Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rogton tudtad/tudtatok hogy...

Rogton tudtad/tudtatok hogy hany babat/gyereket szeretnel/szeretnetek?

Figyelt kérdés
En eredetileg 3-4 gyerekrol almodtam, de megszuletett a fiacskam (most 7 honapos), es ugy erzem teljesen kielegiti az eletem. Neha ugy erzem onzoseg, ha nem "adok" neki testverket...de nem erzem hogy kepes vagyok ujra vegig csinalni a terhesseget, a szulest, az ejszakakat...Ti hogy voltatok vele?
2009. szept. 25. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:

én csak azt tudom mondani, hogy 4gyereket szeretnék, 100ról indultam kiskoromba:D

És remélem meg is valósítom ezt a 4es álmot:)

17/L

2009. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jah bocsi, ne haragudj, félreértelmeztem picit ezt a kérdést..:)
2009. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia.Én is pontosan igy vagyok ezzel,teljesen kerek az életem,és ennek a babának tudom megadni azt amire szüksége van.a testvér engem is iritál,mert szeretnémha legalább azlenne neki,de ha ugyérzed megakarod mégegyszer végigcsinálni,akkor ne válalljatok.nem lesz önzőség a részedről.
2009. szept. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Mi tíz év házasság alatt először két gyereket terveztünk. Mire a megvalósításig eljutottunk már megbeszéltük, hogy épp elég lesz egy is. Az egzisztenciánk megvan, de nagyon sokba került minden. Nincs senkink mindent újonnan vettünk stb.... Tehát amikor azt mondtuk jöhet a baba már akkor megbeszéltük, hogy ebben a mai nehéz helyzetben elég egy is. Megszületett a csodálatos kislányunk és a babakorszak nagyon hamar véget ért. Néha vágynék arra hogy újra babázzak, de engem is maximálisan kielégít a kislányunk. Úgyhogy alapvetően csak a szívünk kívánna néha még egyet. Józan ésszel nem vállalnák be. Neki szeretnénk mindent megadni amit csak tudunk. A nyarakat is nehéz lesz majd megoldani meg ha beteg lesz és már én is újra dolgozni fogok stb... De az élet is úgy hozta, hogy nem is szülhetek soha többet, úgyhogy ha akarnánk sem lehetne kistesó. Amikor ezt az orvos a szemebe mondta nagyon rosszul esett, de tudomásul vettük, elfogadtuk és imádjuk a kislányunkat. Én is egykén nőttem fel és nem éreztem soha hiányát egy testvérnek. A páromnak viszont van egy öccse és ő mégis azt mondta elég egy gyermek is, és neki megadunk mindent ami csak tőlünk telik. Nekem az a véleményem, hogy a mai helyzetben csak igen kevés család van olyan anyagi helyzetben, hogy hiányérzet nélkül felnevelhessen több gyermeket. És felelőtlenségnek tartom amkor valaki sokadik babát bevállal nyomorúságos körülmények közé. Tisztelet a kivételnek.

2009. szept. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 és fél hónaposak az ikreink, 2 hetes koruk óta napközben egyedül vagyok velük, mert a férjem dolgozik. Panaszkodhatnék, hogy mennyire fárasztó egyszerre ellátni 2 gyereket és mellette a háztartást, de nem teszem, mert a gyerekeim mindenért kárpótolnak.

Mi már most tudjuk, hogy még további két babát szeretnénk (nem okvetlenül egyszerre)! :)

2009. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kszonom lanyok a valaszotokat. Igaz hogy a fiam meg kicsi, es meg megvaltozhat a velemenyem, de ugy erzem nem fog. Pont a minap meseltem anyanak, es o azt mondta hogy onzo vagyok ha nem lesz kisteso!!! Vitaba szalltam vele hisz igazabol nem onzoseg szerintem, hisz az en kicsimnek igy meg tudok asni mindent amit en anno nem kaphattam meg.
2009. szept. 27. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!