Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen tényleg nem kelltek fel...

Régen tényleg nem kelltek fel az anyák éjjel a babához vagy csak azt mondják? Engem is kimerít az éjszakai kelés- altatgatás de azért nem hagyom sírni mivan ha tényleg fáj valamilye? Ezt honnan szürték ki ha nem kelltek fel?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
régen is volt ilyen meg olyan anya. nem hiszem hogy régen minden anya sírni hagyta a babáját.
2013. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felkeltek csak nem szoptattak hanem teát adtak, nem?
2013. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy nem keltek fel. Hanem arról, hogy nem ugrottak minden nyikkanásra. Nagymamám mesélte, hogy lefektették őket aludni, ha sírtak hagyták, 10 perc alatt elaludtak, majd pár nap után már elaludtak sírás nélkül. Éjjel sem ugrottak egyből, csak ha nem hagyták abba a sírást huzamosabb ideig (kb negyed óra.)
2013. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Erről én is megkérdeztem dédimet mikor a kisfiamat vártam (akkor még élt...) erre felháborodott hogy "dehogynem keltem"! majd viccesen hozzátette, hogy nem látom hogy megráncosodott a 10 évig nem alvástól:) 6 gyereke volt, kis korkülönbséggel
2013. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy lehetett régen, de nekem van olyan ismerősöm, aki most sem kel fel a babájához. A kicsi 2hónapos mult. Már nem eszik éjszaka... leszoktatta róla.
2013. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős a babád?mert ha újszülött,nyilván muszáj kelni hozzá,biztosan éhes,kakás stb....én már akkor nem mozdultam minden sírdogálásra,mikor bementem hozzá,és ő elkezdett nevetgélni,játszani,magyarul semmi baja nem volt,csak unatkozott,és nem akart aludni. 7,5 hónapos korában már állt a kiságyban,akkor kezdődtek az "éjszakai unatkozások". Próbálkoztunk mindennel,magunk közé tettük,én feküdtem vele egy szobában,már mindent kipróbáltunk,de az éjszakák katasztrofálisak voltak.Megbeszéltük a férjemmel,hogy legközelebb hagyjuk sírni,meg kell tanulnia hogy éjszaka alvás van,nem pedig játék.egyik éjszaka,mikor kezdődött a cirkusz,adtam neki teát,megnéztem nem-e kakás,és visszatettem a kiságyba.ringatni ilyenkor őt nem lehetett,mert feszengett az ölemben.20 percig sírt,majd elaludt...ez volt az egyetlen alkalom hogy sírni hagytuk,azóta minden éjszakát végig alszik kivétel nélkül,inni sem kel fel.(kopp-kopp)sokkal kiegyensúlyozottabb ő is,mi is.Következetesség fontos dolog,hülyeség aki azt állítja ezáltal lelki sérült lesz a gyerek...Az biztos nem lesz,viszont rossz alvási szokás simán kialakul azoknál a babáknál,akikhez ugranak minden "hisztihez".Ezeknek a szülőknek a kérdéseit lehet itt olvasni,hogy "Mit csináljak a 2 éves gyerekem még nem aludt át egy éjszakát sem?"

De mint mondtam ez már azokra a babákra vonatkozik,akik valami fondorlatos céllal ébrednek éjszaka,nem azért mert valami nem oké.

A másik....Ha fáj valamije,azt meghallod a sírásából.Máshogy sír minden baba akkor is ha éhes,vagy hiányzol neki,vagy fáj esetleg a pocija.

2013. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most is mások vagyunk és régen is különbözőek voltak az emberek. Volt, aki ugyanúgy kelt. Meg régen nem mindenki volt falusi, bár a falusiak közt is gondolom megoszlott a vélemény. Persze, aki hajnal 4kor kelt és ment dolgozni egész napra kemény munkára, nem hiszem, hogy megengedhette magának, hogy 5 percenként ugráljon a gyerekhez. És hajnalban vitték ki magukkal a gyereket vagy hagyták otthon egyedül. De ez nagyon régen volt, azóta azért nagyobb civilizációban élünk. Nekem nem falusiak a nagymamáim és jobb körülmények közt éltek, de nem volt alkalmam megkérdezni ezt tőlük, mennyire voltak önzőek. Azt tudom, hogy anyukámnak 3 gyereke van és mindenkihez kelt ugyanúgy, ha kellett maga mellé vett minket, aludt velünk, nem ment tönkre az idegrendszere vagy ilyesmi. Én eddig csak egy gyerekhez keltem, 20 hónapig szoptattam igény szerint és éjjel addig ő kelt és én is, mindig. Marha fárasztó, az tény, de nem egy tragédia. EZ az én véleményem, de nem hiszem, hogy akkor én lennék magamnak a legfontosabb. Tudom, a kipihent boldog anya a jó anya, bla bla. Én találtam rá mindig módot, hogy kicsit kipihenjem magam. Nem tekintek emiatt magamra büszkébben, szerintem ez a minimum, főleg baba meg újszülött korban, hogy felkelünk a picihez.

Más a robotmunka, meg mi volt régen. Igen, sokan mentek ki a mezőkre meg mit tudom én hova egész napra, hajnal 4tol este 8ig pihenes nelkul, akkor nyilvan nem tudott fölkelni a gyerekhez, el kellett tartani a családot, hogy éhen ne haljanak. De ez már rég nincs így!!! Most már azért egy anyának több ideje van, sőt, egy ideig nem is kell dolgoznia. Egy robotmunka nem egyenlő a házimunkával azért.

2013. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anno anyukámnak mondta az orvos, hogy keljen csak, aztán legközelebb majd átkúszik a küszöbön, olyan fáradt lesz. Anya a fejére húzott paplan alatt sírt velem...de állítólag nem tartott soká és átaludtam az éjszakát.
2013. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A napokban engem is szemrehányóan róttak meg, hogy 6 hós,8 kg-os gyereknek már nem kell ennie éjszaka, teáztassam. Azért a gyerek sem hülye, elküld a teámmal éjszaka, Ő éhes. 2x eszik, nem kell tisztába tenni és ki sem kellene venni, de én megbüfiztetem, egyből visszaalszik.

A probléma az, hogy sokx kiesik a cumija, erről szeretném leszoktatni, akkor nyöszörög, nem sír. Ha 3x kelünk éjjel az egy nagyon pihentető éjszaka volt, most kis betegség után kb. 15x mentem át hozzá (1-3:30-ig nem aludtunk). Úgyhogy most megyek és bepótolom vele, én is alszom egyet.

2013. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!