Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszakítanátok vele a kapcsol...

Megszakítanátok vele a kapcsolatot, amiért más a nevelési elvetek, és az anyagi helyzetetek? És már unnátok halgatni, hogy neki milyen jó?

Figyelt kérdés

Gyerekkori legjobb barátnőm nagyon megváltozott ,amikor hozzáment egy nagyon gazdag hapsihoz.Szült neki egy babát.De minden szívfájdalom nélkül otthagyja mamánál akák 1hétre is fél évesen,Ő meg utazgat,reggel leteszi maminál a most 1 évest ,Ő meg megy konditerem ,fodrász,étterem stb.És egyfolytában azt maguarázza ,hogy az ő gyere a legesleg mindenből....A gyerek minden hétvégén mamánál van mert ők elutaznak 2-3 napra.Nem vagyok irigy,mert tudom milyen az az ember,és köszönöm de inkább vagyok csóró,de szeressenek,tiszteljenek.A másik pedig ,hogy unom halgatni az örökös ezt veszek azt veszek,ide megyek,oda megyeket....

Azon gondolkoztam ,hogy megszakítom vele a kapcsolatot,mert minden alkalommal felbosszantom maga,amikor beszélünk.És ez elég sűrű,mert keres.....

Mi a véleményetek?Mit tennétek?



2012. okt. 5. 06:01
 1/5 A kérdező kommentje:

jajjj....elnézést a millió hibáért!Telefonról írok,és vacak :(

szóval

*hallgatni,magyarázza,gyereke,felbosszantom magam....

2012. okt. 5. 06:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

először ülj le vele beszélni. az sokkal jobb, mint rögtön megszakítani vele a kapcsolatot. Mond el neki az érzéseidet, hogy úgy látod sokat változott és ez neked is rosszul esik stb. stb.

ha igaz barátod,akkor ne hagyd el

2012. okt. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze elmondhatod és megpróbálhatod vele megbeszélni, de aki magától ennyire nem veszi észre magát azzal mindhiába a beszélgetés. Ezt csak azért mondom hogy készülj fel hogy nem fogja érteni miről beszélsz és te leszel az irigy meg féltékeny és a rossz barát.

Tudom, én ezen átmentem.

Mi is ugyanígy eltávolodtunk, ezekért a dolgokért amit írsz.

Nem tudom ilyenkor mi a jó megoldás így utólag nézve is sokat gondolkozom rajta hogy biztos bennem is volt irigység mert nálunk nincsenek nagyszülők (aki van az nem kíváncsi a gyerekeimre) ezért soha egy percre se vigyáz más rájuk tehát bennem is fel tudott menni a pumpa amikor beteg voltam, és a gyerekek is a férjemnek melózni kellett én meg alig láttam a láztól de csinálnom kellett a dolgomat hiszen a gyerekek is betegek voltak, és akkor ilyenkor felhívott hogy jaj hát ők most mennek wellnesselni és a gyerekek (neki is 2 van) a mamánál persze.

Hát nem tudtam lelkesedni.

A másik dolgo hogy abban viszont biztos vagyok, ha nekem menne ennyire jól biztos hogy nem dörgölném állandóan a másik orra alá mi mindent vásároltam vettem és mennyiért, mert ez szerintem iszonyú gáz viselkedés.

Egyébként az egészre azt tudom mondani hogy ha bármi problémája lesz (elhagyja a férje vagy megbetegszik stb.) nem tudom kihez fog fordulni mert jelenleg csak ilyen látszat barátai ismerősei vannak akik addig vannak mellette míg ő is wellnessel, fitnessel,kozmetikushoz jár és drága boltokba.

És valahol sajnálom is amúgy mert biztos vagyok benne hogy ezzel a habzsolással amit anyagi dolgok tekintetében tesz kompenzál vmit és a gyerekek is azt hitte megjavítják majd az életét dehát a gyerekekkel gond is szokott lenni néha és ő ezzel már nem tud mit kezdeni így lepasszolja inkább őket.

2012. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok!


Sajnos már próbáltam beszélni vele ,de süket fülekre találtam:( nem értette mi bajom...

15 éve nem voltam nyaralni,sokszor hó végén már a kajavásárlás is gond.1 két és fél éves gyerekem van.A férjemnek 2 munkahelye.Sosincs itthon,hogy meg tudjunk élni,nagyszülők aktívan dolgoznak,nem tudnak vigyázni a gyerkőcre.És ezeket hiába mondom,mindig azt mondja,hogy negatív vagyok,hát könyörgöm,hogy a pics.ba nem lennék negatív,mikor annyira nehéz....:(

És nagyon unom hallgatni,hogy minden hétvégén "hosszúhétvége,fittnes,meg wellness".Meg Angliából rendeli a ruhákat a gyereknek stb,én meg csak használtat tudok venni az enyémnek.És másról nem is tud beszélni,csak ezekről.Ilyenkor mindig az jut eszembe,hogy jobb lenne ha nem vásárolgatna,meg menne egyfolytában,hanem a gyerkőccel foglalkozna,és nem lepasszolná...és ilyenkor olyan rosszul érzem magam ,mikor ezt gondolom!

2012. okt. 5. 08:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos en sem szeretem ha vegeter egy hosszu baratsag de ha teged ez ennyire zavar es kiborit akkor szerintem semmi ertelme foleg igy, hogy nem ert meg teged. :( Legalabbis en igy gondolom. En ha mar elertem egy bizonyos pontot amikor valami mar nem kenyelmes, kiborit es nem esik jol akkor valtoztatok rajta. Es ha ez a valtozas abbol all, hogy megszakitom valakivel a kapcsoaltot akkor sajnos ezt teszem. Egy baratsag arrol szoll, hogy elfogadjuk olyannak a masikat amilyen DE ez mindkettotok reszerol kell, hogy mukodjon. Egy igaz barat eszreveszi ha a masiknak valami faj es nem jo. De sajnos o meg akkor sem valtoztatott amikor megmondtad neki. Ilyen esetben jot ne varj. Sajnalom, hogy ilyen helyzetbe vagy. Az elet ugy hozta, hogy en is kikerultem kulfoldre itt lett csaladom es habar nem vagyunk gazdagok de nem elunk rosszul. Az en draga baratnom meg otthon van a kislanyaval. Soha de soha nem bantanam meg es semmi olyat nem mondanek amitol o szegenyebbnek vagy rosszul erezne magat. Tudja, hogy a segitsegem mindig all szamara es ha kell ruha vagy barmi innen szivesen kuldom neki majd helyette foz nekem fincsi huslevest meg sajtos pogit ha meglatogatom nagyritkan. :) Azt is tudom, hogy barmiben szamithatok ra ami nem anyagiakkal kapcsolatos. Sot a hazam is barmikor nyitva alla szamukra ha itt szeretnenek uj eletet kezdeni. Szeritnem a te baratnoddel nagyon elszallt a lo...
2012. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!