Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok játszani a babámmal!?

Nem tudok játszani a babámmal!?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lánykám, és olyan idétlennek érzem magam ha pl. bábozok neki. Nem tudok mit játszani vele, ti mit szoktatok?

Nincs is sok önbizalmam, mert apja csak ránéz és már mosolyog, akárhogy tartja ölben, nem sír, nekem meg igen. Sokszor a sírás kerülget hogy unatkozik az anyja mellett, pedig imádom.


2013. ápr. 18. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet érzi rajtad hogy feszült vagy és szorongsz. próbálj laza lenni, és akkor ő is oldódni fog. én is ilyen voltam éreztem hogy szinte megfelelési kényszerem van felé vagy nem tudom minek írjam aztán hogy oldódtam látom a babámon is hogy jobb a kedve. elvannak ők így is úgy is akkor érzik jól magukat ha Te is :)
2013. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy 3 hónaposnak még tényleg felesleges bábozni. Énekelj neki, puszilgasd, tett a kis kezeit ide-oda, esetleg simogasd plüssállattal a kis arcát, mi ilyeneket csináltunk.
2013. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha unatkozik az anyja mellett egy 3 hós gyerek akkor ott gayilag nincs rendben valami vele.

egy 3 hós gyerek nem unatkozik, mert neki egy porszem elreppenése is egy csoda. neki minden fény, és minden hang és illat egy új élmény egy új tanulás. ne csinálj semmit. Tedd le a földre, akassz bagyon kevés dolgot föle (max 2 tárgyat). szerezz be egy kejfeljancsit. Ami nagyon fontos ilyen pici korban is (és késöbb is), hogy csak 1-2 tárgy vegye körül, mert ha túl sok minden van körülötte, akkor mindenre koncentrálni akar, de bele fárad és csak sír.


Késöbb amikor már 2-3 éves vagy nagyobb lesz akkor jusson eszedbe hogy az unalom kreativitást szül. Egy unatkozó gyerek feltalálja magát és elkezd alkotni. keres egy botot és rajzol a homokba, vagy könyvekböl épít várat. Ezért nagyon fontos, hogy ne legyen tele játékokkal. Ezt lehet majd kontrolálni, hogy ha túl soknak ítéled a játékaitokat akkor 2 részre osztod és mindig eldugosz egy doboz játékot, majd 2 hetente cserélgeted öket. Szuper jó dolog, mikor újra elökerülnek ezek a játékok.

2013. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármivel le lehet kötni még az ilyen pici babát. Kis csörgőkkel irányítsd a figyelmét, vagy vedd fel és mutasd meg neki a ház különböző pontjait. Mosolyogj rá sokat, puszilgasd. Berregj neki, beszélj hozzá. Bármit csinálhatsz, ami ösztönösen jön. Amikor már szépen tartja a fejét, feküdj a hátadra, emeld fel a lábad és fektesd a sípcsontodra és hintáztasd, az enyém imádja :)

Apára meg azért mosolyog jobban, mert gondolom egész nap nem látja és annyira megörül neki. Velünk is ugyanez van, mindig mondom is, hogy mindene a kislányomnak az apukája :)) Ne aggódj, belejössz :)

2013. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. A bábozás szerintem nem hülyeség, csak egy 3 hónapossal másképp kell bábozni, mint egy nagyobbal. Az én babám most 5 hónapos és van egy pocak bábunk és azt játszom vele, hogy a pociját vagy az oldalát finoman megcsikizem, akkorákat kacag rá. :) Ha meglátja a bábot, azonnal felcsillan a szeme. Később meg majd történetet mesélünk el bábokkal.
2013. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!