Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az h 1 éves a...

Miért van az h 1 éves a kislányom és havonta náthás, minden nhónapban náthás! Most szeptemberben már 2x-or! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Erősítsd az immunrendszerét!

Sokat játsszon a friss levegőn, naponta legalább 4 órát!

Ne öltöztesd túl, inkább szellősen. Nem baj ha picit néha fázik, az erősíti.

Minden étkezésnél egyen friss hazai gyümölcsöt, zöldséget, akár milyen picit! NE melegházit, szabadföldi, kerti, legjobb ha kistermelőtől.

Adj neki kecsketejet, ha tudsz, frisset, nagyon dicsérik kisgyereknél.

Ha kis szőke, akkor vegyél neki multivitamin szirupot!


Nem csak szénanátha az? Nyáron?


Lehet, hogy rövidke és szűk még az orrocskája, és nagyon hamar bedugul.


Megismételem mégegyszer: Nagyon fontos, hogy mindennap mozogjon friss tiszta szabad levegőn. És ne csak a kocsiban, ha tipeg már vagy áll akkor vedd ki, hadd fáradjon el! Ez lesz az ő edzése. Ha van kert, terasz, tedd ki játszani őt!



Ha nagyon felöltöztetted, akkor beleizzad , s megcsapja a hideg! Ha már mozog, akkor egyel kevesebb ruha kell rá, mint rád, ha be van indulva!


Edzzed a fürdőnél, hűvösebb s melegebb vízbe mártogassa két kis tálba a tappancsait, játékból!


Nagyon ügyelj, hogy ne adj neki por, dobozos, tartós, stb műkaját, hanem mindig frisset, friss alapanyagból!


Igyon citromos teát, vagy limonádét! Főzz neki bodzateát, az jó megelőzőszer! "Bodza (Sambucus nigra)

nátha megelőzésének egyik ősi formája a szervezet káros anyagcseretermékeinek eltávolítása, ami növeli a védekezőképességet.Ebben segít a bodza virágjából főtt tea" [link]

Sajnos, van, aki ennek ellenére sokat náthás, ha olyan típus. A barátnőmnek öt gyereke van, s ebből három..1-5 éves korukig örökké náthás volt valamelyik. pedig ők aztán egészségesen élnek, jól táplálkoznak, mozogna, s mégis, egyszerűen olyan alkatok, sulis korukra aztán kinövik.

2009. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon kedves vagy!

Köszönöm a válaszodat!

Minden nap kinnt vagyunk a levegőn,édesanyáméknál a kertben,és rohangál rengeteget,mert már korán felállt és leindult azóta szinte meg sem áll:-))))

az lehet probéma h túlreagálom,túl aggódom a dolgokat!ez azt jelenti h szó szerint még a széltől is óvom!Állandóan felöltöztetem de úgy h ihajjjjjj!Sosem tudom mikor teszek jót,mindig azt hiszem h fázik!Pedig aztán állandóan jön megy stb.....

Ki fogom próbálni amiket írtál!Sajnos sokat adtam neki joghurtot-gyümiset,meg krémtúrót is evett már:-(Hibáztam?

Sajna ez a bodza dolog ez nme fog menni mert lövésem sincs honnan szerezzem be és hogyan csináljam meg!A gyümi dolgo az ok,minden nap eszik vmi kis gyümit,a limonádét is megpróbálom-cukorral?V hogyan csináljam?Mert sajna granulátumos teát iszik mert ritkán issza meg a vizet és a filteres teát!Ezt is elrontottam:-(Remélem még nem késő!

Sajna mi sem étkezünk vmi túl egészségesen,pedig sportolók vagyunk,szóval a mozgás az fontos nekünk!De az étkezést illetően vannak hiányosságok!Mit tehetek még az immunrendszer erősítése érdekében?Ajánlották a homeopátiát is?Vélemény?

2009. szept. 24. 21:33
 3/12 A kérdező kommentje:
Még anniyt h igen iciri piciri kis nózija van de anniyra h a dokink is mondta h még az orrszívót sem lehet bedugni neki:-)
2009. szept. 24. 21:35
 4/12 A kérdező kommentje:
Milyen immunerősítő szirupot ajánlanál?Fontos lenne megerősíteni az immunrendszerét a tél miatt meg én sajna már dolgozom és egészségügyben úgyh félek h haza hozok vmivírust stb és nem szeretném ha elkapná!
2009. szept. 24. 21:39
 5/12 anonim ***** válasza:
A fiam 21 hós,már tavaly is szedett vagy Béres cseppet vagy Cebion multit.Ha náthás lett csak homeós dolgokat kap...És mégis gyakran lett takonykóros.Most nyáron voltunk allergia vizsgálaton és az kimutatta,hogy szénanáthás.Amióta szedi az Aeriust megszűntek a tünetei.
2009. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem! Jól tetted a joghurtot meg mindent, olyanra gondoltam, ami nem három napig áll a pulton, hanem ami egy hónapig. Olyat ne adj! De ha tudsz ,kínáld többször saját készítésű krémtúrókkal!

Ha túlöltözteted, akkor persze hogy megfázik. Megizzad, s rögtön megfázik. Vetkőztesd! Eleve mindig egyel kevesebb ruha, mint rajtad, s ha kipirul, vizes a tarkója, akkor még szedd le tovább! Csak reggel és este kell egy vékony kis kardigán, egyelőre! Nagyon meleg van még. Ha kiizzad, s leül a hűvösben akkor egy vékony kis batiszt inget adj rá! Csak ez lehet a baj.Ha megérzi, hogy aggódós félős vagy a betegségektől, pusztán már ettől is kijön a nátha.

Végül is, az nem egy halálos kór :), lazíts!

Ne vegyél vitamint, biztos a túlféltés a baj. Vetkőztesd, és figyeld! jobb ha kicsit fázik, az egészségesebb!

Van eg yú.n. barnaháj, az őt fűti

[link]


"A másik zsírszövetnek, a barna hájnak igen fontos feladata, hogy energiával látja el a különféle szerveket.


Régebben csak annyit tudott az orvostudomány, hogy az újszülöttek válla környékén van ilyen barna háj, amely melegen tartja a babát. Úgy gondolták azonban, hogy a kisdedkor elmúltával ez a zsírszövet is eltűnik. Újabb kutatások nyomán kiderült, hogy a barna háj felnőttekben is megtalálható, és egyes emberekben – a karcsúbb testalkatúakban – több is van belőle, mint másokban. "

2009. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

:)Nme rontottál el semmit!

Még semmi sem késő!:)

Minden nagyobb üzletben kapsz filteres bodza-tát, gyógynövényboltban zacskóban. Kiskanál citromlé, kiskanál méz-ettől együtt zavaros, de őt nem zavarja. Adhatsz már egy pici cukrot is,annyi nem olyan nagy baj.

A granulált dolgok engem kicsit zavarnak, mindig olyan túl-feldolgozottnak tűnnek. Én jobban szeretem a kevésbé feldolgozottat. De ha szereti, talán egy kis ízesítetlen bodzateával keverve, vagy a bodzába a granulátum ,úgy meginná.

De az öltöztetés is megoldja ezt.Le

2009. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ˇFigyi! Mosod a kezed, ruhát cserélsz! Nem fogsz semmit hazavinni. Mi ugyan azokkal a betegeiddel találkozunk buszon, utcán, közértben, postán, patikában. S mi is hazavisszük.

Nem tudnál vele otthon maradni még egy évet?


Volt egy jó narancsízű szirup, de elfelejtettem: S-sel kezdődött citromsárga doboz zöld betű. Talán dokinéni tudja.

a (friss)fokhagyma, ha megenné, kitűnő immun-erősítő. Pici pirítóst elrágcsálna, vagy a spenótban ha szereti.

A méznél nem is kell jobb! Kecsketejet én csak hallottam, de meggyőző volt.

Fontos a vitamin előtt a friss zöldség gyümölcs ! akár legyen előtte!

[link]

[link]

[link]

Neked magyarázzuk?

2009. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ha túlöltözteted, akkor attól fázik meg és ha olyan pici a nózija,akkor 1-2 évig még hajlamos lesz!
2009. szept. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem minden NAP hanem minden ÉTKEZÉSNÉL egyen gyümölcsöt, paradicsomot, salátát, répát frissen...valamit.

El kell osztani egyenletesen a nap folyamán!

2009. szept. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!