Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezért "buta" egy...

Szerintetek ezért "buta" egy gyerek, vagy a szülő reagálta túl, vagy csak nekem lenne ez természetes?

Figyelt kérdés
A minap történt velünk. Buszon utaztam a 9 hónapos lányommal,ült a babakocsiba,pár megállóval később felszállt egy család. Anya, apa, 4év körüli kislány és kb 1-1.5 éves kislány aki babakocsiba volt. Anyukának hatalmas pocakja volt. :) A két babakocsi ugye egymás mellé került,a lányom nagyon barátkozó típus,és a másik kocsiban lévő kislány is az volt. Pont elérték egymást,és elkezdték matatni egymás kezét. Mind a kettőjüknek nagyon tetszett. Én nem szóltam rá a lányomra,mert ez természetes dolgoknak tartom. Apuka rászólt egyszer a gyerekre,hogy "xy nem szabad" . Abba hagyták,aztán pár perc múlva megint fogták egymás kezét. Ekkor már nem szólt rá az apuka,csak x megállóval később,kirántotta a kislány kezét a lányoméból,majd ráförmedt a gyerekre,hogy "xy fúj,nem szabad,olyan buta vagy",és arrébb emelte a kocsit kissé,hogy ne érjék el egymást. Ez tényleg akkora baj lenne? Mondjuk játszótéren se mehet oda a gyerek senkihez barátkozni,stb? Nekem ez természetes dolog,hisz gyerekek,kiváncsiak stb.. Nem vagyunk koszosak meg semmi.. nem értettem az egészet? Szerintetek? Volt valaki hasonló helyzetben?
2013. ápr. 29. 04:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem egyszer tapasztaltam hasonlot,ugy ovjak a gyereket mintha mindenki mas rajtuk kivul fertozo beteg lenne.

Nemreg tortent a boltban. 2,5eves lanykam extra baratkozos,odament egy lengyel kislanyhoz meg szerette volna simogatni ,szeretgetni,idosebb volt a lanyomtol aztan az apukaja mint valami allat rantotta odebb a gyereket. Meg karomkodott is egy sort.

Konyorgom gyerekek,kivancsiak,probalnak kapcsolatot teremteni mas gyerekekkel,miert kell ennyire felteni?

Ertelemszeruen en se fogom egy csoveshez engedni a gyereket de egy masik gyerekhez ,miert ne.

Az ovodaba mit fog csinalni az ilyen,vedoruhaba viszi a gyereket vagy mi?

2013. ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát igen,én sem fogom sosem megérteni az ilyen szülőket!

Én eléggé fiatal vagyok, de eszembe nem jutna a gyerekemmel így beszélni, le is harapnám a saját nyelvemet....

Amúgy nekem is van olyan ismerősöm,aki rettentő módon beszél a gyerekkel, ( szerncsére nagyon nagyon messzi ismerős és igazából nem tartom velük egyáltalán a kapcsolatot ) de egyszer voltam náluk,és a 6 éves gyerek,rámutatva a nemi szervére: "gyere bébi sz...jál le... " azt hittem hogy rosszul hallok.

És aztán persze a szülő van a legjobban kiakadva ha csúnyán beszél a gyerek...

És hát igen, mi is kézfogással ismerkedünk meg.


Jó,hát ha ők,vagy mi ilyen koszsos,igénytelen emberek lennénk,én sem örültem volna neki,de semmi ilyesmi nem volt. Ovódába... hát nem tudom,naponta 10szer bemegy majd hozzá a szülő,hogy lefertőtlenítse a gyereket...

2013. ápr. 29. 13:43
 13/18 anonim ***** válasza:
Uhh a nagyok "csunya beszede" is mas... Ovis beszoktatason van A 3 evesem.. Vegyesvcsoport 3-6 evig vannak egy csoportban es a fiu a lanynak mondja hogy kapd be te kur.. Kint a jatszon meg fas.zomoznak... 6 evesek... Barmit meghall megtetszik a hangsulx es vege... Mar ismetel is :)
2013. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hááát,én is kiváncsi vagyok,hogy majd ha közösségbe kerül a lányom,meg ha elkezd beszélni,miket fog majd elsajátítani.. :)
2013. ápr. 29. 20:58
 15/18 anonim ***** válasza:

Hááát... ne tudd meg...

Oviban valamelyik nap a hintához szaladnak a nagyfiúk és mondják a lányoknak hogy csajszikáim húzzatok innen mert most mi használjuk! világos?... néztem, hogy ez meg mi a f.sz... honnan van ilyen szófordulatuk hogy csajszikáim?

Kész voltam... Örülök, hogy a Fiam még nem beszél így... De ami késik az nem múlik... Majd az én pofám is égni fog mikor elkezd káromkodni vagy olyat mondd mint a Te ismerősöd gyereke...

2013. ápr. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

csajszikáim..... :D hát ez nem semmi hallod. Ezen szakadok... :D

Mondjuk ez még a jobbik eset, ha ilyet mondd,minthogy káromkodik.... DE tényleg hallani néha olyanokat,meg ahogyan egy két szülő..inkább csak úgy mondom hogy felnőtt beszél a gyerekével... sétáltam a gyerekkel, velem szembe egy család.. anya apa és 6 év körüli kisfiú. Valamit nagyon magyarázott az anyjának a gyerek, de teljes átéléssel,meg még gesztikulált is hozzá,az anyját meg nem érdekelte és unta is amit mondott, szemmel látható volt.. a gyerek meg csak mondta mondta mondta, és egyszercsak a semmiből a nő ráüvöltött a gyerekre.hogy " kussoljál már el,komolyan egyszer elkapom a torkodat és a kezeim között fogsz meghalni"... hát mondanom se kell,hogy milyen emberek voltak... de ezen teljesen kiakadtam... nem tudna a gyerekem olyat mondani vagy tenni,hogy ilyet mondjak neki... Az ilyen ember miért vállal gyereket,vagy ha megszüli,miért nem adja örökbe? Annyi nő van aki szeretne de nem lehet vagy akármi... és örülne egy gyerkőcnek más meg a háta közepére kívánja.... undorító az ilyen

2013. máj. 3. 07:31
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük szuperanyu
2013. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
veled mi van utolsó??? elgurult a bogyó?
2013. máj. 3. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!