Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Megszokja majd?

Mit gondoltok? Megszokja majd?

Figyelt kérdés

17hónapos a Kislányom.Születésétől kezdve velem aludt,de csak éjjel.Nappal kiságyban de úgy hogy mellettem elaludt és beraktam a helyére.Most kapott új ágyat.Vagyis heverőt leesésgátlóval.2napja használjuk ott alszik el velem.Most próbálkozom hogy éjjel is ott altatom.Mostmár alszik ott a helyén.Nappal nagyokat alszik benne.Szerintetek éjjel is menni fog?

Bárki válaszát szívesen olvasom.Vagy esetleg volt így valaki a gyermekével?

Nem azért altatom ott mert terhemre lenne erről szó sincs!Csak gondoltam ott kényelmesebb lehet neki mert sokszor ébred talán felkel a forgolódásunkra.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 25. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a babával való alvás nem egy jó dolog ( most mielött leszúrnátok nekem is van 2 gyermekem 5 éves és 2 hós de sohasem aludtam velük együtt csak ha betegek voltak sokkal jobbat alszik külön ágyban a baba is és a mama is megfogja szokni biztos és meglátod sokkal jobbat fog aludni a saját ágyában kislányom 11 hónapos kora óta nagy ágyon alszik egyedül mivel nemvolt hajlandó aludni a kiságyban
2012. jún. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Szia.Gyerekkel semmiképp nem szabad aludni,ez sok problémát szülhet még.Nekem két gyerekem van,egyik sem aludt velem soha.Az elejézöl fogva nem igy kellett volna szoktatni.Ez nem jo dolog.
2012. jún. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Gyerekkel aludni nem szabad és nem csak azért mert később hisztizni fog, ha külön ágyat kap, hanem veszélyes sőt életveszélyes lehet.

Éppen a múlt hónapban halt meg egy 20 hónapos kisfiú az ismeretségi körömben, mindig a szüleivel aludt egy ágyban, a gyerek reggelre már nem élt, a halál oka fulladás volt, valószínű valamelyik szülő úgy feküdt, hogy nem kapott a pici levegőt,igaz mindkét szülő tetemes súlyú, de borzalmas lehet nekik ezt feldolgozni...

2012. jún. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Uristen utolsó. :((((

Remélem elolvassa a sok gyerekkel alvó és elgondolkodik, hogy tényleg ők csinálják-e jól! És nem fognak okoskodni, hogy márpedig a gyerek lelkének az a jó.

2012. jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Na, akkor a sok rendkívül építő jellegű hozzászólás után válaszolnék a kérdésedre: valamennyire biztosan meg fogja szokni, de az egyáltalán nem biztos, hogy nem fog még sokáig áthívni magához az éjszaka közepén.

Mi babakorában nem igazán aludtunk együtt a most 2 éves kisfiunkkal, mégsem szeret egyedül lenni. Időszakai vannak: van, hogy hetekig végigalussza az éjszakát, utána meg szintén hetekig minden éjjel áthív, és mellette alszom az éjszaka második felében. Ez van. Majd kinövi. Én szeretek mellette ébredni.

Szerintem jól tetted, hogy eddig együtt aludtatok (mi is együtt alszunk a kisebbikkel, tök jó), és azt is jól teszed, hogy most már megpróbálod önállósítani. Biztosan kényelmesebb lesz mindenkinek.

2012. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xStefix ***** válasza:
74%

Kérdező, perszehogy. Lehet, hogy lassan, lehet, hogy gyorsabban, de meg fogja szokni. Ha türelmes vagy vele és az ő tempójában haladsz(!) a szoktatással, akkor menni fog.

És most jön a vérlázítás:) : mi 25 hónapig aludtunk családi ágyban a lányunkkal, és amikor külön ágyba és szobába került, kb. másfél hét alatt teljesen megszokta. Pedig nagy váltás volt! Nem volt durva hiszti, semmi komoly, mert fokozatosan, lassan, őt figyelve szoktattam bele az ágyába (akkor még kiságya volt). Sőt, pár hónappal később újra közénk került egy időre, mert annyira kiborult a bölcsitől, hogy megint ébredni kezdett éjjel. De miután ez is lecsengett, újra visszaszokott, pár nap alatt.


Szóval ne aggódj; ha őrá figyelve teszed, amit, akkor biztosan jól jársz el! ;)

2012. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Szülés után 2x szétnyílt a császáros hegem így akkor ez volt a legjobb döntés.Később pedig nm volt szivem odarakni.1éves koráig a kezemben aludt el...utána mellé feküdtem és úgy.Tehát mondhatjátok hogy elrontottam.De NEKÜNK ÍGY VOLT JÓ!Most sem azért rakom külön mert kényelmetlen lenne!

Úgy néz ki sikerülni fog hogy megszokja.Mikor hajnalba ébred mellémveszem és alszunk reggelig.Később majd melléfekszek ha hív és ha visszaaludt megyek a helyemre.Igen,fokozatosan szeretném hozzászoktatni!

Nekem is furcsa még hogy nem szuszog ott mellettem többször megébredek és odakukkantok hogy alszik e?!:-)

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát

2012. jún. 28. 17:48
 8/13 xStefix ***** válasza:
100%

Ügyes vagy! :)


Ugye? Mi is napokig füleltünk még éjjelente a férjemmel, hogy mit csinál a lányunk.. Sőt, a férjem majdhogynem szontyibb volt, hogy már nincs mellettünk, mint én... Mi is megszoktuk, hogy mellettünk van, de ez miért lenne rossz dolog? Mindannyian jól aludtunk. :)

2012. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Ezt sosem értettem!Ebben az esetben, hogy van magán szférátok a pároddal amit a gyerkőcnek nem kell látni?Tudom hogy nem ez a legfontosabb, de most na nők is vagyunk, nem csak anyák...Utolsó ti meg 25hónapig???:O
2012. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Atroposz ***** válasza:
Férjem kint van egy hónapot és két hetet itthon,a lányom (4 hónapos) velem alszik egy 2mX2m-es ágyon nem bánom mert kell az egymás közelsége amikor meg itthon van a férjem, akkor a kis csaj kiságyban alszik vagy velünk.
2012. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!