Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha váratlanul, védekezés...

Ha váratlanul, védekezés mellett teherbe esnétek, de az anyagi helyzetetek nem engedné meg megszülnétek a babát majd örökbe adnátok vagy elvetetnétek?

Figyelt kérdés
Miért?

2012. nov. 24. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Megszülném megtartanám. Terhesség alatt dolgoznék spórolnék, ha apuka lelépne gyerektartást behajtanám rajta, egy évesen bölcsibe íratnám és dolgoznék.
2012. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Hát igaziból én most gondolkodás nélkül rávágnám, hogy természetesen örökbe adnám de nem tudom, hogy az adott szituációban mit tennék. Nehéz örökbe adni egy babát a 9 hónap után. Mégis azt hiszem tényleg inkább örökbe adnám bár ki tudja, ezt annyira nehéz megmondani... :( (ne kerüljek és ne kerüljön senki ilyen szituba!!!)
2012. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Elvetetném.

Örökbe nem adnám, mert az nagyobb trauma lenne, mint az abortusz.

Megszülni egy gyereket, és utána semmit nem tudni a sorsáról. Nem tudni, hogy milyen családban él, egészséges vagy beteg-e, él-e egyáltalán stb. Félni attól, hogy 18 év múlva elém áll és megkérdezi, hogy miért dobtam el?

De az sem biztos, hogy a gyerekem lelkileg nem lenne sérült.

Egy pszichológus rokonomnak sok örökbe fogadott fiatal páciense van. Mindegyiket zavarja a tudat, hogy nem kellett az anyjának. Akkor is, ha szereti a nevelőszüleit. Ezen a fórumon is sűrűn olvasni, hogy megakarják keresni az anyjukat.

De a rokonom találkozott olyan esettel is, hogy a lány nem akar anya lenni, mert attól tart, hogy örökölte az anyja génjeit és nem lesz jó anya.

Nekik az örökbe adással is rosszat tett az anyjuk.

2012. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

2-es!


Érdekelne: ha nem lenne ahhoz pénzed, hogy felneveld, akkor miből engedhetnéd meg magadnak, hogy kihord a gyereket?


-el kell járni vizsgálatokra, előbb utóbb teljesen kiesel a munkából -> emiatt sokkal kevesebbet viszel haza, mint korábban


-a megnövekedett táplálékigény, a vitaminok,

a terhesség alatt kinőtt ruhák -> mind viszik a pénzt (oké, van, ami kihagyható a felsorolásból, de akkor is...)


-ha a gyerekedet örökbe adod, akkor nem illet meg a felmondási vélelem -> a terhesség alatti hiányzások miatt simán kirúghatnak utólag -> még rosszabb helyzetbe kerülhetsz anyagilag, mint a terhesség előtt


Lehetne ezt sorolni napestig (oké, este van).


A fentiek miatt az örökbeadás egyáltalán nem lenne opció számomra.

Ha olyan rossz lenne az anyagi helyzetem, hogy nem tarthatnám meg, akkor ahhoz se lenne elég pénzem, hogy kihordjam és megszüljem.


Ha a kihordáshoz, megszüléshez van pénzem, akkor ahhoz is lesz valahogy, hogy felneveljem.

2012. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Első vagyok. A terhesgondozás ingyenes, vitamint se mindenki szed, van aki kiegyensúlyozottan eszik, ruhát időnként akkor is vesz mindenki ha nem terhes.

Nekem volt fogadott dokim és vitamint is szedtem de egy darab terhes ruhám se volt (két gyerekem van).

Azt meg áruljátok már el milyen alapon minősítitek hogy én hogy döntenék. Nem azt mondtam hogy így vagy úgy tegyen, a kérdés is az volt más mit tenne.

2012. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Én így jártam, megtartottam a picit, bár végigkínlódtam én is az abortusz és örökbeadás kérdését is. Apuka még csak nem is látott terhesen egy pillanatra sem... Már lassan 6 hónapos a kicsi :), nagyobb boldogságot nem is lehetne leírni. Ő a legjobb, sőt egyetlen kis barátom :). Ha nem lenne, nehezebb lenne az életem. Minden könnyebb, ha van aki feltétel nélkül SZERET! És ő a kisbabád. Nekem a munkahelyem megszűnt a terhesség miatt, most munkát keresek, és boldog vagyok, hogy van kiért élnem, küzdenem, és nehézségeket vállalnom. Ilyen a szeretet. Boldoggá tesz egyszerűen csak az a tudat, hogy ő, a kicsi fiam létezik :). És velem van. Idáig valahogy féllábon kihúztam a nagyon nehéz hónapokat, semmi ahhoz képest ami boldogság még ezután vár ránk még egy egész további életen át. Munkavállalás terén is jók a kilátásaim, ez is sikerélménnyel és büszkeséggel tölt el. Azt tudom mondani, hogy mindig bizakodó voltam, de most tényleg egészen jól állnak a dolgaink. Bele sem akarok soha soha gondolni, milyen szomorú lenne az életem nélküle.
2012. nov. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%

#5 (#1) "Azt meg áruljátok már el milyen alapon minősítitek hogy én hogy döntenék."


"Ha váratlanul, védekezés mellett teherbe esnétek..."

" ha apuka lelépne gyerektartást behajtanám rajta,..."

Szerintem voltaképp megtetted magad is...


Kérdező, szerintem ilyen helyzetben az érintett 2 félnek közösen kell eldönteni, valamiért csak védekeztek... ha mindkettőnek belefér, akkor meg lehet tartani, egyébként meg marad a művi abortusz, illetve, ha kifutottak az időből, vagy valamelyik abszolút ellenzi pl vallási alapon, akkor az örökbe adás.

2012. nov. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is vigyáznék rá, hogy ilyesmi ne forduljon elő. De ha mégis elő fordulna akkor először is megpróbálnék valami munkát keresni, ha kell utcát söpörnék, vagy wc-ét pucolnék. Ha ez nem sikerülne, akkor elmennék minden lehetséges helyre ahol csak segélyt támogatást adnak. Megpróbálnám úgy alakítani hogy jó legyen, de se elvetetni ne vetetném se örökbe adni nem adnám.
2012. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1-el értek egyet: az anyagi helyzet ma már bármikor változhat + és - irányba is. Persze, ha csak ülsz, és várod a sült galambot, és semmit nem teszel a helyzeted jobbításáért, akkor nem lesz jobb. Próbálkozni kell mindenhol.

Nézd, nekünk úgy jött ez a hónap, hogy mindkét gyerekünk és mi is annyira betegek voltunk, hogy gigász pénzt kellett a patikában, kórházban stb hagyni, kb nem tudjuk, hogy lesz a következő hónap, nemhogy még karácsonyi ajándékok... könnyebb lenne csak egy gyerekkel, nem, melyiket dobjam ki a kukába vagy esetleg adjam a gyámhatóságnak? Ugye, hogy egyiket sem: nekünk most nehéz, most kell kibírni-kigazdálkodni valahogy... eszembe se jutna megválni egyiktől sem. És akkor is így voltam vele, amikor a hasamban voltak. Amikor a kicsi megfogant, épp a házfelújítás közepén voltunk, fűtéscsre stb, mert kb ránk omlott a ház, pénzünk nem túl sok, mégis eszembe nem jutott volna, hogy elvetessem a gyerekem, még akkor sem, ha csak pár cm-es, és csak 8 hetesen kezd el rugdalózni a hasamban, és 6 hetes koráig nincs szívhangja.

Azzal pedig nem értek egyet, hogy az abortusz kevésbé rossz, mint az örökbeadás: örökbeadásnál élsz egy életet azzal a tudattal, hogy valaki másnál ÉL a gyerekem, talán boldog is, abortusz után pedig élsz avval a tudattal, hogy megölted a saját gyereked. Nők milliónyinak fájdalma ez... Nem kevésbé fájdalmas út az abortusz, csak annak tűnik, volt probléma, nincs probléma. egy gyerek sosem degradálható problémának...

2012. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2-s vagyok! Nos épp ez az! Ha elolvastad a kommentemet (ami elég zavarosra sikerült) rájössz, hogy igaziból nem tudom. Most rávágnám, hogy igen de ha bekövetkezne akkor nem tudom mit tennék. Jobban hajlok az örökbe adás felé de ezt csak akkor tudnám eldönteni ha tényleg bekövetkezne a "katasztrófa" (mert szerencsére most nem vagyok rákényszerítve a döntésre)
2012. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!