Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apuka lelép, akkor...

Ha az apuka lelép, akkor normális, hogy úgy dönt, nem fizet gyerektartást?

Figyelt kérdés

Az apuka úgy dönt,hogy nem tart igényt a gyerekre,bár ő is akarta,azt mondja a párjának,hogy meggondolta magát,nem tart igényt a gyerekre,még élni szeretne kötelezettségek nélkül,és rájött hogy még nem tudta magát kiélni,gyerektartást pedig nem óhajt fizetni,inkább lemond a gyerekről.


Normális,vagy elítélendő?

Nem fogj meggondolni magát,eltökélt.



2013. jan. 4. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

A gyerekről nem lehet lemondani, és a tartásdíj fizetése is kötelező, megítéli a Bíróság.

Ha viszont nem ismeri el az apaságot, akkor ezt az anyának perrel kell bizonyítania.

Egyébként nem helyes dolog. De az sem, hogy a nő ilyen körülmények között megszüli.

2013. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Én férfiként általában a nőket szoktam osztani DE:

Ha a férfi is akarta a gyereket, és ha olyan pillanatban "gondolta meg magát" amikor a nőnek már nem maradt lehetősége dönteni az új tény ismeretében - mondjuk a terhesség 10. hete után, amikor már nehéz nem kifutni a 12. hétből egy művi terhesség-megszakítással - akkor szerintem elitélendő, és orbitális arcátlanság ez a tett a férfi részéről.

Ha viszont őt hozta a nő kényszerhelyzetbe azáltal, hogy egyedül döntött a terhességéről, nos akkor más a helyzet.

2013. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem,semmi esetre sem,nincs szó erőltetésről,sőt a férfi mondta,hogy ne vetesse el....aztán mégis így döntött.
2013. jan. 4. 23:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nem fair dolog, ez esetben a nő jól teszi, ha mindenféle legális utat igénybe vesz a tartásdíj behajtása érdekében, igenis ki miben szabadon dönthetett, abban vállalja is a döntéséért a felelősséget.
2013. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha ez a kérdés az előző kérdésből jött akkor nagyon nem igazságos a kérdésed. Én csak múlt héten láttam 5-6 kérdést ahol az Anya nem akart fizetni gyerektartást az Apának.
2013. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Hát egy gyerek nem újságelőfizetés hogy csak úgy lemondjuk,de nem is házikedvenc hogy fejbelövessük a helyi vadászokkal ha már kényelmetlen a tartása.Az ilyen férfiakra vadászegyesűletet kéne létrehozni oszt kiherélni mint a szopos malacokat!Ja lehet lepontozni:D
2013. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem ő fogja eldönteni nem akar fizetni:))
2013. jan. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hogy ki dönt arról... hát az "apa" vagy a lelépő "anya" mert ha úgy hozza kedve akkor ő megteheti, hogy ne fizessen. idézőjelbe tettem, mert számomra ezek nem szülők,

bárhová lehet fordulni, de semmi sem történik... vagy ha igen az akkor hosszú- hosszú évek.

Megítélt gyerektartás: papíron rendben van, 3 éves az ítélet. ja! hogy nem fizeti.... végrehajtó. 3 év telt el: én egy forintot sem kaptam.

Állam által megelőlegezett gyerektartás: ja! nem tudjuk, mert folyamatban van a végrehajtás.

Kiskorú veszélyeztetése miatt indított eljárás... több mint 2 év telt el, semmi sem történt.


A véleményem! ha nem ilyen lenne a jogrend (ámbátor írásban megkaptam, hogy jól működik, és a gyámhivatal is jól működik és hatásköre is van).

Tehát: ha nem fizet súlyos büntetés! attól független, hogy anya vagy apa, nem fizet megbüntetni, nem kellene éveket várni. hiszen a gyermek léte, élete a tét.

2013. jan. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mély kalapemeléssel búcsúzz az ilyen embertől, és hidd el fogsz annyit keresni mindig is mint amit ez az ember nyújtana ha köteleznék.Később meg amikor a gyermeked cseperedik, és büszkeség tölt el, mert mindenki gratulál hozzá, és ez az ember megjelenik,és leesik neki, hogy mit vesztett az egykori cselekedetével mosolyogj szépen a szemébe, és mond neki azt, hogy:"elkéstél".:)
2013. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Nem fogj meggondolni magát,eltökélt."


minden férfi meggondolja magát, mikor meglátja és szembesül vele, hogy mit veszített. Egyetlen egy férfiről nem hallottam akinél ne így lett volna.

2013. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!