Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hónapos babám nem kúszik...

8,5 hónapos babám nem kúszik még, baj ez szerintetek?

Figyelt kérdés
Már megvizsgálta ortopédus és hála Istennek mindent rendben talált! Akkor ugye csak arról van szó, hogy lusta? De viszont nagyon szépen forog körbe, egyik pillanatról a másikra megtesz egy kört. Egy ideje viszont ritkábban fordul át hasról hátra és vissza, de már sokszor csinálta. Nagyon próbálkozik szegénykém a kúszással, de valamiért nem megy neki és olyankor keservesen elkezd sírni!
2013. ápr. 26. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem baj.Minden picinek más a fejlődése.Ha folyamatosan fejlődik a mozgása,beszéde,értelme,nem kell izgulni,vannak lustább babák.Sokat legyen olyan helyen,ahol szabadon tud mozogni.Az enyémnek sem ment,gurulva közlekedett a lakásban.Jó soká tarott,mire rájött,de aztán begyorsult és pillanatok alatt utolérte a többi gyereket.
2013. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Persze, hogy baj, hiszen eléggé le van maradva az átlaghoz képest.
2013. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hónapos és éppen ma kezdett el szabályosan kúszni, eddig gurulva közlekedett. Kb. egy hete kezdtem rendszeresen kitenni a szoba közepére, addig főleg járókában, nagyágyon, vagy a kiságyban volt. Láttam rajta, hogy már nem elég neki a tér, és valóban, pár nap alatt eljutott a kúszásig, és szerintem nemsokára mászni is fog.
2013. ápr. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Vannak gyerekek akik későn csinálnak dolgokat ,de nem jelenti azt hogy valami baj lenne velük.

Én így utólag örültem volna ha a fiam 8.5 hónaposan nem tudott volna kúszni. De ő már 6 hónaposan kúszott, mászott. Nem egyszer jártam úgy vele, hogy letettem a nagy szobába az apja mellé, hogy vigyázzon rá, míg a konyhában leszek, és amikor kiértem a konyhába már ott is volt a gyerek. Gyorsabban odakúszott mint ahogy én kimentem..:)

Egyébként az én fiam a beszéddel volt lemaradva. 3 éves koráig csak halandzsa nyelven beszélt. Nem beszélt értelmesen mint a vele egykorú gyerekek.

De ez sem volt gond, hiszen ma 20 évesen 3 nyelven beszél anyanyelvi szinten... Szóval kedves anyuka. Akkor kezdj el aggódni és orvoshoz járni ha a babád 1-másfél évesen sem kúszik..

2013. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincsen baj vele, majd ha szeretne, kúszni fog. Ő tudja mikor van itt az ideje:). Minden babánál máshogy van :)

Ne aggódj!

2013. ápr. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Hát már igen csak kéne neki. Ez nem az orthopédus szakterülete hanem a neurológusé vagy a dévényes tornászé-
2013. ápr. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs lemaradva, 9 hónapos korig kell kúszni.


Esetleg ezt a cikket olvasd el, ha van kedved:


[link]

2013. ápr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még pár hetet érdemes várni (írtad hogy nagyon próbálkozik, és körben már kúszik), de ha 3-4 hét múlva még nem kúszik rendesen, akkor én megmutatnám neurológusnak. Egyébként szerintemm be fog indulni. Mióta kúszik körbe? Mert akkor az ereje megvan hozzá, csak a technikájára nem jött rá.
2013. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Azért most kicsit megnyugodtam, hogy látom, másnak is későn kezdte el a kúszást, mászást a babája. Még várunk egy kicsit, ha 1 hónapon belül sem kezd el kúszni, akkor megnézetem neurológussal. Amúgy ők mit csinálnak ott vele? Kb. 1 hónapja forog körbe és abban egyre ügyesebb.
2013. ápr. 27. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!