Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyóssal nyaralás?

Anyóssal nyaralás?

Figyelt kérdés
Június közepén mennénk nyaralni 1 hétre anyósékkal, és a sógoromékkal. Igazi "nagy családi" nyaralás. De én már előre rosszul vagyok tőle, és nincs is sok kedvem menni. Eddig úgy volt hogy csak a párom tesójáékkal megyünk, dehát anyós benyögte, hogy akkor jönnek ők is! Anyósék 40 km-re laknak tőlünk, és így nincs is bajom vele, de ha bele gondolok hogy 1 hetet kell vele eltöltenem. :/ Annyira idegesítő, mindig mindent jobban tud mint én. 1 éves a lányom, de ő mindig jobban tudja mennyit eszik, mikor szomjas, mennyi ruha kell rá... stb. Már megy egyedül a kicsi, és a múltkor hogy itt voltak, egyszerűen ment utána mindenhová, ha játszott a kicsi és elindult másik játékért, akkor szaladt utána, hogy ne állj fel ülj vissza. Kapucnis felső volt a kicsin, és állandóan a kapucnit fogta és úgy ment utána. A frász ütögetett, hogyha elesne a kicsi, akkor a nyakánál fogva visszarántja. Egyszerűen idegesít, ha már egy napot is el kell vele töltenem, nemhogy 1 hetet, és már előre látom ott is mit fog művelni. Páromnak nem is merem mondani, hogy nem szeretnék az anyjával nyaralni. Ti voltatok már hasonló helyzetben? Minden kedvem elment a nyaralástól. Ti elmennétek?
2013. ápr. 26. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez szívás. Nekem anyósom tök jó fej, szoktunk is nyaralni együtt, én 4-5 nap után érzem, hogy "sok", de nem is ő, hanem inkább az anyja, mert a dédi is ott szokott lenni. :o) És nálunk olyan a nyaraló, hogy papírból vannak a falak.

Ha nem tudod a férjeddel megbeszélni, hogy így nem szeretnél menni, akkor nem lesz más választásod, mint hogy menj.

A kapucnis felsőket meg hagyd otthon...

2013. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hasonló az én anyósom is.. én mindent rosszul csinálok, elrontottam a gyereket már kb 1000féle módon.. ő mindent sokkal jobban tud.. teljesen megértelek!

Én biztos nem mennék vele nyaralni... Beszélj a pároddal! Mert különben csak idegeskedés és rosszkedv lesz a nyaralásból..

2013. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha muszáj vele mennetek, állj a sarkadra!!! Nem vagy néma, akkor meg nyisd ki a szád!

Pl. ha beleszól, hogy mit csinálj másképp, te visszaszólhatsz, hogy te ezt így szoktad, és így is marad, mivel TE vagy az anyja a kicsinek!!! Vagy, "ha elrontom, az az én dolgom, maga is felnevelt X gyereket, nekem is had legyen meg a jogom, hogy felneveljem úgy a sajátunkat(!), ahogy jónak látom. Ebből nem fogok engedni, így kéretlen tanácsot, megjegyzést sem kérek!!!" Lehet megsértődik, de az legyen a legnagyobb gond!

Nálunk is előfordultak ilyenek, csak nem az anyóssal. Hamar megmondtam mindenkinek, hogy mit hogyan fogunk csinálni, nem kérünk beszólást, beleszólási joga meg senkinek sincs! Bepróbálkoztak attól függetlenül, de hamar elmagyaráztam, hogy a gyerek anyja ÉN vagyok. Ha akárki(!) megpróbálja megütni a lányunkat, a férjemtől fogja visszakapni. (Ezt ő mondta.) Senki nem sértődött meg. :) A hozzátáplálásnál is voltak "jó" tanácsok, mint pl 3 hónaposan adhatok már krumpli pürét, csilisbab szaftját kenyérrel (merthogy a sógornőm is adott annyi idősen a gyerekének), 4 hónaposan a torta krémjét ami agyon volt cukrozva, vagy főzzek neki híg tejbegrízt! Megmondtam, hogy én nem találom ezt jónak, így nem is lesz ez! Azt kapja ami a korának megfelelő, és kész!

2013. ápr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!