Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szenvednétek még vele?...

Ti szenvednétek még vele? Vagy hagyjam most már?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a babám, az elejétől kezdve egy szenvedés volt, hogy legyen tejem, minden létező dolgot, szert, praktikát bevetettem, hogy tudjam szoptatni. 1 hónapja végképp elkezdett fogyni,már nem használ semmi. Akkor elkezdtem hozzátáplálni, már egy étkezést kiváltottunk, eddig maradt a többire tej. 1 hete olyan szinten sebesedtek ki a mellbimbóim (ez is sokszor volt, de most elvadult), hogy vérzett, váladékozott, az egész bimbó már csak a hús volt kint, semmilyen krém nem használt, orvoshoz kellett mennem. Azt mondta, hogy egy napot min. ne szoptassak, mert olyan krémet írt fel. Rendbe is jöttem, de a tejem drasztikusan tovább csökkent, már csak 3x tudom megszoptatni, azzal is megszenved.


Kűzdjek még? Erőltessem? Van rá esély, hogy még kicsit visszajön, vagy álljunk át tápszerre és ne kínlódjak tovább, lesz még tej, amíg lesz? Őszintén nagyon belefáradtam a 4 hónapos folyamatos küzdésbe, stresszbe, hogy nincs tejem stb. Ti mit csinálnátok? Váltsak ki még egy étkezést szépen lassan? Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 18. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
megtettél mindent, hogy legyen tejed, de van, hogy el kell fogadni azt, hogy nincs...vagy nagyon kevés..én ezek után bármennyire sem szeretném, átváltanék tápszerre. Ne emészd magad, nem attól leszel jó anyuka, ha csak anyatejes a babád! :-)
2013. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mintha én írtam volna le a kérdést..egyetértek az előttem szólóval, még annyit hozzátennék,hogy én jövőhónaptól tervezem,hogy uzsira is kap vmi mást és nem tápszert a kisfiam :)
2013. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 hónapig szenvedtem hogy legyen tejem minden létező dolgot kipróbáltam aztán az mondta a védőnő hogy hagyjam mert nem csak én stresszelek rá a szoptatásra hanem a baba is.Ezért átváltottunk tápszerre.

Nincs értelme lehet valamennyi még lesz de már az sem sok.

2013. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

A babádnak első sorban egy egészséges, nyugodt édesanyára van szüksége. A tápszert az ilyen helyzetekre találták ki. Az anyatej jó, de ha nincs, akkor nincs. Azért az sem világmegváltó csodaszer. :)

Amennyi van, add neki, de nincs értelme görcsösen szenvedni miatta.

2013. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy szoptass mellsapkába, és akkor nemfog kisebesedni a melled meg ilyenek.

De szerintem ,ha megtettél mindent ,hogy legyen tejed és még sincs akkor eroltettni nemkell,4honapig szoptattál ez is jo dolog :)

2013. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele, hogy most már inkább ne egy nyűg legyen az etetés, hanem oldjuk meg egyszerűen, neki is jobb. Az is jó, hogy legalább eddig tudtam. A bimbóvédőt is próbáltam természetesen, de nem tud vele szopizni... ideges lesz és csak rángatja, tépi. De a tejem attól sem lesz több.


Igazából a kérdést azért tettem fel, hogy volt-e arra precedens valakinél, hogy ezek után még volt rendesen teje, mert ha lenne ilyen, akkor megpróbálnám még kicsit, de úgy néz ki, ennek már semmi értelme. Szoptatom, amíg van valamennyi, de már nem görcsölök rá.

2013. ápr. 18. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem válts ki még egy étkezést. Én reggel és este szoptatnék egyszer-egyszer, így lenne idő regnerálódni a bőrödnek. Ha az is kevés, akkor a vacsit is kiváltanám, és csak reggel szoptatnék.

Nálunk is így volt!3 hónapos korban kezdődött a kínlódás,de ahogy elkezdtem hozzátáplálni egyre jobb lett minden! Végül 9 hónapig szoptattam.

Ja, és nekünk bejött nagyon a tejpép. Amikor vacsorára azt kapott, akkor végig aludta az éjszakát, és nem kellett éjjel szoptatnom. Reggelre meg termelődött egész sok tej.

2013. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!