Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszökött az oviból két...

Megszökött az oviból két kiscsoportos gyerek Battonyán. Elég jó figyelhettek nem?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 23. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez kemény!
2013. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 3 éves. Hát ha ő ment volna ki az oviból, az én bizalmam bizony nem maradna továbbra is töretlen. Az biztos, hogy az óvónőnek leordítanám a haját. Annyi féle baja eshet az utcán egy ilyen kicsi gyereknek. Elüti valami, elviszi valaki, stb.
2013. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Agika0219 ***** válasza:
Az án hugom is megszökött az oviból..anno 3 évesen...hazajött..mert én beteg voltam és hogy ápol...na a lényeg h átsétált akkor még FŐUTON!!!mikor hazaért anyukám felhivta az ovit..ne keressék a gyereket mert itthon van..erre vissza kellett vinni az oviba h az ovonénik elmagyarázzák h nem szabad ilyet csinálni..gondolom mondanom sem kell h kikelt magából anyukám..perze ovit váltottak..nevetségesek voltak az ovónök..
2013. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Barátnőm elsős lánya jönn haza első héten egyedűl a suliból egybosztály társával!

Ott is csak akkor vették észre nincs meg a gyerek, mikor ment érte a szülő...

2013. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én öcséim is megszöktek anno az oviból egy másik kissráccal együtt, simán kifértek/kimásztak a kerítés alatti résen (emelkedő utcában volt az óvoda, lejtett a kerítés is). Zsákutca volt, messzire nem jutottak, majd egy kis séta után a bejárati ajtón mentek vissza, ekkor tűnt fel az óvónőnek, hogy nem voltak ott végig...

Megértem az óvónőket is, én sem tudnék egyszerre huszonsok gyerekre figyelni, de azért az ovikat is lehetne normálisan zárni...

2013. ápr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

25 fős csoport létszám mellett nem lehet minden gyerekre figyelni. A gyereket kell megnevelni OTTHON, hogy ne szökjön meg az oviból, nem a túlterhelt óvónéni haját leüvölteni.

A kaput meg mindig a kedves anyukák hagyják nyitva, azt meg kéne tanulni bezárni! Ráadásul amíg a gyeses, otthon ülő anyák gyerekei is oviba járnak, hogy azok nyugodtan tudjanak netezni és a gyakori kérdéseken szidni azt a pedagógust, aki a fél napot a gyerekével tölti és tanítja, és emiatt zsúfoltak az óvodák, addig jobb lenne nem üvölteni.

2013. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kíváncsicska ***** válasza:
82%
Kedves hatos.Igen a nevelés fontos dolog.Otthon is meg az óvodában is.DE nem kellene leellenőrizni az ajtót,ha eleve tudják, hogy anyukák hajlamosak nyitva hagyni?És a korlátokat hol tanulhatnák meg a legjobban mint az oviban.Az óvónéniké a felelősség teljesen mindegy hogy adott anyukák nyitva hagyják-e az ajtót vagy sem.És az meg egy másik dolog, hogy gyesen gyeden van-e otthon az anyuka,felvették az oviba és onnan amikor ott van az óvodákban dolgozóké a felelősség.Aki ezt a hivatást választotta és gyakorolja tudnia kell, hogy sokkal nagyobb teherbírást és odafigyelést igényel mint mondjuk egy titkárnő vagy akármi.
2013. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a durva, hogy a pedagógusok észre sem vették, hogy hiányzik két gyerek. Mert ez sajna megtörténik, nyitva is maradhat az ajtó, és vannak gyerekek, akiket ennyire hajd a kiváncsiság.

Én tavaly szoktattam oviba a fiamat. 3-4napot kb 2-2óra hosszat ültem vele bent a csoportba. Volt egy kislány, aki szintén akkor kezdte az ovit, és folyamatosan üvöltött, és ha csak egy pillanatra nem ráfigyelt az ovonéni, vagy észrevette, hogy éppen nyitva van a csoportszoba ajtaja, már rohant is kifele az ajtón, és észrevették, de mire utolérték simán az utcán volt a kislány. Mert ugyan zárták a kapukat, de ott is töbször nyitva hagyták az anyukák.

Végül az ovi felvett egy közmunkást, akinek az volt a feladata, hogy ennek a csoportnak az ajtajánál állt és a kislányt figyelte, hogy ha szökni próbál- megállítsa. Hát sokáig állt az ajtónál- mintnemondjak. Jó hónapokig!!

2013. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pedagógus vagyok, igaz nem oviban, hanem suliban. Napközisekkel vagyok egyedül 33(!) gyerekkel. Volt olyan, hogy kimenetünk játszani az udvarra 1 órára és mikor bementünk vettem észre, hogy 2 gyerek hiányzik. Rögtön telefonáltam a szülőknek. Az egyik ezt mondta: ja semmi baj már itthon van.

Ennyit reagált. Szóval utána kell ám nézni dolgoknak mielőtt a pedagógusokat veszik elő!

2013. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze, mindig az ovono a hibás. Végülis csak huszonix gyerekre kell figyelnie, naná, hogy mindent észrevesz. Es a kedves szulo mindig normálisan becsukja, bezárja az ajtót. Hat persze. Hajrá, szidjuk az ovonoket! Sot, lázadjunk fel, senki ne vigye oviba többet a gyereket!
2013. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!