Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mikortól nézhet a...

Szerintetek mikortól nézhet a gyerek tv-t?

Figyelt kérdés
Természetesen nem az Amerikai história X-re,meg a Híradóra gondolok,hanem egy-egy rövid mesére,vagy ha esetleg nézünk családi videót,a babám most fél éves,én egy éves korra gondoltam

2013. ápr. 23. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez annyira változo, hogy mikor köti le.

Lányomat 1,5 éves kora elött semmi nem kötötte le, talán akkortól a bogyó és babóca vagy kisvakond.

Most 2,5 éves és már a kisvakondot vagy más ilyen egyszerü meséket képes végig nézni, de pl egy órás mese nem köti le. Pedig könyvben simán akár 30 percet is tudok olvasni, de ott is rövid történeketeket.


De ö elsö gyerek, és én szinte semmi tv-t nem nézttem napközben. Másodiknál biztos elöbb lesz, mert nagylányom napi 1x szokott tv-t nézni, így a kicsi most 9 hós és néha pár pillanatra ott ragad elötte, de percekre még öt sem köti le.

2013. ápr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem engedem neki,hogy nézze,de ha véletlenül úgy állunk vele,vagy fekszik és kiszúrja a tv-t rögtön elcsendesedik,és nézi,szóval érdekli nagyon,én inkább arra vagyok kíváncsi mikortól nem ért neki,hogy ugrál a kép,vagy,hogy túl gyors a váltás stb
2013. ápr. 23. 08:07
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk van baby tv, én azt hagyom, napi max fél órát 10 hónaposomnak. Szerintem nem árt, úgyis ő már ebben fog felnőni, és tegye a szívére a kezét, aki azt mondja, hogy nem jön jól sokszor az a fél óra...
2013. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6 eves kor utan napi 20 perc mese kozosen a szulovel. Fejlodespszichologusok, koztuk Vekerdi Tamassal ezt ajanljak.
2013. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az M2 és a Minimax sokat megy. Elég sok jó mese van rajtuk, pl. Eszes Jess, Postás Pat, Miss B. G., Caillou, stb. Ezek egyszerű, kedves, bababarát mesék, és a zenéjük is jó. Meg aztán ezek kötik le a gyereket, a Columbo sajnos nem. :)

Valamivel 1 éves kora előtt óta csináljuk azt, hogy megy a TV a nappaliban, ahol játszik. (Persze nem egész nap.) Eleinte még nem kötötte le, néha odanézett, de nem ült le nézni. Most, 15 hónapos kora körül jutott el odáig, hogy ha egy őt érdeklő műsor megy, akkor leül és nézi.

Napi 1-2 mese nem egymás után szerintem teljesen belefér. Egyébként elterelő hadműveletnek is kiváló, hiszti esetén.

2013. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!