Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit gondol mért csinálhatjá...

Ki mit gondol mért csinálhatják ezt a babák?

Figyelt kérdés

fehér zajra minden fájdalom sirás zokogás abbamarad? porszivó, zúgás, autó zugás,hajszáritó?



szerintem ez valami ösrégi visszamaradt tán még az öskorbol maradhatott hogyha nagy zaj van csöndbe kell lennnie szinte rezdületlennek

olyan mint a moro reflesz ha megijedt nagy zajtól akkor széttárja karjait


2013. ápr. 23. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
a zajoknak mióta van szinük????
2013. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg elsőre arra gondolnék, hogy a pocakban mindent zúgásnak-búgásnak hallottak, olyan "mono üzemmódban". S ezért ez megnyugtatja őket idekint (már amelyiket, mert ez sem igaz minden babára).

Aztán ahogy fejlődik a hallásuk, egyre inkább elkezdenek félni az ilyen nagyobb, furcsább hangoktól.

2013. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fehér zaj= monoton zaj.pl :porszivo

Miért? Mert a monoton zaj megnyugtatja az idegeket.

2013. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A színkép egy adott zaj vagy hang hangnyomásszint értékeinek a frekvencia függvényében történő ábrázolása. Megkülönböztetünk folytonos színképet, amikor nagyjából minden frekvencián van valamekkora hangnyomásszint érték, és vonalas színképet, amikor csak bizonyos frekvenciákon van hangnyomásszint.

Néhány színképnek gyakorlati jelentőségük miatt külön nevet adtak. Ilyen a fehérzaj, szürke zaj és a rózsaszín zaj.

2013. ápr. 23. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem nyugodott meg. Csak max ha hisztizett, vagy sírt és meghallotta a porszívót, akkor annyira idegen volt neki az a zaj, hogy kíváncsi lett és abbahagyta a sírást. Semmi ilyen monoton zajra nem nyugszik meg, csak arra, hogyha magamhoz ölelem. De mondjuk az én kislányom a babakocsit is utálta és ahelyett, hogy elaludt volna benne, inkább addig ordított míg ki nem vettük :D A hordozással persze nem volt semmi baja :)
2013. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 8 hónapos, eleinte "fagyott" csal le ezekre a hangokra, most már ha bekapcsolom a botmixert, már attól is sikítva sír. A porszívóról ne is beszéljünk...
2013. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A porszívó szerintem sokaknak az orrszívó miatt félelmetes. :)
2013. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem leginkább a monotonitás a titok nyitja, meg a zsibbasztó rekvencia:).
2013. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az elszívó jött be lenyugtatásnak!! :D
2013. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!