Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsi kérdés, beszoktatás,...

Bölcsi kérdés, beszoktatás, nem evés, nálatok hogy ment?

Figyelt kérdés

A lányom 22-én lesz két éves, elkezdtük a bölcsit, mert egyrészt látható rajta, hogy érdekli a közösség, másrészt rendkívül keveset van el egyedül, én pedig itthon dolgoznék (ékszereket készítek), és nem tudom megoldani a házimunkával együtt napi 1,5-2 órában mellette. Harmadik hete megy a bölcsibe szoktatás, ami alapjáraton két hetet venne igénybe. A leányzó iszonyatosan akaratos, egyelőre nem igazán eszik semmit a bölcsiben, már addig eljutott, hogy pl. a gyümölcsöt igen, és iszik, és az altatással sincs már gond. Reggel sír, de hamar abbahagyja, amikor nem éri el a célt, és jól szórakozik, el van, imád udvaron lenni stb.

A nagyobb baj a nem evése, itthon is nagyon válogatós, és mivel kis súllyal született, de időre, 2250 g, elég lassan is növekszik, 2 éves lesz és 9 kiló. Az orvos elküldött minket gasztoenterológiára, júli 4-re kaptunk időpontot, hátha allergiás valamire, vagy egyéb baj van, bár én a viselkedése alapján úgy gondolom, szimplán akaratos. Tegnap egy órába telt, aktív hisztibe, mire megette az ebédet. Kisebb korában sajnos elrontottuk a dolgot, mert a kis súlya miatt, ha nem kérte, amit kapott, akkor kapott mást, igyekeztünk sokáig a kedvében járni, most már ez nincs meg, de bejött a dackorszak is... A nehéz az, hogy a bölcsiben naponta mondják el a gondozónők, hogy jaj szegény nem eszik, minden nap 1-2-re megyek érte, amikor felkel, de úgy gondolom, így nem is fog ott enni, mert tudja, hogy akkor elhozom és majd itthon jó lét lesz. De rendkívül kellemetlen, hogy naponta kétszer mondják el ezt a gondozónők, mintha én lennék a rossz anya, aki éheztetni akarja a gyerekét. :S Édesanyám erre azt mondta, hogy a bátyám is rossz evő volt, és az ő idejében még nem volt ilyen, dolgozni kellett, beadta a bölcsibe és kész, az a dolguk a bölcsiben, hogy megoldják ezeket a dolgokat.


2013. ápr. 17. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok az apuka, szóval hozzáfűzök. Én is rendkívül rossz evő voltam, 34 évesen éppenhogy átlagosnak vagyok mondható, mert nagyon vékony voltam. De tényleg bosszantó, hogy feleségem csinálná a dolgokat, nem lepasszolni akarjuk a babát, hanem közösségbe szoktatni, hogy tudjon dumálni, játszani, és valóban olyan, mintha szemrehányásokat kapnánk. Mi első babás szülők vagyunk, nagyszülői segítségünk aktívan sosem volt, mindent a saját kárunkon tanulunk meg, a gondozónők keze között pedig éves szinten 40-50 gyerek átmegy, rosszul gondolom, hogy felesleges a sopánkodásuk? Elméletileg ők gyakorlottak, van hozzá végzettségük, nehogymár én találjam ki, hogy milyen trükkel vehetik rá. Elméletileg fizetjük a bölcsit, akkor nekik kéne ügyesnek lenni.
2013. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát segíteni nem tudok, az én fiam 3 évesen kezdte az ovit, nem járt bölcsibe, és egy egész éven keresztül nem volt hajlandó reggelizni az oviban. Mivel otthon sem evett, ezért délben az ebéd volt az első kaja amit megevett. És nem azért mert nem adtam neki, hanem mert nem kért enni ovi előtt, és az oviban sem volt hajlandó enni. Ez egyfajta tiltakozás volt a közösség ellen. Az óvónő ezzel nem tud mit kezdeni, mivel nem tömheti meg a gyerekeket. A kisebb trükkökkel pedig nem volt hajlandó enni. És akkor sem ha kedvére való kaja volt, pl joghurt, vagy néha túró rudi.. na azt sem. De azt mondta, ne aggódjak, mert amúgy nem sírt egész nap, eljátszott, jó kedve volt. Mondta, ha éhes majd eszik, és délután meg beptolta. Tudom, hogy nem volt egészen jó így , dehát nem lehetett vele mit csinálni.
2013. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így vagyok vele, hogy ha éhes, akkor úgyis enni fog, mert amúgy jól érzi magát, és jó hatással van rá, hogy tud játszani a gyerekekkel, nem szokott sírni és semmi napközben. De ahogy mondod, még azt sem eszi meg, amit amúgy szeret és itthon simán. :S
2013. ápr. 17. 10:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ne úgy éld meg a gondozónők véleményét, hogy rossz anya vagy. Te ismered a kislányodat. Amúgy sem tudnál mit tenni, hiszen a bölcsiben nem vagy vele.

Ha a másik oldalról nézzük a dolgot: a gondozónők nem "tömheti meg", ha nem akar enni, legfeljebb rábeszéléssel próbálkozhatnak. Az, hogy elmondják, hogy mi történik a gyerekeddel, természetes, hiszen kötelességük tájékoztatni a szülőket. Szerintem ne vedd bántásnak, biztosan nem ez a céljuk vele. Amúgy ez még változhat-hiszen a beszoktatás fázisában vagytok.

Szerintem nyugodtan hagyd ott tovább, ha jól érzi magát. (így nagyobb esélye van, hogy éhes lesz, és tényleg enni fog)

2013. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mi gyerekünk is 2 évesen ment bölcsibe még szeptemberben. Neki nagyon jó étvágya van (akkor már 13 kiló körül volt), csak épp marha válogatós. Főtt ételt szinte semmit nem evett rizsen kívül, zöldséget, gyümölcsöt, húst sem, csak tökéletesre pürésítve.

A bölcsis nénik először nagyon lazák voltak, hogy "ó majd itt enni fog", aztán a 3. hónapban már ők is kezdtek kétségbe esni, amikor rá egy hétre megtört a jég és elkezdte legalább megkóstolni a dolgokat. Ma már egész sokmindent megeszik, ami számomra csodaszámba megy. Addig meg az volt, amit előttem is írtak már: itthon délutánonként bepótolta, amit ott kihagyott.

Szerintem ha nem adjuk bölcsibe, ma is ott tartunk, mint 2 évesen, így viszont hatott a csordaszellem :)

2013. ápr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hagyd ott délutánra igy elöbb -utobb ha éhes lesz akor az uzsonát legalább megesszi.
2013. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én bölcsis gondozónő vagyok és egyben egy nagyon rossz evő gyermek anyukája.Hidd el nem azért mondják el hogy alig eszik a gyermeked mert szemrehányásnak szánják,meg rossz anyának tartanak.Kötelessége tájékoztatni hogy mennyit és mit evett a gyereked hogy tudd.Szimplán csak sajnálják mert egész nap éhen maradt.Kedves apuka!Ha ti otthon nem tudjátok megetetni a saját gyermeketeket akkor a gondozónő mégis hogy oldja meg?Erőszakkal meg nem tömheti.Nálunk is van akinek szinte könyörgünk és utána visszük az ennivalót de ennél többet nem tehetünk.Jó pofa vagy.Szerintem ne vegyétek támadásnak a dolgot.Én amikor egyek a fiamért a saját munkatársam minden nap elmondja hogy szinte egy falatot sem evett egész nap.Tudomásul veszem sőt még szabadkoznak hogy mindent megpróbáltak.Én ismerem a gyerekem hogy milyen és nem várom el másoktól amire én sem vagyok képes,
2013. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tudom, hogy a gondozónők nem direkt piszkálásból mondják, ez e téren sajnos az én hibám, hogy magamra veszem, de ugye engem is bánt, hogy nem eszik. Azért küzdünk. :)

2013. ápr. 19. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!