Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti minden esetben leviszitek...

Ti minden esetben leviszitek az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ha a gyerkőcötöknek folyik az orra, majd be is lázasodik, de másnapra már nincs láza, csak folyik az orra, elviszitek azért az orvoshoz? Tegnap már nem rendelt az orvos, mikor belázasodott, így nem tudtuk levinni, ma pedig este rendel, de a kisfiam már jobban van látszólag, bár még mindig van pici hőemelkedése. Ez szerintetek sima megfázás? (Amúgy egyfolytában fogzik is. És ősztől-tavaszig sokszor beteg is volt.Amúgy 14 hónapos. És eddig egyből mindig rohantunk az orvoshoz, ha bármi baja volt.)
2013. ápr. 24. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Én láz esetén mindig leviszem. Lehet kicsi torokgyulladás, amit én nem tudok magabiztosan diagnosztizálni. Inkább egy gyors kör a dokinál, de egy aprócska betegségből ne legyen komoly baj.

Lehet, hogy most még csak hőemelkedése van, de estére megint felszökhet a láza.

2013. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiam 6 hónapos, először volt lázas. Igazán az orvos sem tud vele mit kezdeni, miért vigyem el? Adtunk kupot, szívtuk az orrát, vittük kicsit levegőzni. Vagy megfázott, vagy elkapott vmit, mert most kezdtünk el közösségbe járni, benne volt a pakliban. Persze figyelni kell,hogy nem súlyosbodik-e, de ha másnap csak hőemelkedése van, aztán már semmi, csak levert, nyűgös, azzal semmi gyógyszer nem segít (antibiotikum meg főleg nem).
2013. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem rohanok egyből, szimpla orrfolyás, enyhe köhögéssel vagy ilyesmivel nem rohanok dokihoz, viszont ha lázas/hőemelkedése van, akkor el szoktam vinni orvoshoz.
2013. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem viszem minden esetben orvoshoz a gyereket, de most őszintén így látatlanban tudnunk kéne, hogy a Te gyerekednek most éppen orvosra van-e szüksége vagy sem?

Ezt neked kell eldöntened.

2013. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha lázas volt, akkor igen, elviszem. Szerintem vidd el, ha még most van hőemelkedése. Lehet, hogy nem ad rá semmit, csak orrcseppet ír, de jobb, ha látja orvos is.

Ha nincs láza, csak folyik az orra, akkor nem viszem orvoshoz. De ugye attól is függ, hogy mennyi idős a baba, nem mindegy, hogy 2-3 hónapos, vagy másfél, 2 éves.

2013. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 hónaposan kapott el tőlem egy náthát, lázas is volt, folyt az orra. De nem vittem dokihoz nehogy elkapjon egy nagyobb betegséget, ezért csak felhívtam mi a teendő, elmondta mit adjak neki és kész. Ő sem kérte hogy vigyem be. De én inkább kihívnám az orvost komolyabb betegség esetén amíg pici. (Most 8 hónapos.)
2013. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem viszem le akkor sem, ha lázas. Csak ha nagyon magas láza van, és nem múlik pár napig. Mondjuk olyan 39 fok fölött. A torkát én is meg tudom nézni, gyakorlatilag mindent megkapok recept nélkül is. Egy nátha vagy akár egy enyhébb vírus miatt nem viszem le. Minek?

4 gyerekem van, van már gyakorlatom sajnos. Az orvos sem mond mást, mint amit én is adnék neki. (Telefonon fel szoktam hívni, így azért egyeztetünk.)

2013. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen ha lázas ,folyik az orra akor igen.
2013. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!