Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11hónapos lányom nagyon...

11hónapos lányom nagyon nagyon cumi függő lett, ez tényleg ennyire baj? A védőnő majdnem hogy a haját tépi.

Figyelt kérdés

Nem szoktattam rá,és sosem adtam neki tudatosan,csak mikor autóval mentünk akkor kapta meg,hogy elaludjon útközben,de kb 1-2 hónapja már nem tudtam vissza venni tőle,napközben is sokszor kéri,de mikor tudom rögtön elveszem tőle,és eldugom,most már új helyre kell rakni is,mert tudja hogy hol tartottam idáig,használja alváshoz is,van amikor elől marad a másik is,akkor kettővel jön megy és cserélgeti a szájában..


Ez baj?

Én jobban örülök a cuminak,mint a szundi kendőnek,alvó állatkának,pelusnak..stb,mert ezt észre vétlenül tudom cserélni neki,meg tisztítani.


A barátnőm fiának van szundikendője,ami egyfolytában a szájában van,sosem engedi kimosni,és iszonyat büdös,meg a gyerek szája is.


A csőrős poharból is most tanul inni,eddig még nem nagyon tetszik neki,igy muszáj vagyok cumisüvegből itatni is.


2013. ápr. 28. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 11 hónaposan még simán leszoktathatod róla, csak kitartás. Én is utálom a cumit, a fogak miatt, a rászokás miatt, amiatt, hogy kaphat szájfertőzést (afta, stb.), sorolhatnám. Én sem adtam a fiamnak, de pont 1 éves kora környékén vettem, hogy ne cicizzen éjjel, mondanom sem kell, hogy nem érdekelte a csere:) Viszont szeretett játszani vele, már majdnem 2,5 éves, de még mindig emlékszik rá, ha képeken látja. A lényeg, hogy nálunk nem szokott ugye rá, de ha látta, kérte, mert jó játék volt, és egy idő után az egészet akarta a szájába tömni, elég veszélyes játék. Így eldugtam, kicsit hisztizett néha értem mutogatott, hogy hol van meg ilyenek, de utána elfelejtette. Szerintem, idő kérdése és, ha kitartó vagy, akkor elfelejti.
2013. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 11 hónaposan nem látom ezt akkora problémának, hogy a védőnőnek a haját kéne tépnie miatta.

Gondolom nem szopizik, ezért a "szopi" igényét (most nem jut hirtelen a jobb kifejezés az eszembe) cumival elégíti ki.

Az enyém meg ilyen korban még rengeteget cicizett.

Valamire szüksége van ahhoz, hogy megnyugodjon, el tudjon lazulni, ami a babáknál általában a cumizás (szopizás).

Nem három éves már, hogy ez akkora baj legyen, bár szerintem a három évesnél sem olyan égbekiáltó probléma amilyet sokan csinálnak belőle, előbb utóbb megérik rá, hogy már ne kelljen neki, ki előbb, ki később (ugyanúgy mint a cicinél).

Én nem venném el tőle csak azért mert a védőnőnek nem tetszik. Legfeljebb próbálnám csökkenteni valamennyire, ha tudom.

2013. ápr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nem szeretném elvenni tőle,mert látom rajta hogy mennyire szereti,próbálom neki minmálisra csökkenteni,de azért mert a védőnőnek nem tetszik én nem akarom ettől megfosztani a babát..ő nem játszik vele,hanem szopizza!

Csak félek hogy nehogy kárt okozzak vele a fogaiban.


Reggeltől estig pedig még 3-4x szopizik.

2013. ápr. 28. 12:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem olyan nagy baj a cumi, főleg nem 11 hónaposan! 3 éves kor körül elég leszoktatni. Miért baj a cumisüveg egy 11 hónaposnak?! Az ilyen védőnőket meg elküldeném utcát söprögetni, ott ijesztgesse az embereket, meg tépje a haját. Vagy Angliába védőnőnek, ahol ott kezdődik a gyereknevelés, hogy az újszülöttre még télen sem kell zokni a 17 fokos lakásban, meg orrot fújni csak a tudatlan kelet-európaiak szoktak, mert az valami nagyon egészségtelen dolog. Majd ott téphetné a haját. Meg a száját:) Ilyen védőnőt én lecserélnék.
2013. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A védőnővel ne törődj, ha szóba kerül, zárd rövidre a témát: engem nem zavar, a gyerek szereti, kész! 11 hónaposan egyáltalán nem baj. Bár az én 15 hósom cumizott volna, akkor nem lenne szétrágva az ökle.
2013. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Szerintem ha nem cumizna, akkor ő is egész nap a cicin lógna (legalábbis az enyém ezt csinálta, próbáltunk adni neki cumit, de nem kérte).

Azt nem tudom, hogy a fogaira mennyire lesz hatással, gondolom attól is függ, hogy már hány fogacska van kint neki, bár ehhez igazán nem értek, de azt gondolnám, hogy az károsabb ha éppen a "növesztés" közben cumizik, mintha már kint van és úgy, bár nem tudom, hogy a már kint lévőket mennyire deformálja.

De ez fennállhatna akkor is, ha mondjuk az ujját szopná.

2013. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi rossz nincs ebben.Annyira túl van pörögve ez a cumi dolog.Ha kell neki add oda, ha már ciki lesz,leteszi.Az én gyerekemnek 4,5 évesen lett ciki, azóta nincs.
2013. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Jómagam 4 évesen szoktam le a cumiról, mert elvesztettem :D


Viszont én biztos hogy utánanéznék hogy nem-e tartalmaz ártalmas összetevőket. (ezt általánosságban mondom)

2013. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!