Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés?

Hozzátáplálás kérdés?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de azt szeretném megtudni, hogy ha most kezdtük el a hozzátáplálást, illetve a kóstoltatást már egy hónapja csináljuk, most lesz 6 hónapos a kisfiam, és most kezdtem el lassan a tízórait kiváltani, attól még elkezdhetem azt hogy vacsorára szopi mellé kap valami mást is? Mert ugye este nem akarok étkezés kiváltani, csak szopi mellé szeretnék mást is, mert azt veszem észre már nem elegendő neki a tejcsi. 2 hónapja nem eszünk éjjel, de tegnap 3 után már nagyon éhes volt, meg kellett etetnem. Hónapok óta nem aludt 45 percnél többet délelőttönként, most hogy 200 g gyümölcsöt keksszel megevett, majdnem 2 órát aludt, pedig szopi nem volt utána. Tejem van elég, így sem eszi ki mind ami van.És az esti szopi előtt mikor adjak neki mást? Gondolom fürcsi előtt valamikor?
2013. ápr. 23. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Én azt mondom, hogy nem kell arra törekedni, hogy a szopit kiváltsa a hozzátáplálás.

És azt csináltam, hogy mindig délután adtam neki valami újat, és maradtak a szoptatások.

Amikor mindenféléhez hozzászokott, kb 8 hónaposan, akkor került arra sor, hogy nem kérte a cicit, mert degeszre ette magát főzelékből.

stb

szóval nem kell szószerint kiváltani egyből.


amúgy több verzió van arra, hogy melyiket váltsd ki először.

de legtöbbje azt mondja, hogy akkor etesd meg, amikor kipihent, és jó kedélyű.

nálunk ez délután volt.

2013. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nem elég atejed?

"2 hónapja nem eszünk éjjel, de tegnap 3 után már nagyon éhes volt, meg kellett etetnem" "Tejem van elég, így sem eszi ki mind ami van" ezt is te írtad. nem biztos, hogy amiatt, hogy kevés a tej.

Az etsi szopi előtt inkább még fürdés előtt adj neki valamit, és fürdés után csak szopi. Pld tejpép, gyümölcsös gabonapép.

2013. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy mennyiségre nem elég, hanem már nem tölti el úgy a pocakját, ahogy kisebb korában. EGyértelműen látom, hogy ha szilárdat kap, sokkal jobban alszik. Eddig egy ideje délutáni 2 órás alvás is úgy volt meg, hogy 3szor kelt sírva, vissza kellett ringatnom, tegnapi nagy aévás előtt gyümölcsöt kapott gabonapéppel, és a nagy alvás teéjesen nyugodtan zajlott, egyszer ébredt cumi miatt, de ezen kívül nyikkanás nélkül aludta végig a nagy alvást. Szeretném egy éves koráig szoptatni, de azt veszem észre, nagyon tetszik neki a kanalazás, és már nem olyan lelkes a szopi iránt. De én abszolút szoptatáspárti vagyok, úgyhogy mindenképpen küzdeni fogok, hogy a reggeli-esti szopi megmaradjon min egy éves koráig.
2013. ápr. 25. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!