Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam nyammogni vagy etessem...

Hagyjam nyammogni vagy etessem én?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam 14 hónapos, amit meg tud fogni, azt nagyon szereti egyedül enni :) Az egyetlen "gond" ezzel az, hogy egy ebéd kb. egy órán át tart.


Baj ez? Etessem inkább én?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



#etetés #önálló étkezés
2013. ápr. 18. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van türelmed akkor hadd nyammogjon, így lesz egyre ügyesebb. rövidülni fog ez az 1óra idővel.
2013. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ha van hozzá türelmed, akkor nyammogjon. Egyre ügyesebb lesz, meglátod! :)
2013. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a nyammogni hagyás híve vagyok, de nem minden esetben. Az egyik gyerekem nyammogott akár egy órát is az etetőszékben, ez oké. Én is ettem, olvastam, telefonáltam közben (relaxáltam).

De a másik gyerekem is nyammogott, csak hogy 20 perc után megunta az etetőszéket, hiába volt még éhes. Úgyhogy őt etettem is közben és ő is evett közben egyedül, szóval az a kétkanalas módszer vagy hogy hívják. Ha egyedül hagytam enni, akkor 20 perc után kikérte magát az etetőszékből, viszont fél óra múlva éhes volt, mert nem evett egyedül, muszáj voltam beleszólni.

Ha a gyerekednek van agya ott ülni 1 órát és jól lakik közben, akkor te ezt az időt használd pihenésre :)

2013. ápr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!


Elvagyunk így, nézem, ahogy tömi a szájába a tésztát, szedegetem a földről, ami lepotyog... :D Belül meg sírok, hogy már nem is baba, milyen nagy már... :)


Kanalazni is próbál, de még össze-vissza forgatja, így mindig leesik róla az étek. Szerintetek mit tehetnék elé, aminek legalább egy része rajta maradna a kanálon? Mert így nincs sikerélménye szegénykének a kanalazással.

2013. ápr. 18. 15:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbálj valami "masszívabb anyagút" kanalaztatni vele és tanítgasd neki, hogy kevesebbet vegyen a kanálra.
2013. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy sűrűbb tejbegríz jó lehet esetleg?


Köszönöm :)

2013. ápr. 18. 15:25
 7/9 anonim ***** válasza:
krémtúró :) tegnap én is azt adtam a lányomnak(igaz én etettem)
2013. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14 hónapos kislányom is ezt csinálja, azzal a különbséggel, hogy ő nem is hajlandó etettetni magát. Ha véletlenül sikerül valamit a szájába tennem , akkor egyből kiveszi, megnézegeti, és újra a szájába teszi. Kanalas ételt csak úgy hajlandó enni, hogy én is fogom a kanala, kormányozom, de egyedül teszi a szájába. Én lefogadtam, hogy ő ilyen.
2013. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!