Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás. Tényleg nem...

Hozzátáplálás. Tényleg nem fog enni a gyerek később semit, és válogatós lesz?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok mit kezdeni anyósommal.Egy házban élünk,és folyton a nyakamon lóg,azzal traktál,hogy a hat hónapos babámnak már mindent ennie kellene,meg nem elég a napi két evés kiváltása.Komolyan mondom kiakaszt mikor elkezdi,hogy később nem fog enni,és küszködni fogok vele,meg hogy ő a férjemnek már 3 hónapos korától adott szilárd kaját.(azóta is fáj a gyomra.)Én még most kezdtem el nem régen a hozzátáplálást,és nem kap csak gyümit meg zöldcséget mondjuk az utóbbit nem halandó enni,de én kísérletezek hátha.Mit tegyek?Hogyan állisam le?
2013. márc. 4. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy lehet leállítani (talán csúnyán be kell neki szólni, vagy az a legjobb, ha a férjed állítja le), de abszolút nincsen igaza, egy ekkora baba emésztőrendszere nagyon fejletlen még.


Talán ha azt mondanád, hogy az orvos mondta? Talán a "tekintély" hatással van rá.

2013. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és nem ezen múlik, hogy válogatós lesz-e, olvastam itt olyat, hogy mindenevő baba egyszer csak megmakacsolta magát.
2013. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már próbáltam.Cikket is mutattam a hozzátáplálásról,de ő mindig mindent jobban tud.Köszi.
2013. márc. 4. 12:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha most kezdtétek el a hozzátáplálást már hogy ne lenne elég a két evés kiváltása! Az én kisfiam is 6 hónapos, de mivel tápszeres mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Nálunk is csak 2 étkezés főzelék (a többi étkezés tápszer és 1x tejberizspép). Szerintem nyugodtan közöld vele, hogy te vagy az anyja a babának, te vállalod a felelősséget az étkezésért és ezért ebben te döntesz. Nyugodtan a kezébe nyomhatsz egy csecsemő táplálással foglalkozó szakkönyvet is, hogy olvasgassa. Ahogy fejlődik az orvostudomány, a hozzátáplálás módja is változik, aktualizálja az ismereteit. :) A zöldségeket én gyümölccsel keverem. És persze próbálgatom én is, hogy esetleg ízlik-e neki valami magában is.
2013. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mondd el anyósodnak, ha anyatejes a kicsid, hogy a tejeddel minden ízt megismert már, amit te ettél ez idő alatt:). Szóval ezen egyáltalán nem múlik a válogatósság:)
2013. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó.esetleg tudnál nekem tanácsot adni,hogy melyik zöltcséget mivel keverjem,hogy ő is megegye?
2013. márc. 4. 12:53
 7/12 A kérdező kommentje:
Higyétek el nehéz eset!Amúgy igen anyatejes fiam.
2013. márc. 4. 12:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nálunk is. Nálunk após a fő beleszóló, örökké ezen a kajatémán lovagolt. Hogy majd nem fog enni a gyerek a "szoptatásmániám miatt". És a gyerek tényleg bűn rossz evő lett. De NEM emiatt. Ugyanis a kicsivel is pontosan ugyanúgy jártam el, és ő meg nagyon jó evő, mindent megkóstol, mindent megeszik. Úgyhogy én ebből azt szűrtem le, hogy nem ezen múlik...
2013. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bőven elég, ha hat hónaposan kezded, szép fokozatosan! Egyáltalán nincs elkésve, sőt! 3 hónaposnak semmi szüksége nincs szilárd ételre.

Én úgy csináltam, hogy 3-4 naponta próbáltam ki egy-egy új ízt, kevertem is őket.

Pl.: az első héten, mikor betöltötték már a 6 hónapot, kezdtem almával, majd banánnal, barackkal. Van, akinek mindegyiktől fáj a hasa, ki kell tapasztalni. Nálunk nem volt gond, így ezeket kevertem is egymással. Aztán jött a sütőtök, krumpli, később meggy, gesztenye, brokkoli, cukkini stb. Van, amelyik elsőre bevált, van, amit azóta sem esznek meg.

Szerintem nyugodtan köszönd meg az anyósodnak, hogy próbál segíteni, de hagyja, hogy majd te eldöntsd, hogy mikor és mit eszik a babád! Ugyanis ő a te gyermeked!

2013. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tökéletesen csinálod! Meg kell neki mondani, hogy anyuka pihi van, persze tapintatosabb formában:) De viccen kívül, ő a te babád, még a javaslatát sem kéne meghallgatnod, ha nem akarod! Türelmesen mondd el neki, hogy köszönöd, de te másképp szeretnéd csinálni, máshogy látod, nem szeretnéd megbántani, de a jó kapcsolat érdekében hagyja ezt már rád...Illetve a párod nem tud vele beszélni? Mégis csak az ő anyukája!!!
2013. márc. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!