Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova mibe viszitek a babátokat...

Hova mibe viszitek a babátokat? Vegyünk hordozót?

Figyelt kérdés
Augusztusra vagyok kiírva.Tetszik a csatos hordozó,de nem tudom érdemes lenne-e vennünk?Ha pl vásárolni megyünk mibe célszerűbb raknunk?Bébihordozónk már van,autóba.Babakocsit többfunkciósat ajtarunk.Csak mivel nem akarunk azzal közlekedni mindenhova és az utazásnál is macerásabb.Milyen időben mibe vigyük?
2013. ápr. 26. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Csatos hordozót csak már ülni tudó babáknál lehet használni.

Nekem szövött kendőm van, imádom, nagyon egyszerű a használata, akár már az 1 napos babát beleteheted.

2013. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem mindenképpen várd meg míg megszületik, addig ne vegyél semmilyet, aztán kérj kölcsön egy kendőt, mert lehet utálni fogja a hordozást, én így jártam. Üvöltött a kendőben, majd késöbb a kenguruban is., aztán kb. 7-8 hós korától tudtam kenguruba tenni. Viszont a babakocsiban nagyon jókat aludt. Vásárlásnál az autós hordozó nagyon praktikus, például nem ébred fel ha elalszik a kocsiban és közben odaértek. Csak vigyázni kell, hogy az ember olyankor ne a megszokott lendülettel hajítsa a cuccot a kosárba, mert szegényt kitöri a frász.
2013. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Én személy szerint nem vagyok se kendő, se kenguru párti. Mi mindig vagy babakocsiba, vagy hordozóba vittük, nagyon jól el volt benne. Nem is minden gyerek szereti a kendőt/kengurut, illetve nem is a legkényelmesebb magadon cipelni a babát x ideig.
2013. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem csatos hordozót(azt majd sokkal később) vagy kengurut(azt inkább sose').

Ha szeretnéd hordozni a kicsidet, akkor a szövött kendővel, karikás kendővel, esetleg rugalmas kendővel ismerkedj(hordozós klubban vagy tanácsadóval):). Megtanulhatod használni már várandósan, ha kezdettől fogva hordoznál, de a vásárlással tényleg várj a kicsi születéséig, főleg azért, hogy el tudd dönteni, melyik hordozót szeretitek mind a ketten. Linkelek neked az újszülöttek hordozásáról, érdemes elolvasni:)

[link]


ez pedig arról, miért ne válaszd ha lehet újszülöttnek a csatost:

[link]

2013. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy újszülöttet nem szabad csatosban.Azt majd ha már tartja magát,de akkorra meg már tél lesz.Télen meg nem tudom kabátra hogy nézne ki...Az autós hordózót hány hónapos koráig tudjuk majd használni?Szeretném majd hordozni és nekem spec a csatos szimpatikusabb.Egyedül nem hiszem,hogy bírnék a kendővel,párom meg nem lesz mellettem mindig.
2013. ápr. 26. 22:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Már miért ne bírnál a kendővel?

Csak bonyolultnak tűnik, de hidd el, amint megcsinálod 1-2 alkalommal rájössz, iszonyatosan egyszerű, 1 perc alatt fent is van rajtad a gyerek.

2013. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sőt, csak egyedül bírsz a kendővel, minden "belenyúlkálás" csak akadály:), hiszen te tudod, hol mit kell fogni, honnan hova melyik részt kell húzni...

Nem találkoztam még olyan anyukával, aki ne állapította volna meg, hogy jé, mennyivel egyszerűbb mint látszik:).

Az tény, hogy egyedül videoról mondjuk nem könnyű tanulni, de egy tanácsadó vagy gyakorlott kendő anyuka pár óra alatt meg tudja mutatni mit hogyan, az apró trükköket, aki segítségével pillanatok alatt rajtad teremhet a baba:)

Az autós hordozó autós szállításra van:), azzal nem fogjájtok tudni kibekkelni az időt amíg belenő a csatosba:), főleg, hogy abban "hordozni" messze nem ugyan az mint a testeden:).

2013. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eleinte mindenhova babakocsival vittem a fiamat, aztán kaptunk nemrégen egy csatos hordozót, és egyszerűen imádom. Vásárolni azzal megyünk meg a védőnőhöz is. Télen is. Ciki vagy nem, de a legkényelmedebb volt nekem amikor nem kellett szarakodni a babakocsival. Aztán jött a fiamnál a mozgós korszaka, amikor már nem volt el a mózesben mert sajtkukacoskodott. Nemrégen lecseréltem a sportkocsira és azóta megint babaoocsizunk. De ha egyedül megyek busszal valahova mindig a csatos hordozót használom mert a régi buszokra lehetetlen felemelni a kocsit, főleg úgy hogy a járdaszegélytől, 1 méterre áll meg a sofőr.
2013. ápr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért mert nektek a kendő jobban bejön new kell meg magyarázni,h.az jobb lenne nekem is.Attól első pillanattóól idegenkeddek,ennyi.
2013. ápr. 27. 08:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Ácsi, nem arról van szó, hogy jobban bejön. Arról van szó, hogy a szövött kendő ill. a karikás kendő az, amit újszülött kortól lehet használni úgy, hogy az megfelel a kisbaba testi adottságainak és támogatja a fejlődését. Ez tök objektív dolog, nem ízlés kérdése. persze ha másképp döntesz, a te dolgod, de az lesz a szubjektív, nem a kendő- kérdés.
2013. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!