Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos-1,5 éves gyerketek...

16 hónapos-1,5 éves gyerketek vizet, teát miből issza? Cumi, varázsitató, esetéleg pohár? A védőnő szerint nem jó cumisüvegben a cukros/mézes tea- fogromláshoz vezet.

Figyelt kérdés
A tejet cumisüvegből issza még reggel, este.
2011. jan. 7. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Pohárból/kis bögréből iszik a fiam.

A csőr folyton leesett, vagy leszedte, a cumit hírből sem ismeri, macerásan de szépen megtanult pohárból inni, türelem, odafigyelés és nagyon hamar belejönnek.

Egy évesen biztosan ivott egyedül pohárból.

2011. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt cumisüvegünk, nagyon szépen isznak pohárból, csak szoktatni kell őket.
2011. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Másfél évesem már iszik pohárból de a cumisüveghez ragaszkodik nagyon főleg este.A cumiból cukros icit nem kap.
2011. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 16hós és még szopizik.Itthon pohárból iszik, de ha úton vagyunk, akkor szívószálas poharat használunk, ami nem ömlik rá.Csak vizet iszik, nem kap teát és cukros dolgokat, szerencsére nem is szerette, amikor adtam neki.
2011. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam, reggel, este a tápszert cumisüvegből issza még nemsorkára ki akarom próbálni, hogy azt is csőrös itatóból adjam.

6 hónapos korától használunk csőrös itatót a teához (natur, minden nélkül), a vizet itta akkor cumisüvegből még. Aztán azt is elhagytuk kb. 8 hónaposan, most már csak az itató van arra, ami nem tápszer. Cukros, citromos teát ritkán kap (nagymamáknál esetleg, vagy heti 1-2-szer otthon kb. 2 dl-t összesen)

Igen, ezt én is hallottam, hogy a cumisüvegből nem jó cukros dolgokat inni, ezért álltunk át az itatóra, és nemrég olvastam, hogy még vizet sem jó inni cumisüvegből ... A pohárral próbálkozunk, minden ebéd után abból kap, már iszik egyedül, de még 50%-ban azért a nyakában landol az innivaló, ezért nem adok neki napközben. Majd nyáron, ha már nem lesz baj, ha egy kicsit vizes lesz a felsője... Meg fürdés közben szoktunk a pohárral próbálkozni...

2011. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kisfiam. Nuby szilikonos csöpögésmentes csőrösből, illetve Nuby csöpögésmentes szívószálas kulacsból iszik vizet.
2011. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!