Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hónapos a fiam és általában...

3hónapos a fiam és általában egy oldalra néz. Azt mondta a sógornőm h biztos rossz a füle mások viszont azt hogy normális. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
a mi babánk 1 hós és szinte mindig jobbra néz, csak arra fordítja a fejét,ha lefektetjük. én is aggódom,főleg a fejformája és a füle miatt. már eláll kicsi... :S
2013. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a sógornőd nem normális!

Ha kétségeid vannak,akkor inkább orvoshoz vidd a babát,és ne hallgass másra!

2013. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy arra néz? Csak a szemével? Vagy arra fordítja a fejét és picit a testét is? Mert ez gyakori. Úgy hívják, hogy a "jobb/bal oldalát preferálja". Ez azért van, mert valószínűleg a hasadban is arra fordult, így a másik oldalon a nyakizma kicsit megrövidülhet, megmerevedhet. Legközelebb szólj a védőnőnek, gyermekorvosnak, de általában nem csinálnak vele semmit. Amit te tehetsz: finom erőszakkal fordítsd a másik irányba a fejét sokszor, hogy megtornáztasd az izmokat. Tegyél sok színes dolgot a másik oldalra, semmi figyelemfelkeltő ne legyen a kedvelt oldalon. Ha nem hason alszik, akkor altasd a másik oldalán, kitámasztod valamivel a hátát, hogy ne tudjon megfordulni. Etetésnél/szoptatásnál is arra nézzen a feje, amerre nem szokott. Arról az oldalról beszéljetek hozzá, így hamar megoldódik a probléma. Ha már deformálódott a feje emiatt még időben van, hogy használhassa a fejformáló párnát, de a dokitól érdeklődj, mert lehet, hogy nem is kell vele csinálni semmit!
2013. ápr. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor minden érdekes dolgot a másik irányba kell rakni, anya, fények, játékok, cici, stb, hogy használja a másik oldalát is, minden a másik oldalról kerüljön hozzá.
2013. ápr. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézze meg egy gyógytornász, lehet hogy "elfeküdte" magát a pocakodban és túl feszesek az izmai!!!!!

Ne hagyd így!!!

Mindenképpen nézesd meg.

2013. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiamnak is volt egy enyhe nyakizom merevsége. Nem kell megilyedni, mi voltunk gyógytornásznál és mutatott egy feladatsort ami kb. 5 perces volt. 3 hónap múlva kellett visszamennünk és teljesen elmúlt neki!
2013. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ugyan ez volt a problemaja a lanyomnak is. En elvittem orvoshoz, es ott azt mondtak hogy az egyik oldalon merevek az izmai. Valoszinu hogy ugy fekudt bent a pocakomban is. 2 honaposan vittem el. Jartunk gyogytornara, hetente 1-szer, es itthon is tornaztunk. egy honap mulva mar semmi baja nem volt. szerintem is vidd el orvoshoz es nezesd meg. a torna nem art neki.
2013. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és mindenképp megfogadom a tanácsokat :)
2013. máj. 1. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!