Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos körüli babások!...

4 hónapos körüli babások! Hogy néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés

Cserélnétek tapasztalatokat? Első babás vagyok, így szívesen hallgatnék ötleteket stb., hogy ki hogy tölt el egy napot az ilyen korú babájával.


Az én kicsim reggel 9-fél10 körül kel, eszik, utána kb. másfél-2 órát játszunk a földön, forgolódik, mutogatok neki mindenféle színes-zenélő játékot, beszélek hozzá, énekelek, grimaszolok, olyankor sokat nevet (ilynkor a legnyitottabb legjobb kedvű egész nap). Kicsit hagyom ott egyedül is, hogy szokja, hogy magát is lefoglalja, amíg megkávézok, összekészülök stb. Aztán megint evés, utána egy nagy séta, ma pl. 3 órát voltunk kint ebben a jó időben. Hazajövünk, kicsit játszunk, evés, megpróbálom ráerőltetni a délutáni alvást, mert ekkorra nagyon elnyűgösödik (valamikor összejön, valamikor nem). Ha felébredt, kap egy kis almát teával és este 8-ig, fürdetésig megint kis játék, van hogy hordozókendőben még lemegyünk kicsit a levegőre. Aztán meztelenkedünk, tornázunk, babamasszázs, pancsi, vacsora és alvás olyan 9-fáé10 körül.


Ti miket csináltok még? Szívesen várok mindent és szívesen beszélgetek "minket" érintő dolgokról. Sajnos a környezetemben nem nagyon van ilyen korú babás ismerős, akivel tudnék beszélgetni. Köszönöm!



2013. ápr. 17. 17:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Én próbálom kicsit erőltetni a hason fekvést, de iszonyatosan be tudja magát hergelni, ha úgy "kell" lennie. Most találtam egy jó motivációt, van egy francia gyerekdal youtube-on, amihez van video, és imádja. Ha azt oda teszem a fejéhez, akkor könyököl és árgus szemekkel nézi, de ahogy vége (3 perc), jön a sírás. Mondjuk 2 hónapos kora óta átfordul, de ilyenkor annyira behergeli magát és csak a hiszti, hogy csak fúrja bele az arcát a pokrócba és nincs annyi esze, hogy átforduljon :). Amikor hátról hasra sikerül átfordulnia, azonnal löki is vissza magát :D.


A nem vagyunk ott sikítás-sírás is olyan, hogy múltkor kipróbáltam, hogy megunja-e. Akármikor elhaladtam mellette, hozzászóltam, elkezdett hatalmasakat nevetni, ahogy elmentem, üvöltés. nem vagyok a hagyjuk a gyereket sírni hagyni híve, de akkor hagytam, mert elkezdett kijátszani, és igen, nem lehet egész nap mellette ülni. Végül már vörös volt a feje, izzadt, rúgkapált és csak úgy tudtam lenyugtatni, hogy becsavartam a pokrócába, cumi a száj és elringattam, hogy aludjon. Jönnek majd még harcok :)

2013. ápr. 17. 23:10
 12/14 A kérdező kommentje:
Jó éjszakát :).
2013. ápr. 17. 23:11
 13/14 anonim ***** válasza:
az enyém(második vagyok),még nem fordult a hasára,esze ágába sincs,csak a lábait emelgeti az égbe,jobbra-balra forog,de hasára nem.Ha hasra fektetem,pár percig elvan,aztán kiabál.Remélem nem kell aggódnom.Amugy mennyi a sulya a babádnak?
2013. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell aggódnod, bőven ráér még.

Az enyém 6400 gramm volt az utolsó mérésen pár napja, és kb. 64 cm.

3000-rel született és 52 cm-vel.

2013. ápr. 18. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!