Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha az anyósom...

Mit tegyek, ha az anyósom paramami én viszont nem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mindent túlparáz! Ha nyitva hagyom az ablakot szellőztetés gyanánt, becsukja, hogy nehogy megfázzon a baba. Ha a gyerek rúgdalózik a kiságyban, nem hagyja, mert nehogy eltörje a lábát a rácsban (van rácsvédő rajta minden oldalon). Ha a játékait a szájába veszi, anyósom elveszi, mert hogy koszos, nehogy megfulladjon. Ha tüsszent a baba, akkor már rögtön megfázott. Pelust is úgy cserél neki, hogy betakarja egy takaróval, hogy nehogy megfázzon. Ha leviszem sétálni a babát mindig kevesli a ruhát, ami rajta van, pedig úgy öltöztetem, ahogy kell. Ha bukik a pici, akkor már rögtön beteg. Mindent, mindent túlparáz! A ruháit ha kimosom, akkor még egyszer kicentrifugázza, hogy nehogy mosószer maradjon a ruhában, az nem érdekli, hogy ettől kemény lesz az anyaga. Ha egyedül hagyom játszani a kicsit, azonnal sipítozik, hogy megsérül egyedül. Államdóan ölbeveszi, amint a pöttöm elkezd nyafogni, közben csak egy másik játékot kéne a kezébe adni. Megőrülök már tőle! Próbálom önállóságra nevelni a babám, azt akarom, hogy saját maga tapasztalja ki a világot (pl, ha egy keményebb csörgővel hadonászik, akkor kupánvághatja magát és az fáj), de az anyósom nem hagyja. Mit tegyek? Hogy mondjam meg neki, hogy ne aggódja túl a dolgokat?

2013. ápr. 20. 04:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Együtt laktok? Amúgy úgy, hogy egyszerűen a Te gyereked, Te szülted, Te vagy az anyja.. :)
2013. ápr. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ti is szulokkel laktok ezekszerint, mi is. Nalunk ugyanez volt de anyam es nagyanyam duoban... Azt hittem kihullik a hajam... A legzesfigyelore azt mondtak a 10 masodperc tul sok ido mert meghal... A csorgo kemeny meguti magat es az faj, en gyereknek kulccsomoval jatszottam hogy torje az inyem ahoy ragom. Ezen sok mindent Te se tudsz csinalni, nekem a celzast a finom beszedet sose ertettek meg. Ha a gyerekem tusszent mar jajj istenem segitsd meg (szol nagyanyam) biztosan megfazott, mondom szerintem meg csak a por felkavarodhatott... 3 eves igyekszem nagyon onallora szoktatni, nevelni. 2 hete delutan kimegy a fiam a konyhaba viszi a fellepojet, kiveszi a fiokbol a vajazo kest ( tudja, hogy csak kerek keshez nyulhat mert a hegyes az szur) elovesz egy szelet kenyeret vajat es ken maganak egy kenyeret... Jo hogy mindenhol van vaj es piszkot hagy de igyekszik megtanulni, a mikroba onalloan pakol es inditja. Nagyanyam ettol kesz van anyammal egyutt mert a vajazo kessel levagja az ujjat (hat mondom ha egy ilyen eletlen szarral sikerul valamit elvagni en gratulaalok hozza) a mikrobol kiveszi magara boritja es jajj feleg a bore... Majd be fog gyogyulni, mindenki egeti meg magat. Amikor suti keszul o hasznalja a robotgepet es sorolhatnam. Tesom 19 eves ot annyira neveltek burokba mint a te kicsidet akarjak. Nincs olyan het hogy ne lenne gothos... Agyilag olyan mint egy 14 eves semmit nem ert meg. Amint hazaer nagyanyam korul ugralja semmit ne csinaljon mert jajj megegeti magat, jajj meguti magat, jajj elvagja a kezet. Nyaron a kertbe ne menjen gazolni mert le fog egni a 67 eves nagyanyam jon le helyette, mert jajj szegeny es milyen dolog az mar az en dolgozo emberemtol hogy a nyari szuneten levot meri b.szogatni a kert miatt hogy segitsen, mert szegeny faradt. Telen ne vagjon fat mert a baltaval szetcsapja magat. 7 honapos terhesen mutattam meg neki hogy kell fat vagni ( pici gyerekkorom ota en csinalom, elvalt szulok gyereke vagyok volt hogy visszapattant a fa es eltort az orrom, na bumm... Szar baleset. Minden reggel meleg kakaoval es egy doboz cigivel ebresztik. Multkor itt volt a baratnoje es kerdeztem tole hogy egy ilyen ferfiatlan tesze-tosza alakban mit tud szeretni???


En kokemenyen kellett anyamek ele alljak hogy nekem olyan hulye gyereket ne csinaljanak mint tesom... Kerdeztem oket hogy cseppet sem fura hogy a 3 eves kenyeret ken a 19 eves erre keptelen? Szornyuek, olyan majom szeretettel imadjak, hogy az vicc.

Multkor fiam eszi a levest es mondjak hogy jajj fogd mar meg neki azt a tanyert vagy etessed mert magara huzza es megeg. Mama akkor a tiedet is hagy fogjam meg nehogy az oledbe huzd es megegj, jott a valasz, hogy persze mert en olyan rosszindulatu vagyok hogy ezt szeretnem hogy o megejen, es o csak segiteni akar es jot akar... Mondom koszi nem kell maradj csendbe ne fesd a falra az ordogot allandoan...

Ha helyedben lennek biztos megkernem, hogy kicsit kevesebb jobb volna a feltesbol. Mikor elundul a gyereked majd az agyba fogja kotni hogy nehogy elessen? En is mondtam mikor a 7 honapos fiam megindult, szoltak hogy jajj ne engedd mert elesik mondom jo akkor most oda szaladok es kirugom a labat soha tobbe ne akarjon felallni mert egyszer ketszer ugyis pofara fog esni...

2013. ápr. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Szia! :)

Nagyon semmit sem tudsz semmi, mert a drága kisunoka... :)

Ha kell (és nem akarsz veszekedni), mond el 100x is, hogy hagyja játszani a babábat, csak másik játék kell a kezébe, ha becsukja az ablakot, nyisd ki újra stb...

2013. ápr. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves kettes! Nem, nem lakunk együtt, de minden nap itt eszi a fene. Annyi jó van benne, hogy ha unatkozik és a baba alszik, akkor kitakarít, de más nem. Köszi, hogy megosztottad a történetedet, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. Az igazság az, hogy imádom az anyósom, mert aranyos, figyelmes, de ez a paramamiság kikészít! És az a durva, hogy amikor a párom kicsi volt, akkor a nagyanyja nevelte mert a szüleinek dolgozni kellett, hogy eltartsák a nagyszülőket és magukat is. Tehát az anyósomnak fogalma sincs róla, hogyan kell gyereket nevelni, és ha adok neki egy könyvet az "új felfogásokról", akkor megsértődik és nem olvassa el. De ha mondom, hogy max 23 fokban lehet a gyereket tartani és akkor is max egy body, sikítófrászt kap az ötlettől is. Legutóbb kitalálta, hogy a popsitörlő túl hideg és meleg vízzel kéne leöblíteni a baba popsiját MINDEN peluscserénél. Kishíján leüvöltöttem, de inkább csak mosolyogva mondtam neki, hogy születése óta popsitörlőzünk, megszokta, még jól is esik neki. Azóta még kétszer bepróbálkozott. A legújabb heppje, hogy a gyerek feje északfelé nézzen, mert az jót tesz az agyműködésnek (?????!!!!!!). Abba is beleszól, hogy a cumisüveget hogyan tisztítsam, sőt, a tápit hogyan készítsem el (a dobozán lévő útmutatót elolvasni smafu).

Eddig a férjemet kértem meg, hogy hasson az anyjára, de ezáltal azt hitte, hogy utálom az anyját, és milyen sok problémám lett hirtelen. Most már neki se mondom, csak nyelek, de már nem bírom sokáig.

2013. ápr. 20. 07:20
 5/8 Faff0529 ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem a legszuperebb anyós is kicsit megőrül, amikor unokája születik :( Szerintem beszélj vele és mondd meg neki, hogy ki fogod kérni a tanácsát, ha szükséged lesz rá és örömmel veszed,h segíteni próbál, de mondd meg neki,h szeretnéd a magad módján nevelni a gyerekedet és ebbe bizony olyasmi is beletartozik,h nem veszed fel rögtön, ha sír. Ezt pedig azért is fontos,h megértse, mert amikor ő elmegy te bizony egyedül maradsz a babával és nem fogod tudni folyton felkapkodni ha sír és/vagy képtelenség lesz következetesen nevelni, ha így összezavarodik szegény, mert nem érti,h ha egyszer felveszik, ha sír, máskor miért nem. A lényeg a lényeg!Meg kell vele értetned,h a kicsi a te felelősséged a te gyereked és a te döntéseidnek kell,h mérvadók legyenek. A nagyszülőknek már volt lehetőségük gyerekeket nevelni, de most húzódjanak a háttérbe és hagyják a szülőket,h próbálgassák magukat és úgy csinálják a dolgaikat, ahogy jónak látják. Lehet,h kínos lesz, de muszáj tisztáznotok, mert előbb-utóbb el fog szakadni a cérna és lehet,h nem fogjátok tudni higgadtan megbeszélni ezt az egészet. Ráadásul később csak rosszabb lesz, ha most hagyod :( Sok sikert!

2013. ápr. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A legújabb heppje, hogy a gyerek feje északfelé nézzen, mert az jót tesz az agyműködésnek (?????!!!!!!)"


Akkor a mama bizony déli fekvésű volt.


Amúgy mennyi idős a pici? Csak megunja lassan, hogy odamászkál!

2013. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok.

Deli fekvesu az anyos :)


Ohh nyugi... Lesz ezvmeg mas is... Nalunk se nevelt senki sajat gyereket anyamekat dedi nevelte minket mama... Vannak hulyesegek de olyan jo visszagondolni. Nalam az is volt hogy takarjunk le mindent mert a gyerek meglatja magat es sirni fog? Miert mondom olyan csunya? Erre azt mondjak hogy fogfraszt kap... Na sz.rsagokbol jutott nekem is. Orulj hogy neked kitakaritanak... Mi 160 negyzetmeteren vagyunk 7en... Mindenki utan en ganezok. Itt ha mindenkit enne a penesz az se szamitana es raadasul le van szonyegezve minden tisztitoba sose volt a gyerekem asztmas es allandoan takaritani kell... Jokat fogsz rohogni te is par ev mulva :) csak addig a kedves anyos ne keszitsen ki. A popsitorli az beteg mondjuk. Nem kap huzatot az a popsi ha megfujja a szel. Tedd ki a picit a kertbe ( ha van) egy pokrocra, anyos szornyet hal :) en anyam kikeszult mett jajj hangya, jajj kutya... Na mondom akkor hozom a fertotlenitot korbe fujom a kertet...

2013. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:) Déli fekvésű, ez jó volt! :) 3-án lesz öt hónapos. Eddig úgy volt, hogy átjött főzni ránk, hát iszonyú sok konfliktus volt belőle. Amióta én főzök és ő csak délutànonként jön át, azóta picit jobb, de nem sokkal.

Jó, hát megpróbálom megdumálni vele ha jó hangulatban vagyunk.

Köszönöm mindenkinek a választ, ment a zöld kezecske! :)

2013. ápr. 20. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!