Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Irjátok le nekem légyszi...

Irjátok le nekem légyszi hogyan kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Mivel kezdtétek?hány kanálal?utána mikor leközelebb?

2013. ápr. 29. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

betöltött 6hósan kezdtem a kóstóltatást. Gyümölcslével 2szoptatás között. Aztán amikor megszokta az ízeket, akkor kezdtem kiváltani az étkezéseket ilyen sorrendben: 10órai, uzsi, ebéd, reggeli, vacsora

Igen, kiskanállal kezdtem almapürével. Almát összedaaraboltam, megpároltam, pürésítettem. Kb 1hét volt mire megszokta. És nem tolta ki a nyelvével. Aztán jöhetett a többi: alma-répa, barack, stbstb. Mindig annyit adtam neki szoptatás előtt, amennyit szeretett volna aztán cici. Míg a végén az egyik nap jóllakott, jóízűen megette a pürét és csak szomjúságból kérte a cicit. Aztán jöhetett a következő étkezés kiváltása. Kb 11hós korára kiváltottuk mindegyiket, 10hósan kapott először vizet. Most 2éves múlt és nem válogatós. Darabosat akkor adtam, amikor ő kérte

2013. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnél betöltött 6 hósan kezdtem (Fiamnál ez 4 hete volt:o)). Almapürével kezdtük - mi vettünk üvegeset, Hippet, mert az garantált minőség. A Lányom is 14 hónapos koráig csak üveges bébiételt kapott, mert azt volt hajlandó megenni. Először 2-3 kanállal kezdtük a kóstolást, aztán másnap már 6-8 kanállal kapott, aztán 3. naptól amennyi jól esett/esik. Egy gyümölcsöt/zöldséget 5-6 napig adok egyfolytában, aztán jöhet a következő bevezetése. Már eszik almát, tököt, répát, barackot, szilvát. Mind üveges, Hipp vagy Kecskeméti.

Egyébként attól függetlenül, hogy a Lányom bébiételezett 14 hós koráig, egyáltalán nem válogatós. Ma már 2,5 éves! A darabosat én sem erőltettem, amikortól elfogadta - 14 hós korától - akkortól kapta. Persze vacsira akkor már felvágottat, kenyeret, zöldséget, sajtot evett, csak a főtt ételeket nem volt hajlandó másképp megenni, csak pépesen. Huh, remélem érthető voltam:o)

2013. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én babám anyatejes, én 5 hónaposan már elkezdtem kóstoltatni....én 3 napig adtam neki egyfolytában egy újat, mert 3. napra megette az egész üveggel...utána mássa keverve kombináltam. Az én babám nagyon nagy, 3szor akkora súlyban mint amivel született, nagyon jó étvágya van és most lassan 6.5 hónaposan úgy dönt, hogy már csak reggel-este kell neki szopi. Én először almának a levét adtam majd, pürésített almát. AZtán banán, barack, szilva, körte, meggy, sárgabarack, majd a sütőtök, krumpli, répa, cékla, és ma kezdjük a cukkinit. Velünkszületett dolog az édes íz kedvelése, főleg babáknál, mivel az anyatej édeskés, ezért pl krumplit ami magában fojtós, mindig keverni kell vmivel, pl alma, vagy a répa is édeskésebb....én anyatejet is teszek mindig a főzelékbe, illetve a vacsija általam készített gyümölcsrizs, azt is anyatejjel adom, sokkal krémesebb és édeskésebb lesz. Üvegesbe csak azt adom neki, amit még nem lehet kapni, a többit magam készítem, mert nagyon élvezem...ja és először én is csak pl 5-6 kanállal adtam, második , harmadik nap amennyit elfogadott, ált. ez az üveg fele volt. Volt, mikor tartottam egy nap szünetet az elején, hogy ne terheljem a pociját, de mára egyrészt már nem lenne elég neki egyik étkezéshez sem csak az anyatej, másrészt ha kihagynék egy napot, nagy hiszti lenne, imád kanalazni, és megfelelő kombinációban mindnet imád...
2013. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!