Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet, már minden...

Mi baja lehet, már minden kivagyunk az éjszakáktól?

Figyelt kérdés
6,5 hós, eddig jó alvó baba két hete óránként kel. Nem éhes, nem szomjas, látszólag nem fáj semmije, alig lehet megnyugtatni, ha kiveszem akkor is sír, ha esetleg megnyugtatom és vissza akarom tenni az ágyába már rögtön üvölt. Már teljesen kikészültünk. Mi lehet a baj, hogyan segíthetnék neki?
2009. szept. 27. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is elfelejtett aludni tudni a kisfiunk, igy utánaolvastam, a tanulság az, hogy ilyenkor állnak át a 24 órás időbeosztásra, igy lehet, hogy igen újra meg kell tanulnia aludni, és utána már csak 1-2x fog például napközben, illetve ilyenkor jönnek rá az ok-okozati következményekre, tehát hogy ha sir, akkor foglalkozol vele. Jöhet a foga is, de nem szabad mindent erre kenni, először is újra meg kell neki tanitani, hogy kell rendesen aludni. Mi az Aludj jól gyermekem könyvet használtuk, kb 4 nap után már csak gagyarászott kicsit elalvás előtt, de nem hisztizett, és láss csodát, kiderült, hogy persze, jön a foga, de valóban nem fáj neki annyira, mint azt mi szülők gondolnánk... Azóta megint minden rendben van, 2 hét után megint csak leteszem aludni, és már alszik is. Annyival enyhitettem a könyv mondanivalóját, hogy nem csak beszéltem hozzá, hanem meg is simiztem, amikor nagyon hisztizett, de nem vettem ki, és csak rövid ideig. Sok sikert.
2009. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia.szerintem most fog kijönni egy foga,ezek a hírtelen felébredések szerintem a fájdalomtól vannak.adjál neki estére viborcult,attól remélhetőleg jol fog aludni.vagy nurofent.
2009. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi baja, nyugodj meg! Talán nemrég kezdettt komolyabban helyet változtatni, felfedezni a világot? Nagyon sok izgalom éri most, az ő kis világában, nem tudja olyan könnyen feldolgozni. Talán most kezdett álmodni, rosszat álmodni is erősebben. Ő még nem érti, mi ez, nehezen nyugszik meg! El fog múlni, hozzá fog erősödni az idegrendszere.

Most olvastam, a csecsemők nem alszanak úgy mint a felnőtt, sokkal felületesebben, ez nekik életmentő, mert pl. a légzésük még sokkal labilisabb.

Én azt ajánlom, tedd nyugodtan magatok közé az ágyba! Hallja a ti légzéseteket, érzi a testeteket, nem fog úgy ébredni, talán felébred, s megnyugszik, anélkül, hogy felverné a családot!Nekünk ez bevált.

Talán "elrontjátok"? Nem baj Viszont mindenki kipihenten fog ébredni!!Majd megjavítjátok, ha erősebb lesz!Ugye örökre nem költözhet közétek, de ha tud éjjel aludni, ő is kipihentebb, hamarabb fog fejlettebb szakaszba lépni. Hogy hogy szoktatod majd vissza? Lehet, hogy maguktól(vagyis a nyugodt alvástól) elmaradnak, vagy ritkulnak majd az ébredések. Majd megoldjátok, ha már csak az lesz a gond, most fontosabb, hogy mindenki pihenjen!

Azért egy orvosi ellenőrzés sem árt, bár ha fájna valamije, az azért nappal is fájna.


[link]

van erről hosszabb cikk is, ez alapján tudod keresni.

2009. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én is ezt gondoltam mint az első, hogy mindent nem lehet már a fogra fogni, csak ugye ki tudhatja mi baja? magunk mellé semmiképp sem akarom tenni, nem tudunk úgy pihenni, féltjük és én is 7 éves koromig a szüleimmel aludtam szóval inkább mást próbálunk. Ez az aludj jól módszer milyen?
2009. szept. 27. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!