Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket szokott hibáztatni a...

Titeket szokott hibáztatni a párotok az anyagi helyzetetek miatt?

Figyelt kérdés
5 hónapos lesz a babánk,sajnos úgy alakult,hogy én csak Gyest+családit kapok,a párom üzletből él,ami ugye hol ilyen, hol olyan...most éppen rossz.Eddig viszonylag jól éltünk,most nem igazán megy és az ő félretett pénzéből élünk egy ideje,mert ugye az enyém édeskevés.A szülők nem tudnak anyagilag támogatni,de segítenek babacuccokkal,kajával stb.,pénzzel nem.A párom tiszta ideg,már sokszor rosszul van,ahogy én is,de ugye én próbálom tartani magam,mert mégis csak nekem kell ellátni a babát.Sokat veszekszünk emiatt,ma azt vágta a fejemhez,hogy engem semmi nem érdekel,miattam van minden,miattam verte el a sok pénzt,bánja,hogy összejött velem,mert másként alakult volna az élete stb.Mindennek lehordott.Ez nagyon rosszul esett és nem tudom mit gondoljak erről,nyilván igaz,hogy miattam, a család miatt költi/költötte a pénzt,de nekem soha nem voltak nagy igényeim,szinte semmilyen..a hajam fél éve nem volt befestve, 1300Ft-os cipőben beragadó kerekű babkocsival járok.Oké,hogy szinte ő fizet mindent,de én magamnak nem kérek semmit sem,már mindenről lemondtam az alapvető higiéniai dolgokon kívül,de így is ilyen sz*r ember lennék?Ez is kihasználásnak minősül?A babát meg mindketten nagyon akartuk,Gyedem is majdnem lett, 1 hónap kellett volna hozzá..Bocsi,hogy ilyen hosszú lett,csak muszáj kiírnom magamból.Köszönöm,ha elolvassa valaki.
2013. ápr. 18. 10:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%

NEM SOHA. A gyerekeket együtt vállaltuk.

Sajnállak nagyon, valami nagyon nem okés nálatok. :(

2013. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt alapvetően az a gond, hogy eddig viszonylag jól éltetek, ahogy írod, szóval ha egyszer megütött egy szintet az ember, nehezen fogadja el, hogy bizony egyszer fut a szekér, olykor tolni kell, vagyis: az adott életszínvonal, amibe belekóstolt, most nincs és nem tehet/vehet akármit, de újra érezni akarja annak az ízét. Gondolom ezért feszült és ideges, bár ez még nem jogosítja fel, hogy ilyeneket vágjon a fejedhez. Lehet, máson nem tudja elverni a port csak rajtad.
2013. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy az az 1 hónap nem jött össze. Valószínűleg nagyon feszült a párod, amiért pang a bolt. Próbáld elcsípni egy nyugodtabb pillanatában, és kérdezd meg tőle, komolyan gondolta-e a súlyos szavakat. Remélem, nem.
2013. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem soha, sőt van hogy megdicsér, hogy a legszarabb helyzetben is mindig van itthon főtt kaja, és be van fizetve minden.

Valószínűleg a babát együtt akartátok, de ő ennek a nehézségeit nem látta át,csak odáig gondolta, hogy jaj de aranyos lesz.

Próbáljátok ezt átbeszélni, és kitartás neked.

Még elég pici a babád,és nem a legjobb megoldás, de kicsit később esetleg irasd be bölcsibe és menj vissza te is dolgozni, hátha úgy könnyebb lesz.

2013. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
70%

Ha csak 1 hónap kellett volna a gyedhez, esetleg menj be az OEP-hez és kérdezd meg, hogy méltányossági gyedet nem tudsz-e esetleg igényelni.


Méltányosság

Abban az esetben, ha a biztosítottnak minősülő szülő nem rendelkezik a gyed folyósításához szükséges

biztosítási idővel, a társadalmi szolidaritás elve alapján az egészségbiztosítónak lehetősége van arra,

hogy meghatározott jogszabályi és költségvetési keretek között méltányosságot gyakorolva, az

általános szabályoktól eltérően megállapítsa a gyed-re való jogosultságot annak is, aki arra nem lenne

jogosult. Az egészségbiztosító e jogköre arra az esetre vonatkozik, ha a biztosítottnak minősülő szülő

gyed ellátásra való jogosultsághoz szükséges biztosítási idővel nem rendelkezik.

A méltányosságból megállapítható gyed folyósításának idejét és összegét az egészségbiztosító az

általános szabályoktól eltérőn is meghatározhatja, de a méltányosságból megállapított ellátás alapja

nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbérnél. Ha azonban a biztosított

szerződés szerinti vagy tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el, a szerződés szerinti/tényleges

jövedelmet kell figyelembe venni.

A pénzbeli ellátás méltányosságon alapuló engedélyezése során figyelembe kell venni a kérelmező

egyéb körülményeit is, pl. azt, hogy az anyagi, jövedelmi viszonyai indokolttá teszik-e az általános

szabályoktól eltérő méltányosság gyakorlását.

A méltányossági kérelem

A gyed méltányosságon alapuló engedélyezése iránti kérelmet a szülő foglalkoztatója szerint illetékes

egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervhez kell benyújtani írásban, akkor is, ha a

munkáltatónál van kifizetőhely. Az elektronikus kapcsolattartást a méltányossági kérelem

vonatkozásában a jogszabály kizárja. 2012/2

Hatályos 2012. július 1-től

A kérelemnek tartalmaznia kell:

 a közös háztartásban lakók számát,

 nyilatkozatot a kérelmező és a vele együtt élők jövedelmi helyzetéről.

A méltányosságból engedélyezett pénzellátás összegéről és folyósításáról a egészségbiztosítási pénztári

szakigazgatási szerv értesíti a kérelmezőt. A méltányossági ellátást kizárólag a egészségbiztosítási

pénztári szakigazgatási szerv folyósíthatja, még akkor is, ha a kérelmező munkahelye kifizetőhely.

A méltányosságból megállapított ellátás újabb jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, ezért ha pl.

a biztosított részére a terhességi-gyermekágyi segély folyósítását engedélyezték, ez nem jelenti azt,

hogy a kérelmező a gyermekgondozási díjat is kap.

2013. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
amikor nyugodt,akkor úgyis azt mondja,hogy nem,de tuti így van.Azt mondta menjek,el ne várjam meg amíg elfogy a pénze.Na most ha így tennék,akkor azért lennék szemét,mert itt hagyom a sz*ban,de eddig kihasználtam,így meg ha komolyan gondolja,akkor lehet,hogy tényleg azt hiszi,hogy szívom a vérét?meg,hogy én átok vagyok neki,mert amióta itthon vagyok,azóta nem ad el semmit.
2013. ápr. 18. 10:32
 7/36 anonim ***** válasza:
71%
Gyereket vállaltatok gyesre meg családira úgy, hogy még a párodnak sincs stabil keresete. Nagyon jól tudtátok, hogy így mennyiből kell majd megélni, így most nem értem a párod felháborodását. Mindketten hibásak vagytok, mert gondolom közös döntés volt a gyermekvállalás.
2013. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy van méltányossági,nem kaptam meg.Szeretem és ki akarok tartani mellette,de nem tudom már,lehet,hogy tényleg nem akarja.nekem meg bűntudatom van és szégyellem magam,így olyan mintha"felcsináltattam volna magam" hogy eltartson..pedig nem így van nagy szerelem van/volt..legalábbis a részemről.de most olyan rossz minden.Félek,hogy nehogy megbánja a babát is.
2013. ápr. 18. 10:35
 9/36 anonim ***** válasza:
70%

Sosem ,pedig lenne miért,szülés előtt is sikerült elszállni és jól kiköltekezni,és utána is megvettem mindenféle nem kellő hülyeséget magamnak is,nemcsak a kicsinek.

Bár max gyedem van,de sok megy el a kicsi fejlesztésére (korababa).

Ketten vállaltuk,tudtuk,hogy az én fizum harmada lesz,ezzel jár egy gyerek.

2013. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
75%

Azt viszont nem értem,hogy minek vállaltatok gyereket,ha lehetett volna pár hónappal később is,amikor már megvannak a kellő hónapjaid a gyedhez...

Felelőtlenség.

2013. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!