Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaralás babával. Mennyire...

Nyaralás babával. Mennyire "nehéz"?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam. Igazi örökmozgó, mászik ezerrel, mindenhova felkapaszkodik, ácsingózik. Vidám természetű baba egyébként, viszont inkább nyugtalanabb típus.

Férjem, és a szülei arra gondoltak, hogy elutaznánk most áprilisban egy hétre valahová, repülővel. És nagyon szeretnék, ha a babával együtt mehetnénk. Természetesen én sem hagynám rá sem anyukámra, se senkire egy teljes hétre a fiamat, és nagyon elvágyom a napsütésbe, tengerhez, de kicsit aggódok, hogy a repülést hogy bírná a babánk, mennyire lenne bonyolult egy szállodában, hogy kiviteleznénk az etetést stb...

Ti mennétek? Ha igen, mit tudnátok nekem tanácsolni, mire kell odafigyelni? Normális ugye, hogy ezen stresszelek?

Előre is köszi :)


2013. ápr. 2. 13:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy nem tud még önállóan ülni a kisfiam, csakis térdepelni...szóval etetőszék mizéria is lenne :S szóval, ez is egy dolog a sok közül, amiért hezitálok és agyalok, hogy lehetne ezeket megoldani, ha meg lehet :)
2013. ápr. 2. 13:34
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen, a repülés manapság stresszes. A terroristáktól való félelem miatt még elegendő innivalót is tilos felvinned a gépre.

Bejön valami gikszer, és ott alhatsz a repülőtéren ezer ember között.

Nyugodtan menj el nyaralni a babával, de először ne külföldre vidd, hanem valami hazai nyaralóhelyre! Lehetőleg olyanra, ami a lehető legkevesebb átszállással elérhető. A 9 hónapos babának már nagy a mozgásigénye, ezért a vonat sokkal jobb mint a busz.

2013. ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet most leszavaznak de nekem vannak ikreim nyáron házasodunk össze a párommal és szeretnénk egy egy hetes siófoki nyaralást. Addigra lesznek 8 hónaposak. Én már megbeszéltem anyummal h szeretném ha nála lennének. Imádja őket együtt lakunk velük szerintem nem lesz gond.
2013. ápr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jégtánc ***** válasza:
Babától függ.Nagyon sokat repültem már és sokan voltak kisbabával, kisgyerekkel, nagyobb gyerekkel,több gyerekkel stb.Babakocsit tudjátok vinni.Szálloda gondolom bababarát,akkor nem lehet gond.Általában az a probléma hogy a szülő jobban parázik,és ez rávetíti a gyermekre:)) Nem kell túl aggódni.Meg kell szervezni.Hova repültök egyáltalán? Mennyi az út? Babának fel lehet vinni az italát ételét.Nagyon ritka az is hogy gubanc van a reptéren.Egyáltalán nem általános.
2013. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9hosan voltunk Balatonon, egy remálom volt, sajnos a legnagyobb kanikulat fogtuk ki, a szálloda meg bar bababaratnak volt hirdetve, de este 11-ig ugy uvoltott a zene, hogy sem a gyerek sem en nem tudtunk aludni. Szinte semmit nem evett, sem az uveges, sem az ott fozott nem kellett neki. Nem tudta magat kipihenni, igy egesz nap nyuglodott, nem maszhatott az etteremben, azert allandoan hisztizett. Minden aggodalmam igazolodott. Iden ujra megyunk, de sokat tanulva, olyan helyre megyunk ahol csak magunk vagyunk, ahol lehet fozni, es nem szamit hol maszik. En nem vallalnam be a repuloutat, szallodat ennyi idossel. Inkabb hazai nyugis helyet keresnek
2013. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látom, megoszlanak a vélemények...

Amúgy Tenerifét, vagy Antalya-t nézték ki apáék...nem olyan vészes, tudom, hogy hosszabb repülőútra is vállalkoznak babával, de akkor is, valamiért olyan stresszesnek tűnik nekem...nekem minden gondolatom most a gyerek körül forog, hogy neki jó legyen, és ha már abba belegondolok, hogy a repülőutat hogy bírná...hát...néha még itthon is alig lehet lekötni, annyira izgága...az ölemben is alig marad meg :D szóval, necces az ügy...:D

2013. ápr. 2. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Antalya nekem best volt anno. Szuper volt a búvárkodás Kemerben Antalyától nem messze halakat etettünk a víz alatt bűvár ruhában, oxigén palackkal. Gyönyörű tengerpart, meleg napsütés...szuper volt és én júniusban voltam pár éve. Nem lesz könnyű. Szerintem el kellene döntened h babázni v pihenni akarsz mert nem lesz egyszerű a kettő egyszerre.
2013. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi már repültünk a lányommal mikor még kicsi volt.

Külföldre pedig rendszeresen járunk.

A repülőutat nehezen bírta, de volt egy másik baba is. Na ő végigüvöltötte az utat...

Mindenképpen szerelkezz fel sokféle érdekes játékkal amivel kicsit terelheted a figyelmét. Bár a füldugulást és a kattogást nagyon nehéz lesz feledtetni.

Ja igen, és meleg ruha (!) mindenképpen kell odafenn a repülőn mert ott a magasságban iszonyú hideg van. Mi júliusban mentünk (45 fok volt ahol nyaraltunk- itthon is 32), de a repülőn majdnem megfagytunk.

Mindenképpen vigyél gyógyszerarzenált, minden eshetőségre készülj fel. Beszélj a dokitokkal és írass recepteket vele mindenre (hányás, hasmenés, lázcsillapító stb.)

Még véletlenül se kóstoltass meg a picivel helyi ételeket, és ottani vizet se adj neki, még palackozottat sem. Inkább itthonról vigyél bőven, meg bébi kaját is.


Sok mindenről kell gondoskodnotok a picinek, ami eleinte soknak tűnik. De inkább legyen sok, minthogy ott hiányozzon valami.


Hidd el nagyon jó nyaralás lesz a picinek is. Lehet az első 1-2 éjszaka nehéz lesz mert szokatlan lesz neki a hely, de aztán belerázódik.


Jó utat!

2013. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!