Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen kivagyunk már! Mi...

Teljesen kivagyunk már! Mi lehet? Én cinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
20hónapos kisfiam,és ez a 3.éjszaka hogy alig alszunk vmit!egyfolytában kiabál hogy anya,anya és befutok hogy mi lehet:de azt veszem észre hogy alszik!ma éjjel gondoltam várok egy kicsit de ha nem mentem be akkor tovább kiabált!de csak kiabál hogy anya ,nem sir vagy valami!Már teljesen ki vagyok hogy esetleg vmi betegsége van!Napközben minden rendben van vele!
2011. okt. 24. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is volt, igaz 3 évesen. Sok mindent kipróbáltunk, de csak egy dolog vált be. Kicsit korábban fektettem, lefekvés előtt 1 órával már nem "pöröghetett". És azóta minden éjjelt rendben végig alussza. Kb. 1 hónapig szenvedtünk, éjszakánként 3-4 ébredéssel, mire megoldást találtunk.
2011. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Több dolog is lehet.

Első válaszolóval maximálisan egyet értek - az én lányom is ébredt már meg éjjel akkor amikor lefelkvés előtt is még elég aktív volt.


Másodsorban lehet hoyg rosszat álmodik - mert egyre több élmény éri napközben, amit aztán az álmaiba sző.

Aztán vagy felébred, és nem tud "kilépni" az álom okozta ijedtségből, vagy pedig felébred, megijed, kiabálnni kezd,aztn meg már azért kiabál mert egyedül van esetleg sötét van és kell neki a megnyugtatás.


(Nem birom megállni hogy ne meséljem el,hoyg a kislányom aki 2 hós kora óta átaludta az éjszakát, kb 1-1,5 éves korától megint elkezdett kelni éjjelente,szomjas volt, vagy csak rosszat álmodott, vagy nagyon megtelt a pelus, és most kb 2,5 éves korára szokott le az éjjeli kelésről. Úgyhogy te 3 napja nem alszol, mi meg vagy egy éven át! De megtaláltuk a megoldást, lecseréltük a csőrös itatót amib ől fekve is tudott inni egy olyanra, ami ilyen szívószálas, fel kell ülni hozzá. Máris nem iszok annyit éjjel, nem kel fell hoyg kér inni, és nem is jön annyi pisi).

Na ezt csak azért írtam le, hoyg érdemes sokat agyalni rajta hoyg mi okozhatja nála ezt, változások, stb... mert ha megvan az oka akkor megszüntethető...

Éjszakai fénye van pl? Azt is meg lehet próbálni, hogy ha esetleg felébred lássa hoyg jó helyen van, nem kell félni.

Sokan azt hiszik fényben nem alszik jól a gyerek, - én is azt hittem, én pl csak sötétben tudok eludni és csöndben - de ez nem igaz, éjjeli fényél jobban alszanak a ygerekek mint teljes sötétben. Mert nyugodtabbak!


Minden jót!

2011. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az előttem szóló nagyon klassz tanácsokat adott,én is csak ezt mondanám,1.figyelni este már nem nézzen tévét,nem pörögjön annyit,csak meseolvasás,színezés vagy kis apró játékok legyenek.legyen kis éjjeli fény,és próbálj az ajtó és az ágya közti résznél elpakolni,mert ilyen korban olyan dolgokat látnak az árnyakból hogy csak na.a nappali élményeket ilyenkor ujra élik,igy az se mindegy az milyen.lehet új dolgot tanult,ami ilyenkor inspirálja kicsit.vagy túl pörgi magát,inkább többször foglalkozz vele,űlj le vele sokat játszani,ölelgesd,nyugtasd szeretgesd sokat nappal,hogy ez maradjon meg benne.
2011. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!