Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok le a...

Hogyan szoktattátok le a gyereketeket az ujj szopizásról?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt akkor?


Fiam hiaba van cumija nem kell neki eldobja,kiköpi ugy alszik el mindig hogy szopizza az ujjat.

Meg csak 6hónapos csak kivancsi vagyok ki mikor es hogyan szoktatta erről le



2013. ápr. 29. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat meg nagyon raersz. En most kezdek rajta gondolkodni. Lanyom julius vegen tolti a 3-at. Mar neha mondom neki, hogy mar nagy lany, nem kene bekapnia az ujjat, az nem valo, csak piciknek. De meg nem eroltetem. Viszont, ha beszel, megkovetelem tole, hogy vegye ki a szajabol a kezet, ugy mondja. Ugy tunik, meg nagy szuksege van ra.
2013. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányomnak sem kellett a cumi, mindig kiköpte, aztán pár hónaposan rátalált az ujjára, és majdnem 3 éves koráig cumizta azt. (Pontosan 33 hónapig)

Akkor mindig elmondtam neki, hogy a nagylányok már nem csinálnak ilyet, meg hogy koszos az az ujj, és meg fog betegedni, akkor meg mehetünk doktornénihez (akit ki nem állhat). Úgyhogy ez hatott rá.

2 éves kora körül sokat cumizta amúgy, de előtte és utána csak alváskor. Na meg lett egy nagy kedvenc plüsse, aki átvette a helyét a cumizásnak, és a plüss meg tudta őt nyugtatni, mindig azzal alszik el.

Ja, amúgy én attól sem kaptam volna frászt, ha tovább szopizta volna az ujját. Ha nem állandóan cumizza, hanem csak nyugtatóként használja pl. az alváshoz vagy ha elesik, akkor nem látok benne semmi kivetnivalót.

Lányom amúgy simán elhagyta az ujjszopást, de ha jobban ragaszkodott volna hozzá, akkor nem akartam volna leszoktatni. Ha szüksége van rá, akkor annak oka van. Én is sokáig cumiztam az ujjam, és nincs előre álló fogam, mint ami miatt sokan ódzkodnak tőle. Tehát erőszakkal én sem akartam volna ezt megvonni tőle.

2013. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Katucika0912 ***** válasza:

Nem is értem , miért akarnád 6 hónaposan erről leszoktatni ! Tudtad , hogy ha valami olyant titasz meg a gyereknek , ami őt pszihésen rosszul érinti kihathat az egész életére ? Barátnőm férje 30 éves , pánik rohamok jöttek rá , elküldték ide oda , végül pszihologus , és megállapitotta , hogy nagyon pici gyerekként , lehet hogy babaként érte valami stressz , ami kihozta ezt belőle !


Nekem a kislányom 11 hónapos , mi cumiztunk eddig , most kezdett csak rátalálni az ujjár , eszembe sincs hogy leszoktassam róla , valószínü megnyugtatja ! Amit az elöttem lévő írt , valahogy úgy fogom majd csinálni a leszoktatást ha nem marad el !

Nem hiszem , hogy probléma az új szopizás :)


Minden jót

2013. ápr. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az jön le a szakkönyvekböl (Spock pl.), hogy megnyugtataskent kell neki valami (ujj van keznel vagy ehelyett raszoktathatod a cumira), mert ugye olyan tarsadalomban elünk, hogy nem feltetlenül tudsz az igenyei szerint mellette lenni es megnyugtatni, sajnos, ill. vannak a nagyobb igenyü babak.

A cumira azt irjak, ha emellett döntessz, akkor minel elöbb - bar a szoptatas szempontjabol meg nem kene az elsö honapban, igy nekem is dilemmat okozott.

Megis, szerintem a cumirol egyszerübben le lehet szoktatni, igy emellett döntöttem a gyerekeimnel. Az ujjrol olyasmikkel lehet sztem, amiket elöttem irtak, de tudni kell, hogy a gyerektöl is sok függ, vannak makacsabbak is. Nalunk pl. a nagyobbik gyerekemre sztem nem hatott volna ilyesmi, a többinel sztem igen.

De ha mar az ujjszopas mellett maradsz, mindenkeppen kell valami helyette, hiszen az ujszopas helyettesit valamit, megnyugtat. Es ahogy irtak, stresszhelyzetekben...stb sztem barmikor elöjöhet kesöbb, mert az ujj mindig keznel van, es stesszhelyzetben ugye nem gondolkodsz, hogy mit lehet es mit nem. Kb olyan ez, mint veszelyhelyzetben a meneküles, nem gondolkodik tudatosan egy felnött sem.

En azt hiszem, meg 6 hosan is hozzaszoktatnam inkabb a cumihoz, talan ugy kevesbe lesz az ujjatol függö kesöbb.

2013. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!