Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csináltatok azért valamit...

Csináltatok azért valamit hogy babátok átaludja az éjszakát vagy a baba "maga döntött így"?

Figyelt kérdés
Egy hónapos a babánk, tápszeres. Nappal is alig alszik, éjszaka meg 2-3óránként kel és nehezen is alszik vissza. Kivagyok bukva, hulla vagyok, mikor változik legalább az éjszaka? 130 miliket eszik, a védőnő szerint ezzel tovább kéne birnia mint 2-3óra.
2013. ápr. 25. 18:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is pont ilyen volt. Én se tudtam semmit csinálni tőle. Mi mindíg a mellkasunkon altattuk, így mind a ketten tudtunk pihenni napközben. Igaz ő éjszaka is velünk aludt, de 2 és fél hónaposan, már 11től reggel 7ig aludt, mint egy angyal. Most 5 hónapos, külön alszik, 9kor megy aludni, egyszer kel éjszaka, ez változó mikor (csak teázik, meg az ínye is fáj), és reggel 8kor ébred legközelebb. Szerintem is csak a közelségedre vágyik a Babód. Nyugodtan felveheted többször,nem fogod elkényeztetni. Egy idő után (nálunk 3 hónapos korától) igényelni fogja az egyedül létet hidd el, és azt észre fogod venni.
2013. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem mindenki olyan szerencsés hogy a baba 3 hónapos kora után magától átaludja az éjszakát, hidd el. A közelséggel sem volt gond, mert ott aludt mellettem a kiságyban. Mégis 1 éves kora után én szoktattam le az éjszakai 3 óránkénti cicizésről. Nem minden gyerek egyforma, Te csak a sajátodról tudsz nyilatkozni. Nem biztos hogy a Kérdezőnek is lesz ilyen szerencséje, mint Neked.
2013. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak példának szántam, hogy ilyen is van, nem dicsekedni akartam vele. A szomszéd gyerekével meg nem tudok példálózni, mert nem ismerem őket. Meg csak arra akartam ezzel kilyukadni, hogy nyugodtan felveheti a gyereket, mert egy ennyi idős babát nem lehet elkapatni. Ráadásul amikor az én gyerekem megevett ennyi idősen napi 2szer 120 ml-t, a többi alkalommal meg 90et, le lettem kiabálva, hogy ne adjak neki ennyit, mert az rengeteg. De én nem foglalkoztam vele, úgy voltam, ha ennyire van szüksége hát egye. A kérdezőnek meg még annyi, hogy próbálj meg rájönni, miért kelhet ilyen gyakran éjszaka, mert tényleg nem hiszem, hogy az éhség miatt, ha ennyit eszik. Ki fogsz bukni nagyon hamar, ha nappal se tudsz pihenni, és az se neked, sem a babának nem jó.
2013. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én csak amiatt írtam amit, mert azt írtad hogy egy idő után igényelni fogja a kérdező gyereke az egyedüllétet. Ez nem biztos hogy így lesz, hogy magától majd átaludja az éjszakát. Emiatt írtam.

Nem gondoltam azt hogy dicsekszel :) Amúgy az én fiam volt hogy egyszerre 150-et is evett, mégis kelt éjszaka.

2013. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam fél évesen aludta át az éjszakát. ő is tápszeres volt. de nem tudom 1 hónaposan nem sok az a 130ml tápszer? ennyivel 4-5 órákat kellene kibírnia. hasfájás nekünk esténként volt fél 7től ordított kb. 8ig. én ettől voltam ki, amúgy jó baba volt. a hasfájásra a gyógyír az Infacol volt nálunk. fel a fejjel, elmúlik ez az idő, bár még az elején vagy. esetleg nincs valaki aki segíteni tud, hogy esetleg egy éjszakát pihenj?! ha úgyis tápszeres, biztos jót tenne neked, ha 1 éjszakát valaki átvenné a babát, vagy csak egy jó délutáni alvás erejéig. biztos feltöltődnél.
2013. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!