Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarja sok anya, hogy...

Miért akarja sok anya, hogy minél kevesebb elfoglaltsága legyen a gyereke és miért elvárás ez már pár hós babáknál is?

Figyelt kérdés

Minden honnan azt hallom, hogy le kell tenni az ágyába, hogy egyedül aludjon el, ha ez nem így történik, akkor én rontottam el valamit és ez nem jó így. Egyedül kell sokáig játszania, akkor jó a baba.

Hát nálunk nem így van, kézben alszik el, nem rég múlt fél éves és az éjszakát sem alussza végig. Ahogy betöltötte a fél évét, még több figyelmet, közös játékot igényel.

Ha nagymama korosztállyal beszélgetek, azt mondják, miért baj, ha kézben alszik el? Majd ráér átaludni az éjszakát 1 éves kora körül.

Mintha más lenne a szemlélet, most időnként kellemetlenül érzem magam, sokkolnak ezek az elvárások, hogy mi még kézben altatunk és éjjel többször megébred a babánk és még eszik is ráadásul.

Megfordult a világ, csak én nem vettem észre? Nekem is kevés most a 24 óra, de a gyerek ezzel jár. Vagy rosszul gondolom?


2010. aug. 26. 21:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
47%

A lányommal sok gondom volt.Nem akart aludni,a mai napig nehezen alszik el.2,5 éves minden este ott kell vele ülnöm kb fél,3/4 órát és fogni a kezét mire elalszik.Ami nem is lenne gond,ha nem lenne egy 5 hónapos fiam.Èn akármit csinálok a lányom elalva´sa nem változik pici korától.....

Még jó,hogy a fiam elalszik "ügyesen".Persze ha kellene vele is ott lennék.

Szerintem nincs is azzal baj,ha anyával alszik el egy pici baba.

Söt nálunk nincsen sokáig egyedül játszás.Mink a lányommal szinte mindent együtt csinálunk.Fözünk,takarítunk.Persze ja´tszik egyedül is.....

2010. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
85%
Az a baj tudod hogyha nem szoktatod akkor nem fog hiphop elaludni 1 évesen. És nem mindenki tudja ezt csinálni mert pl dolgozik vagy terhes vagy ott a másik gyerek... Ha csak úgy hagyod hogy csinálja ahogy akarja, mi van ha még 3-4 évesen is veled akar lenni? Persze lehet 1 évesen hiphop leszokik de lehet hogy nem, és aztán majd te lányod/fiad fogja a következő kérdést kiírni hogy 14 éves vagyok anyám velem alszik (volt ilyen komolyan) És mi van a családfővel ilyenkor? Szóval szerintem nem olyan rossz dolog rászoktatni ilyenekre a gyereket. És a gyereknek is rossz ha az anyja lábra sem bír állni miatta mert állandóan vele van.
2010. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
65%
Ami lemaradt,hogy a lányom 14 hónapos koráig minden éjjel ébredt min 5x.A fiam edíg 2 éjjelt aludt át.Ö 1x 2x kel még szopni.De ez nem is baj.Majd átalszik,mikor megérik rá.Azóta a lányommal sincsen gond.Alszik mint egy kis angyal,csak az elalvás.
2010. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
27%
Én is úgy gondolkodom ahogy te, remélem még sokan. Kisfiam 1,5 éves, még szopizik. Cicin alszik el, utána teszem be a kiságyba.Még kel éjjel 1-2x és szopizik. Azért annak örülök, hogy eljátszik egyedül is, amikor dolgom van.Míg pici volt, addig vittem magammal a konyhába a hordozóba és beszélgetünk. Mászós időszakában akkor csináltam a házimunkát ha aludt. 1éves korától meg élvezettel segít.Ne foglalkozz senkivel, úgy csináld ahogy nektek jó. Én is már sokszor megkaptam, hogy minek szopik még éjjel is, meg hogy altatni kel még.Én nem foglalkozok velük.
2010. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
24%

Két külüön nevelési elv az, amit a kérdéwedben megfogamlazol. Ég és föld a kettő. A régi "aludjon el mielőbb az ágyban, egyedül, ne vedd fel, mert elkényezteted"-típus az elkülönítő nevelés. Az új (mit új: régi, anyám is így nevelt engöm ösztönösen, minden szakirodalom nélkül) nevelési elv a kötődő nevelés.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Látod te is ezt mondod. De miért nem lehet elfogadni, hogy vannak ilyen babák és ha igénylik a szülői segítséget, akkor miért kell erőszakkal megvonni. Figyelem a babám reakcióit, ma este pl. betettem az ágyába és ott aludt el, ott voltam mellette. Kellett neki pár korty víz és a cumi és kb. 10-15 perc alatt aludt is. Máskor cipelgetni kell. Ő nem tud köztünk aludni, más baba meg a szülők közelében tud és szeret aludni. Miért kell minden babát egy kaptafára húzni? Én tartom annyira okosnak, értelmesnek a babám, hogy ha fel akarja fedezni a világot, menni fog. Már most igyekszem minél többet megmutatni neki a világból, emberek közé viszem, buszozunk, nem akarom, hogy egy félős, anyámasszony katonája legyen. De ha szüksége van az ölelésemre, miért vonjam meg tőle.
2010. aug. 26. 21:22
 7/39 A kérdező kommentje:
21:19-es, ez most az új, hogy aludjon el egyedül. Legalábbis akikkel most beszélünk kisbabásokkal, mindenkinél ez van, vagy ez a legfőbb "cél". Időnként a párom is úgy jön haza, hogy xy-ék gyereke is, csak a mienk nem.
2010. aug. 26. 21:35
 8/39 A kérdező kommentje:

Annyira jók ezek a linkek!!! Köszi


Remélem még egy páran beleolvasnak. A 2. válaszoló is.

2010. aug. 26. 21:38
 9/39 anonim ***** válasza:
30%

1 éves koráig ringattam,énekeltem közben neki utánna már nehéz volt a 12 kilója, neki is kényelmetlen volt, Magam mellé fektettem, simogatja a fülem, úgy alszik el, és veleünk alszik. Ha átteszem néha a kiságyba, várom mikor kel fel, hiányzik mellőlem, Férjemnek is de mellettünk fel sem kel éjjel!

Nappal olvasok neki ha kéri, játszom vele, sokat van ölben, nem bírom hallgatni ha sír

hugom 3 éves koráig aludt el úgy hogy Anyu altatta feküdt mellette, utánna együtt aludtam hugommal mert valaki kezét fogni akarta félt egyedül. Engem nem zavar, az én gyerekem, imádom, szeretek vele lenni!

2010. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki úgy csinálja, ahogy jobbnak gondolja. Mindenben van vmi jó és rossz is. Mindig megdőlnek az elméletek, és hol ezt mondják jónak, hol meg a másikat. Mindenkinek magának kell rájönnie, hogy nekik mi a jó.

Az én fiam az első naptól egyedül aludt el, és nem igényelte, hogy ott álljak mellette, vagy ringassam, meg ilyenek. Úgy nem is tudna elaludni.

2010. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!