Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen időben milyen ruhában...

Ilyen időben milyen ruhában lehet hazahozni a kórházból a babát? Van még pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Remélem a héten kibújik a baba. Odakészítettem már egy hosszú ujjú rugit, alá egy rövid ujjú bodyt, plusz egy kis sapkát, illetve hideg esetére egy kicsi vékonyabb kardigánt is. Hozassak majd be az apjával egy kis plédet is? Nem akarom azt sem, hogy megsüljön...


Lenne még egy kérdésem, mosás közben jutott eszembe: a baba törölközőit, pelenka anyagú kifogóit milyen gyakran kell mosni? Minden fürdés után? Illetve ilyen időben milyen ruhában érdemes altatni a csecsemőt? (Panel, napközben már most 25-27 fok van a szobában...)


Köszi a válaszokat!


2013. ápr. 24. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Én bevitetném a plédet, jövő hétre pl 18 fokot mondanak.


A kifogót/fürdőlepedőt én elvileg 3naponta cseréltem, de az az igazság, hogy az újszülöttek csurgatnak jobbra-balra, kb. minden este összepisilte/kakilta fürdés után a fiam. Kb. 3 hónap után lett jobb a helyzet, akkor 3naponta cseréltem.

2013. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tóth Gyöngyvér válasza:

Ha a korházból jöttök haza én kicsit jobban fel ötöztetném.

Mi nyáron születtünk 40 fokban mentünk haza és hosszú ujjú volt a kicsin és pléd cipzáras mózesben. Kicsike ő még könnyen megfázik megszokta a meleget a pocakban és a hirtelen szabad levegő nem tesz jót neki.

2013. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tóth Gyöngyvér válasza:

Altatni én mindenképp vékony hosszú ujjúban altatnám és ha csökken a hőmérséklet akkor melegebb pléd vagy takaró. Mindig a nyakát nézd ha nagyon meleg akkor melege van

viszont ha fázik akkor a talpa hideg.

2013. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. ápr. 29. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!