Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene a lányom...

Aggódnom kellene a lányom mozgásfejlődése miatt? (részletek lent)

Figyelt kérdés
9 hónapos. 4 hósan fordult mindekét irányba, 6 hónapos kora óta kúszik. Egy hete felállt, azóta mindenhova felkapaszkodva feláll. 4 napja felült, azóta is folyamatosan üldögélve játszik. Mászni még nem mászott semmit. Sőt már állva, kapaszkodva lépeget is jobbra-balra. A védőnőm szerint ez nagyon nem jó, dévényre kell vinnem (nemtudom mi is az pontosan-mozgást fejleszt?) a gyerekorvos szerint még belefér. Szerintetek? Volt már valakinak hasonló tapasztalata?
2013. ápr. 18. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a mászást azért nem szabad kihagyni, mert az nagyon fontos, később tanulási problémái lehetnek. pl. diszlexia...
2013. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mármint mi nem jó a védőnő szerint? Az, hogy nem mászik? Mászni 11 hónapos korig kell. Mondjuk én biztos nem gondolkodnék azon, hogy a gyerekorvosnak, vagy a védőnőnek van-e igaza.
2013. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mivel sarkallhatnám mászásra?
2013. ápr. 18. 18:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túllihegni. Az én gyerekemnél teljesen kimaradt a mászás, ülés után rögtön felállt és járni kezdett. Teljesen normális gyerek lett, azóta felnőtt. Minden gyerek más ütemben fejlődik.
2013. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem tudták még bizonyítani a nem mászás és a diszlexia közötti összefüggést. Kutatják ezt, de nincs eredmény egyelőre.

Az meg még soha nem volt nagy baj, ha a gyerek a saját ütemében fejlődött. Egyébként azt is mondják, hogy a kúszás is "ugyanolyan jó" ilyen szempontból, mint a mászás.

De ha az megnyugtat, nézesd meg a Dévényessel, baj abból nincs.

2013. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is amiatt aggódom hogy tudom hogy baj, hogy ha kimarad a mászás. Ezért gondoltam, hogy csak lehetne valamivel itthon segyítenem neki hogy másszon. És ne elinduljon. A gyerekorvos azt mondta hogy akkor merül fel dévény, ha járni kezd és még nem mászik.
2013. ápr. 18. 18:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Most vidd el,mert ha járni kezd akkor ugyan nem veszed rá,hogy másszon :)

A nagy fiam 3 hónapot mászott a kicsi most 11 hónapos most kúszik,kapaszkodva lépeget a mászás nála annyi megy egy kört a szobába utána kúszik tovább vagy fel áll nekünk azt mondták ez még jó.

2013. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Talán megpróbálhatnád azt h a pocikájára teszed és akkor mutatsz neki valami játékot, mikor pedig nyúlna utána kicsit távolabb viszed h el akarja érni,hátha így:)Amugy nekem teljesen kimaradt a mászás mert 9hónaposan elindultam és hát semmi bajom.De azért vidd el a kicsid, az a biztos,akkor legalább megnyugtatnak h nincsen baj,ha meg esetleg lenne is valami akkor meg fejlesztik :)

2hós kislány anyukája

2013. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb. 7 hónaposan kezdett kúszni, kb. 3 hónapig. Végig azt vártuk mikor fog mászni, mert hamar elkezdett kutyázni, de ha elindult, kúszott. Én is olvasgattam, aggódtam. Majd találtam egy tornát rá: a hasa alatt vezess át egy sálat/kendőt és emeld meg annyira, hogy a hasa ne érjen a földhöz, inkább térdepeljen. Rakj elé olyan játékot, amiért amúgy odakúszna, csak így ugye mászik. A fiam elkezdett mászni, de csak 2 hetet, akkor felállt és indult. :)
2013. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom úgy kezdett el mászni, hogy kiraktam a kertbe a fűre, és nem akart hozzáérni, és felemelkedett mászásba. :)

Utána már tepert rendesen.

2013. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!