Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel ízesíthetem 2 éves...

Mivel ízesíthetem 2 éves kisfiam teáját cukor helyett?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 20. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Méz?
2013. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 évesen már kaphat mézet. Vagy saját készítésű gyümölcslével, pld alma, vagy ha majd lesz őszibarack. De miért kellene ízesíteni? Ha eddig nem kellett, ezután sem kell. Ha eddig cukrot tettél bele, akkor jó, hogy mostmár nem akarsz, de nehéz lesz változtatni, mert már megszokta. Fokozatosan kell csökkenteni, de érdemesebb eleve nem hozzászoktatni az édesítésre.
2013. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyírfacukorral, én is most vettem, mert nagyon jókat olvastam róla, csak nem szabad sokat használni belõle mert nagyobb mennyiségben hasmenést okozhat, fõleg eleinte, de nagyon jó élettani hatásai vannak állítólag. Eddig gyümölcs cukrot használtam, bár csak magamnak, mert a gyerek nem szereti csak a vizet, így max. a tejbegrízébe tettem egy picit.
2013. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig cukrot használtam, de próbálom átszoktatni másra.Tudom nehéz lesz, de meg kell próbálnom. Kipróbálom a mézet.
2013. ápr. 20. 23:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Hol lehet beszerezni ezt a nyírfacukrot?
2013. ápr. 20. 23:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a nyírfacukor jutott eszembe - más néven: Xillit

Mi Tesco-ban vettük aranyáron.

2013. ápr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a cukorral, ha nem tonnaszám kapja a gyerek. Az édesítők nagyobb bajt okozhatnak, mint az emésztést pörgető (éppen ezért hasmenést okozó) egyéb cukorfélék is. Óvatosan.
2013. ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmivel folosleges csak a fogakat rontja.

Mi csaladunkban mindenki cukor nelkul issza a teat mi rooibos teat iszunk pl narancs izesitesut magaban edes izu.

2013. ápr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!