Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év feletti gyermeknek...

Egy év feletti gyermeknek hogyan adjátok reggelire a kenyeret? És megeszi az egészet? A fiam többnyire játszik vele, alig eszik belőle, pedig egyébként mindent elrágcsál.

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy tesztek rá májkrémet, felvágottat, szalámit, holott azokat két éves korig nem ajánlják (édesapám az élelmiszeriparban dolgozik, ezt csak megerősítette).
2009. szept. 26. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én picim 18 hós és nem eszi meg a kenyeret,sem a péksütiket.A kiflit elnyammogja,többnyire vajjal vagy vajkrémmel adom.Felvágottat néha eszik többnyire sonkát(nem ömlesztett maradékból készültet).Reggelire elég neki a tejcsi a kiflivel,tízóraira gyümi,ebédre azt eszi,amit mi,uzsonnára virsli,joghurt,gyümi,vacsi általában ua.,mint az ebéd.
2009. szept. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre törekszem: Vaj, házilag készített körözött, sonka (ami nem túl sós), háziszalámi vagy kolbász, ha hozzájutsz. Bundáskenyér.


Egyébként több oka lehet, ha valaki pl. margarint, bolti szalámit használ: anyagilag erre van lehetősége, vagy a gyerkőc nem fogad el mást és örül az ember, hogy ezt végre megette, hisz kell neki a hús.


Nálunk, bár 26 hós, még mindig nagy szó, ha fél szelet lecsúszik reggelire.

2009. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor kb. úgy eszik a te picurod is, mint az enyém, mondjuk én tejpéppel kiegészítem a reggelit, hogy azért egyen is valamit (ő kenyeret tényleg csak nyammog). De a virsli még szerintem nagyon korai, abban van a legtöbb nem oda való dolog (apám egy nagyon jó nevű húsfeldolgozó céget vezetett, ő azt mondta, hogy pl. virslit soha nem adna gyereknek, annyi még a legjobban is a szemét).
2009. szept. 26. 22:38
 4/7 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló, köszönöm a tippet, a házi kőrözött vagy bundáskenyér jó ötlet.

Mi sem állunk túl jól anyagilag, de azért én bizonyos dolgokat ilyen korán akkor sem adnék a picuromnak.

2009. szept. 26. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Hello!Én virslin,vajas parizeles kenyéren nőttem fel 4 tesómmal együtt.Ne adj neki,ha úgy gondolod,de ha nem te tenyészted az állatot,aminek a húsát eszed és nem te termeled a növényeket,akkor nehéz olyat adni a gyerekeknek,ami tuti jó.Ezek a biobébi kaják(üvegesek)is kamuk.Én meg ott dolgozom(Hipp,Kecskeméti-egy helyen készülnek).
2009. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én saját magam csinálom a májkrémet (helyi nénitől veszek csirke májat) mert az én fiam semmiféle húst nem hajlandó megenni.:(

Amúgy meg házi körözött szintén, zöldség pástétomokat csinálok (azokat én is megeszem), vajat, vajkrémet, margarint. Ilyen kenyereket eszik.

Párizsit is evett mostanában (eddig nem nagyon szeretett igy kenyeret enni kifejezetten) de ő mondjuk 2 éves most.

Kb.fél szelet csúszik le neki egy reggelire (előtte iszik tápszert még), de én sose hagyom játszani vele..néha belenyúlhatott, meg először mikor evett, elmorzsálhatta a kaját, de onnantól meg kell tanulnia hogy az étel. Ha nem éhes, akkor meg később próbálkozunk újra, de nem játszunk vele.

2009. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: tojásrántotta. Lehet apróra vágott hagymával, vagy anélkül, a 13 hós lányom imádja! Most jut eszembe, az örökös favorit a lekváros kenyér házi lekvárral! Ezt akkor is megeszi, ha semmi mást nem!
2009. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!