Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Valaki írna nekem...

Anyukák! Valaki írna nekem pár nyugtató sort? Név problémám van.

Figyelt kérdés
Szóval: Amikor megtudtam,hogy terhes vagyok,már 7 hetesen tudtam,hogy mi lesz a lányom neve,igaz még azt sem tudtam,hogy milyen nemű. :)(régóta tetszett). Szülésig sok név felmerült,egy ideig másra váltottunk,de az utolsó 2-3 hétben visszatértünk erre a névre,amit meg is kapott a kislányom. Nem olvastam annyira utána,de így utólag kiderült,hogy nagyon gyakori,megkaptam,hogy tucatnév. Ez engem annyira zavar és annyira bánt,már minden egyes napom e körül forog. Teljesen zizi lettem.Egyik nap már egy másik néven szólítottam a lányomat( ami még tetszik). Nem tudom hogyan tudnám elfogadtatni magammal?? Kérlek segítsetek! Ja 1 éves a kislányom.
2013. ápr. 19. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi a neve?
2013. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A mi sztorink kicsit az ellenkezője. Nekünk fiunk van és még javában pocaklakó volt, mikor eldöntöttük, hogy Miklós lesz. Én is megkaptam, hogy hogyan lehet egy ilyen régimódi nevet adni egy babának. De nekünk csak az számított, hogy tetszik a név, családi kötődés is van, hiszen páromnak is és nekem is így hívták az egyik dédpapát. Te is leírtad, hogy régi kötődésed van a névhez és tetszik. Ez a fontos, meg persze az, hogy egészséges legyen a kicsikéd, szépen fejlődjön. Most komolyan: számít más? :)
2013. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem számít,igazad van!!!egyébként nagyon illik rá és passzol a vezetéknévhez,de annyira félek,hogy majd az oviban,suliban lesz a nevéből 5,és utálni fogja. :(
2013. ápr. 19. 21:22
 4/15 anonim ***** válasza:
Ki tudja mi lesz a név divat pár év múlva? Amikor gimis voltam 3 Dani, és 2 Kristóf osztálytársam volt, de ők jókat nevettek rajta amikor nem tudták, hogy kit is szólított fel a tanár. Ne aggódj ezen, nem fogja utálni a nevét. :)
2013. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, de ne legyen már ennyire fontos mások véleménye! Még máshogy is szólítod szegényt! Ne foglalkozz azzal, hogy mások szerint tucatnév, ami neked tetszik! Nekem a reakciód nagyon nem tűnik normálisnak, már bocsi.
2013. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem biztos, hogy egy-egy csoportban ez előfordulhat. Persze, lehet, de azt a pedagógusok majd megoldják. Az unokaöcsémnél például három Marcell és négy Petra van az osztályban, ő most elsős. De szerintem ez senkit nem zavar. És arra sincs garancia, hogy pld. a lázadó kamaszkorban mit szól a nevéhez. Lehet, hogy az extra különleges nevet jobban utálná. De most már tényleg érdekel, hogy te milyen nevet adtál?! :)
2013. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elárulni,nem szeretnék több kritikát kapni ezzel kapcsolatban,az 5-ösnek meg üzenem,hogy köszönöm.
2013. ápr. 19. 21:37
 8/15 petera6 ***** válasza:

5 Anna, és 4 Juli volt az osztályunkban gimiben. Sose nevettük ki egymást ezért. Vagy a többi nem Juli és nem Anna sem. 1-2 gyereknek volt beceneve, így azért nagy nehézségek árán, de megkülönböztettük egymást :D


Jó hülye lehet mondjuk, aki egy 1 éves kislány nevét lesajnálja akármi miatt is. Ne foglalkozz velük! :)

2013. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Totálisan egyetértek azzal a hozzászólóval aki azt írta h ne érdekeljen már véleménye. Ha nektek tetszik akkor mit számít h tucatnév????? Nem nekik kell viselni ez az egyik a másik meg az h adott a lehetőség szüljön magának babát és nevezze el olyan különlegesen ahogy csak akarja. Nagyon utálom amikor külső személyek kritizálnak emiatt. Nekem tuti nem tudnák elvenni a kedvem tőle. Ne hagyd magad. Nem véletlenül adtátok neki ezt a nevet. A többi meg le van tojva. Abból még senkinek nem lett baja h egyforma a neve. Én kifejezetten élvezem ha ugyanolyan nevű emberrel találkozom. Sose éreztem azt h utálnám emiatt :)
2013. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
veletlenul nem itt olvastad, hogy egy kerdesben leneztek azokat akik tucatneveket adnak a gyereknek? En pont igy jartam. Terhessegem 8-dik heteben tudtam, hogy Hanna lesz a neve, ha lany lesz. Ez egy megerzes volt, nem is a nevvel voltam elfoglalva, munkaban dolgoztam,egyszeruen csak beugrott. Amikor megszuletett csak egy Hannat ismertem, o is 4 evvel idosebb mint a lanyom, aztan egyszer csak tucatnev lett, amirol en semmit nem tudtam. Egy picit bant a dolog, de a nev nagyon illik a lanyomhoz, es vegul is orulok neki hogy ez lett a neve. Ne torodj masok kritikajaval, tetszett a nev, es biztos, hogy felnott koraban nem fog neheztelni mert van meg nehany embernek ugyanolyan.
2013. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!