy karácsonyi ebédre...


Ma mentek ügyeket intézni, az "anyós" családja pesti. Jöttek volna ők is. Erre tegnap este 7kor közli velem a férjem,hogy jó lenne ha holnap úgy főznék,hogy legyen nekik is meleg ebéd...tehát mi ketten felnőttek, após, anyós lánya, férje, és a 3 unoka, valamint a férj anyukája is jött.

Én teljesen ledöbbentem, mondjuk úgy inkább kiakadtam,hogy a férjem is hogy gondolja, hogy 2 kicsi gyerek mellett, mégis hogyan intézzek el mindent segítség nélkül. A nagy tiszta hisztis napok óta, a kicsi pedig most tanult meg mászni, egész éjszaka ezt gyakorolja, ráadásul jön a foga is, napok óta csak nyűgösködik, sír, jó ha félórát alszik napközben.

Azt találtam neki mondani,hogy ott a sógornőm, gyerek nélkül, munka nélkül, ő nem tudja elintézni???

Erre megkaptam a férjemtől,hogy ne legyek már ennyire önző, most a család jön Pestről(max 100 km) csak enniük kellene valamit, és hogy nem mindegy hogy 3 vagy 9 főre főzök??


Kivettem a húst a fagyóból, lesz pöri, gondoltam, reggel felkeltem korán, elkészítettem az ételt, és 9kor telefonáltak,hogy mégsem jönnek, após intézzen el mindent...majd beszélnek.


Tényleg önző vagyok?? fél éve mióta megszületett a kicsi a legnagyobb kiruccanásom az ha elmegyek egyedül a postára csekket befizetni, éjszaka max 5-6 órát alszom, azt is legalább 10 részletben. Annyira nagy kérés lett volna,hogy ne nekem kelljen ezzel bajlódnom.


2013. ápr. 16. 12:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Marhára nem mindegy 3 (amiből kettő gyerek) vagy a 9 főre főzni. És fogd be a férjed, vagy menjen el a gyerekekkel amíg te mindent megcsinálsz vagy álljon be segíteni.
2013. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudlak érteni. Pláne úgy hogy lenne olyan aki szabadabb és megtudná csinálni. De mivel tényleg évi2-3 szor látod őket egye fene megfőz az ember. de ha sógornőd ennyire ráér vigyázhatna a gyerekekre amig te picit pihensz vagy nem mered rábízni őket? vagy akkor apa vegyen ki egy napot vagy egy vasárnap menj el pihenni. megértem teljes mértékbe hogy kivagy. szerintem ha kipihentebb lennél nem is biztos hogy ennyire mérges lettél volna ezért.
2013. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Én a férjednek adnék igazat.


HA már úgyis fözöl, akkor tényleg majdnem mindegy, hogy 3 vagy 9 före fözöl, föként pörkölttel nincs igazán sok gondod, összedarabolod a húst -EZ az, ami valamivel tovább tart -, utána meg odateszed és néha ránézel.


Azért ha neked kellene 100 km-re utazni és egész npa kaja nélkül lenni, neked sem tetszene,es végül is nem lakodalmat vár a férjed, hanem egyszerü ebédet.


Másrészt meg ha a pörkölt megmarad, kitünöen le lehet fagyasztani és igy te is jól jársz, mert másik nap csak fel kell melegiteni, nem kell föznöd.


Szerintem csak fáradt vagy, ezért érzed problémának, a helyedben eleve nem minden nap föznék, hanem amikor fözök, direkt nagy adagot csinálnék, több adagot lefagyasztanék és igy saját amgamat tudnám tehermentesiteni.

2013. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem innen úgy tűnik, hogy nem a főzéssel volt/van bajod, mert az megoldottad volna egész egyszerűen, hanem sokkal inkább azzal, hogy egyedül kell mindent csinálnod és a férjedtől nem nagyon számíthatsz megértésre.

Szerintem természetes, ha ilyen körülményke között feszültebb és ingerültebb vagy.

Szerintem ezt beszéld meg a férjeddel, és próbáljatok valami megoldást találni arra, hogy kicsit többet legyetek kettesben és esetleg ő is segítsen a gyerekek körül.

Ha ez rendben lesz nem fog gondot okozni, ha hirtelen vendégeid érkeznek és készülni kell rá.

2013. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem itt nem csak a főzésről van szó hanem arról is, hogy a lakást is rendbe kell ám rakni ha jön valaki, közben főzz, pelenkázz, altass, etess, keresd a cumit, keresd a játékmackót, rajzolj valamit stb...Teljesen megértelek, másnál éjjel nappal ott van valamelyik ügyeletes nagymama és körbenyalja, te meg etess meg 2 gyerek mellett 9 embert, holt fáradtan.
2013. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
3: két gyerek mellett a pici család ellátása sem könnyű, nemhogy plusz 6 embernek még főzőcskézni.
2013. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most már mindegy, mert nem jönnek.

Szerintem a férjed nem látja át a dolgokat, hogy neked ez nagy munka lett volna. Igen, mert nem mindegy, hogy 3ra, vagy 9re főzöl. Ezt csak azok mondják, akik még sosem főztek 9 emberre. Amúgy a férjemmel leülnék megbeszélni, hogy ez nem őnzőség, csak egyszerűen fáradt vagy, és olyannak kéne bevállalni az ilyen programokat, akik marhára ráérnek. PErsze a férjedet is meg lehet érteni, halál a családban, sosem jó, de neked most aktuális problémáid vannak és nem fér bele még +6ember lelkének az istápolása.

2013. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Sajnálom, de most neked nincs igazad. Ha azt kérné, hogy mindezt csináld két hétig, igazad lenne, de egyszeri alkalomról van szó. Ráadásul olyan szomorú esemény miatt, hogy a férjed apukájának a kedvese meghalt. :(

Azért lehetne benned némi részvét is.

Lehet főzni egytálételt, pl. bablevest, gulyáslevest. Esetleg mellé palacsintával.

Esetleg meg lehet kérni a sógornőt, hogy jöjjön hozzád segíteni, és együtt megcsináljátok. Nem rákenni, hogy csinálja meg ő, mert a férjed téged kért meg rá.


Oké, 9-kor telefonáltak. Gondolom előbb nem akartak a gyerekek miatt. A kivett húsból készíthetsz pörit, és lefagyasztod máskorra, ami nem kell.

2013. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

A 3. ( ma 13:05-ös) vagyok. Négy gyerekem van, akik aránylag kis korkülönbséggel születtek, tehát tudom, milyen több gyerekkel élni.


De arra mindig figyeltem, hogy NE KELLJEN extra nagy rendrakást tartani, ha valaki jön - egy alapszintet tartottam még akkor is, amikor a két legkisebb (ikrek) picik voltak. Napi 10 -15 perc munkával olyan szinten lehet tartani egy lakást, hogy akár váratlan vendég esetén is max. 10 perc alatt REND van, és nem jövök zavarba emiatt.

A fözésröl már leirtam a véleményemet, az tényleg nem lehet probléma.

2013. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Előző, akkor te szuperanya és szuperfeleség lehetsz...Kíváncsi leszek, hogy 10 év múlva mennyire leszel lehasználva...!

Kérdező, normális, hogy segítség nélkül nem vállalod az egészet. Segítséggel még egy ilyen szomorú esemény kapcsán megoldható, de ha egyedül vagy, akkor inkább rendeld a kaját. (halotti torra egyébként rendelni szoktak...)

2013. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!