Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "elvárás", hogyha...

Miért "elvárás", hogyha kislányod van, akkor rózsaszínbe öltöztesd?

Figyelt kérdés

Mi most járunk a 24. héten, a baba pociban. Ugye már sokan kérdezgetik, hogy vesszük-e a kelengyét. Természetesen, szépen lassan igen. A második kérdés, mindig az, hogy ugye rózsaszínek a ruhák? (Őszintén válaszolva: két-három darabtól eltekintve, nem) Ráadásul sokaktól kapom a csúnya pillantásokat, van, aki meg is jegyzi családon belül, hogy miért nem rózsaszínben választok pl. takarót. (Az konkrétan kék, fehéren belehímezve a kislány neve)

Hiába mondom, hogy én pl. nem szeretem a rózsaszínt, és csak kevés ruha tetszik rózsaszínben, és majd amikor nagy lesz, úgyis választ maga, csak megy a fintorgás, a szájhúzás. Amiket eddig vettünk, azok között van rózsaszín, de több a fehér, szürkés, bézs, kék, lila és a vegyes, mintás. Sokan mondják, hogy így kisfiús lesz.

Komolyan ekkora probléma, hogy nem szeretném a kislányunkat tetőtől talpig rózsaszínbe öltöztetni?

Mikor nagy lesz, biztos vagyok benne, hogy sok kislányhoz hasonlóan, ő is odalesz a rózsaszínért, akkor majd úgyis kiéli magát (vagy már előtte is megmondja mi tetszik, mi nem).

Kisfiúknál azt látom, hogy ott például nincsenek az emberek ennyire beszűkülve a kék színre. Vagy tévednék?

Mit gondoltok? Nálatok ez hogy ment?


Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 29. 21:27
1 2
 11/20 Kiki01 ***** válasza:
29%
Nekem a védőnő szólt be mikor 5 naposan kék rugiban volt otthon a kiscsaj:) Hogy miért elvárás ez? Pont azért amiért a "nőnek a konyhában a helye" :(((( Sajnos ebből a magyar társadalom sosem fog kinőni. Én simán veszek a lányomnak színes, (piros-narancssárga-zöld-kék) vagány cuccokat, és a legjobbak a fiús részlegen vannak...
2013. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiam van, a legtöbb ruhája fehér volt. De volt piros színű bodyja meg van is, kék, zöld, narancs... nadrágjai is van pl. piros is. Pólóból van sokszínű, vegyes, mindent ráadok kivéve a pinket és a rózsaszínűt. Ha nem tetszik a rózsaszínű akkor vegyél neki fehér ruhákat, az elején úgyse koszolja. Most a legtöbb body nálam fehér arra nyugodtan rá tudok adni bármilyen színű pólót + nadrágot.
2013. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Tényleg lehet a fiúosztályon gyöngyszemeket találni! :) És félre ne értsen senki, én kislányt is vártam, de a lányos osztályokon minden rózsaszín, alig van pár fehér, zöld, sárga vagy színes darab. Pedig szerintem, azokra is lenne érdeklődés, pláne, ahogy látom, nem én vagyok az egyetlen, aki nem kizárólagosan rózsaszínt választ.

(Egyébként nálunk vannak csíkos, virágos és vegyes mintás ruhák, de pl. autósat nem vettem, mert az tényleg kissé fiús lenne. De van kék kis playsuit, ami csíkos, de lányos szabású, igazán csajos kis darab.) Bár az elején úgysem lehet Őket annyira megkülönböztetni, ha rózsaszínben, ha kékben vannak, úgyis rákérdeznek.

2013. ápr. 29. 22:18
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen, a fehér nagy kedvenc, de sokszor kapom, hogy azt úgyis összekoszolja, főleg etetésnél, meg pelenkázásnál kerülhet rá "lenyomat"... De akkor ezek szerint nem. :)
2013. ápr. 29. 22:21
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem miért foglalkoztat ez. Ha neked tetszik ,nem mindegy?

Én úgy gondoltam hogy rózsaszínt tuti nem fogok venni .Háááttt nagyon sok rózsaszín cucca van.Egyszer kérdezték csak hogy kisfiú e , be volt bugyolálva rózsaszín overálba , rózsaszín sapiba és kesztyűbe ...

ennyit erről

ha látják az arcát eltéveszteni sem lehet , egészen csöpp kora óta

2013. ápr. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el az én fél éves lányomon tegnap rózsaszín nadrág, zokni és fehèr body volt. Bementünk Anyum munkahelyére, sapi nem volt rajta, pici köves fülbevaló a fülébe. És még így is megkérdezte az egyik kolleganője, hogy kisfiú-kislány?! :O Pedig nagyon lányos pofija van a kicsimnek. Szóval erről ennyit!
2013. ápr. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomat ha rózsaszínben van akkor is állandóan fiúnak nézik igaz kevés haja van de az arca nagyon lányos.Ettől függetlenül nem gondolom hogy mindig rózsaszínbe kellene lennie.
2013. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%
Ez valami berögződés, hogy ha leány, akkor rózsaszín. Ha te nem akarod, akkor nem kell rózsaszínbe öltöztetni, vegyél színeseket (ha lányom lett volna, tuti nem veszek rózsaszínt). Tégy úgy, ahogy kedved tartja, elvégre a te gyereked. Rólam tudja a családom, hogy nem vagyok kék vagy rózsaszín párti. Ha vettek valamit, megköszöntük. De én sem csak kékeket vettem.
2013. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%
A teljesen fehér ruhát a legkönyebb kimosni, ha nem jön ki a folt kihipózod és kész.
2013. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mint írtam, csak azért zavar, mert megy hozzá a szájhúzás, fintorgás, kiselőadás, no meg a lesújtó pillantások. Engem például hidegen hagy, elvégre részemről a rózsaszín is csak egy szín, amit éppen nem szeretek. És ahogy mondtátok többen, ha tetőtől talpig rózsaszínbe öltöztetem, akkor is meg fogják kérdezni, hogy kisfiú vagy kislány. Akkor meg legalább tényleg olyat választok, ami tetszik. (Pár év után meg megy majd a saját ízlése után, és beköszönt a hercegnős-pónis időszak. :-))
2013. ápr. 30. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!