Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "elvárás", hogyha...

Miért "elvárás", hogyha kislányod van, akkor rózsaszínbe öltöztesd?

Figyelt kérdés

Mi most járunk a 24. héten, a baba pociban. Ugye már sokan kérdezgetik, hogy vesszük-e a kelengyét. Természetesen, szépen lassan igen. A második kérdés, mindig az, hogy ugye rózsaszínek a ruhák? (Őszintén válaszolva: két-három darabtól eltekintve, nem) Ráadásul sokaktól kapom a csúnya pillantásokat, van, aki meg is jegyzi családon belül, hogy miért nem rózsaszínben választok pl. takarót. (Az konkrétan kék, fehéren belehímezve a kislány neve)

Hiába mondom, hogy én pl. nem szeretem a rózsaszínt, és csak kevés ruha tetszik rózsaszínben, és majd amikor nagy lesz, úgyis választ maga, csak megy a fintorgás, a szájhúzás. Amiket eddig vettünk, azok között van rózsaszín, de több a fehér, szürkés, bézs, kék, lila és a vegyes, mintás. Sokan mondják, hogy így kisfiús lesz.

Komolyan ekkora probléma, hogy nem szeretném a kislányunkat tetőtől talpig rózsaszínbe öltöztetni?

Mikor nagy lesz, biztos vagyok benne, hogy sok kislányhoz hasonlóan, ő is odalesz a rózsaszínért, akkor majd úgyis kiéli magát (vagy már előtte is megmondja mi tetszik, mi nem).

Kisfiúknál azt látom, hogy ott például nincsenek az emberek ennyire beszűkülve a kék színre. Vagy tévednék?

Mit gondoltok? Nálatok ez hogy ment?


Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 29. 21:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem zavar, hogy fiúnak nézik majd esetleg akkor abba öltözteted amibe akarod. De én például biztos nem adnék kéket a kislányomra, engem zavarna, ha fiúnak hinnék. Itthon adtam rá párszor kéket, de még számomra is túl fiús volt. Persze az unisex színekkel semmi bajom, olyat az enyém is hord, de sok-sok rózsaszínt is. Mi úgy kaptuk az összes babaruhát, szóval sok választás nincsen, de biztos nem hordana ennyi rózsaszínt, ha én vettem volna őket.
2013. ápr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez mostanában lett ennyire fontos, régebben nem fogllakoztak ennyire vele.


Nekem mindkét lányom felnött úgy, hogy gyakorlatilag nem volt rózsaszín cuccuk, és egyiknek sem lett semmi baja. Szerintem hülyeség ilyennel foglalkozni.

2013. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ilyen gondom nem volt. Egy rokon nem kérdezősködött a babaruhák színéről, főleg akkor nem, amikor még pociban volt a lányom...bár utána sem.

Amúgy én bírom az unisex színeket, volt mindenféle a lányomnak, és ha pl. zöldben volt, akkor sem kötekedett senki, hogy hú ez fiús. Bár nem mindegy, hogy a szürke kisruhán autó minta, vagy pillangó van.

Amúgy bocs, de ha a rokonaid már ebbe beleszólnak, nem lesz könnyű a helyzeted később.

2013. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez csak egy régi berögződés az emberekben.Mondjuk nálunk is a rózsaszín dominál,de nem azért mert elvárásnak tartom,hanem mert szeretem abba öltöztetni.És mert az áll jól neki:)De konkrétan az ágynemű szettje gyönyörű bézs színű,mert az tetszett meg.De én is inkább lányos szinekbe öltöztetem.A kéket,pirosat nem szeretem rajta.Pedig a piros nem kifejezetten fiús szín.Szerintem csináld úgy ahogy neked tetszik.A megjegyzésekkel nem kell foglalkozni,azokból később is kapsz majd bőven.:)Ne törődj vele.
2013. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más tetszik.Nekem a kislányom 4 éves de igazából majdnem csak rózsaszin cuccai vannak,de ez nem tövényszerű hogy ennek igy kell lennie,ugyis abba fogod öltöztetni a babádat amibe te akarod,ne befolyásoljon mások véleménye ,a nevét is te döntöd el nem??? nem pedig a szomszédok és barátok. Szép estét! :)
2013. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Irigylem a problémádat..

most komolyan nem mindegy ki mit gondol arról, hogy te milyen takarót és bugyit vagy akármit veszel a kislányodnak????

2013. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

:) Aranyos vagy! kívánom, hogy ennél nagyobb problémád ne adódjon a rokonokkal-ismerősökkel a babás dolgokban :)

Én azt gondolom, minden szülőnek szíve-joga eldönteni, miféle színekbe akarja öltöztetni a kicsijét, és nincs azzal baj, ha egy kislány nem full lila-rószaszín vagy csipkés, ahogy azzal sem, ha egy kisfiú ruhatára nem kizárólag barna-zöld-kék...

Ami minket illet: az első babánál nem is tudtuk a nemét,ebből kifolyólag kizárólag uniszex színű holmikat vettünk: narancsot, fehéret, bézst, üde zöldeket stb. Amikor megszületett és kiderült, hogy lány, utána már mi is vettünk néhány lila meg pink vagy rószaszín holmit is, de szerintem egészen kb másfél éves koráig egyáltalán nem ez dominált. Akkortájt azonban már neki is kialakult ízlése volt és mivel ő meg szerette a rószaszínt, hát szépen lassan teret nyertek az ilyen cuccok is és igen, eluralkodtak a szekrényben. Nekem igazából ezzel sincs semmi bajom. Szereti, hadd hordja. Ugyanúgy jól öltözött és ízléses a ruházata, mint amikor anno kevés pink holmija volt. Amúgy már 4,5 éves és ha rajta múlna, csakis hercegnős-pónis-nagggyonrószaszínben járna, na ez nyilván azért nem így van, de egy arra figyelek és tanítom őt is rá, hogy mi mihez illik, és hát ha már ennyire nagyonlányos őkelme, akkor mindig legyen rajta valami ami ennek megfelelő, pl egy klasszikusabb farmerhez csajos póló, vagy semlegesebb felsőhöz mutatósabb szoknya stb. Neki ez nagyon megdobja a hangulatát és élvezi kiválogatni hogy mi mihez illik.

2013. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi rózsaszínre festettük a babaszobát. :-) A rózsaszín a kis hercegnős szín és hallottam már anyukától,hogy bár ő nem vett rózsaszín cuccokat, a picije mégis meg van érte őrülve. Megjegyzem, az én húgom is. Unisex színeket kell venni, de egyébként láttunk a párommal kislányt kékben 1-2 hete, hát... Igencsak fiúsan nézett ki. Pl. egy fiúra nem adok rózsaszín ruhát és ugyanez vonatkozik a lányokra is. Nem adok rá tipikusan fiús színeket. LÁNYOS és UNISEX. Ennyi. Egy felnőtt más, mint egy pici gyerek. Ameddig ő maga nem kezdi el válogatni, hogy milyen színeket szeret, érdemesebb nem ellentétes neműnek öltöztetni.
2013. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok! :)

Igazából úgy vagyok vele, hogy mivel még pocakban van, ki tudja, mi áll jól neki majd. Így a kedvelt színekből vegyesen válogatok, de néha becsúszhat pár rózsaszín is darab is. De figyelek, hogy azért lányos szabása legyen a ruháknak, meg többnyire tunikákat vettem neki, és cicanadrágot, 1-2 vicces feliratú kis felsőt.

Ráadásul tervben van, hogy kilövetjük a kis fülesét, ne később kelljen, mikor már kellemetlenebb, tehát fülbevalója is lenne. Így csak nem nézik fiúnak. (Vagy igen? :D)


Egyébként igazatok van, én is ettől tartok, ha már most probléma, hogy nem csupa rózsaszínt választok, akkor mi lesz később? Ajajj...


De azért vigasz, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki más színek közül is válogat. :)

2013. ápr. 29. 21:46
 10/20 A kérdező kommentje:

Más probléma szerencsére eddig annyiban nyilvánult meg, hogy mindenki kijelentette, hogy ő majd viszi sétálni, ide meg oda, és itt lesz és ott lesz. Reménykedem, hogy azért nekünk is jut belőle valami. (Családban első lányunoka, azért ez hozzá tartozik a dologhoz.)


Persze, nincs bajom azzal, mikor valaki rózsaszínbe öltözteti a kislányát, szíve joga. Vannak babák, akik nagyon szépen is mutatnak benne. Ahogy írtam (és Ti is), később úgyis ő fog dönteni, nagyon valószínű, hogy odalesz a rózsaszínért, miért lenne kivétel?). Csak az zavar, hogy mindenki fintorog, meg minimum fél órás kiselőadást tart arról, hogy egy lánynak rózsaszínben a helye, punktum. És ez kissé rosszul esik. Inkább ne mondanának semmit, mint hogy elkezdik "fikázni", hogy a kék nem lánynak való, a fehéret úgyis összekoszolja, a bézs az olyan semmilyen, a szürke nem babáknak való, stb. de a rózsaszín bezzeg... és így tovább.

2013. ápr. 29. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!