Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi babánál lehet csak...

Kicsi babánál lehet csak megszokás az éjszakai evés/felébredés? Biztosan nem éheztetem így a gyereket?

Figyelt kérdés

3 hónapos lesz egy hét múlva a kisfiam. Eddig úgy csináltam, hogy amikor elkezdett nyöszörögni éjszaka, vettem is ki, szopi. Szinte fel sem ébredt, visszaraktam, aludt tovább. Általában 2 alkalommal keltem hozzá.

Lányommal is így csináltam anno, ő akkortól aludta át az éjszakát, amikor abbahagytuk a szopizást, 8 hónaposan, ő nem fogadta el a cumit.

Most 2 napja, valami ráérzésből tettem egy próbát, és az első nyöszörgésnél cumit adtam csak a kicsi szájába. Aludt tovább békésen... A megszokott korábbi 2. ébredése idején is nyöszörgött, de a cumi ismét be, és aludt tovább... Este fél 9-től reggel 7-ig. Akkor sem sírva ébredt, úgy szoptattam, nem volt türelmetlen.

Ez már 2 éjszaka így történt. Létezik, hogy biztosan nem éhes, ugye?

Akinek átaludja a baba az éjszakát, cumival rásegít?


2013. ápr. 26. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hetes kora óta magától átalussza az éjszakát, cumi sosem kellett hozzá. Ha éhes lenne sírna és biztosan nem aludna vissza a babád, ne aggódj.
2013. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha éhes lett volna, nem nyugodott volna meg a cumira. Ügyes vagy. :)
2013. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha éhes lenne biztos hogy sírna, nyugi, nem éhezteted. Az én fiam 6 hetesen már átaludta az éjszakát. Nem rossz dolog a cumi egyébként, csak csínján kell vele bánni, én csak alváshoz adtam neki mindig mert nem akartam hogy majd még 3 évesen is egész nap cumizzon mint sok gyerek. 10 hónaposan magától kiköpte, egyik napról a másikra, de addig nagyon jó szolgálatot tett.
2013. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is csak alváshoz (mondjuk nappal is) adom oda neki, nálunk is van elrettentő példa a családban, nem akarok úgy járni. Már az alvós cumizás is aggasztó nekem, de ez van. A nagytesó (20 hónapos)mellett nem tudnám ringatva, vagy hasonló módon altatni a kicsit.
2013. ápr. 26. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!