Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell már cipőt venni...

Mikor kell már cipőt venni egy babának? Mik a főbb szempontok vásárlás során Tényleg igaz az hogy 1cmrel nagyobbat kell venni, mint a lába? Milyen típust, márkát ajánlanak? 9,5hónapos babám folyton állásba húzza magát és már lépeget kapaszkodó mentén

Figyelt kérdés

#babacipő #cipővásárlás #első cipő a babának
2013. ápr. 30. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:

én akkor vettem neki, mikor már az utcán is kivettem a kocsiból, kb. ilyenkortájt...sztem fél cm-rel kell nagyobbat venni mint a talphossz.

A talphosszát teljes súlyával rajta állva mérd meg!!!

Én Superfit szandit vettem, és nagyon nagyon jó volt...

2013. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én először puha talpú cipőt vettem neki, abban nem tudta lehúzni a zokniját és a bútorok mellett lépegetve sem kellett azon aggódni, hogy elcsúszik. Az első igazi cipőjét akkor kaptam, amikor már az utcán is sétált, az egy D.D. Step bakancs volt. Én nyárra még nem vennék neki, amíg nem sétál kapaszkodó nélkül. Bár én nagy mezitláb mániás vagyok.
2013. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 10 hónapos volt, amikor elkezdett kapaszkodva lépegetni, és 12 hónaposan indult végül el...nah, ekkor vettük neki meg az első igazi (drága) cipőcskéjét :)

Úgyhogy innen még azért elég sok idő eltelik, mire utcán hasznát veszi a dolognak, és addig még hatalmasat nőhet a lába. Nálunk pl majnem 2 számot nőtt ezidő alatt a lába a lányomnak, mert februárban még jó volt rá a 20-as cipellő, és pár hete meg már 22-est vettünk neki! És sajna ha igazán jó cipőt akarsz, amit tényleg ajánlanak rá, akkor az 9 ezer körül kezdődik! Ilyenek például az Elephanten, Richter, Superfit...ez talán a legdrágább...


Egyébként pedig azt mondják, hogy hetente akár 1-1,2 mm-t is nőhet a lábuk, ezért 1-1,5 cm-rel nagyobb cipőt tanácsos venni...és ezt nyilván úgy mérve, hogy áll a babó , ha előre tolod benne a lábát, és be tudod dugni mögé az ujjadat kényelmesen, akkor jó, azt mondják!


Jah, és majd' elfelejtettem. Már tud járni a lányom, de még a világ minden kincséért sem szeretne az utcán, boltban, itt-ott sétálgatni...csakis otthon! És már 13 hónapos. Szóval gyakorlatilag még mindig nem vettük igazán hasznát a drága kiscipőnek, illetve kisszandinak...bár gyönyörű, úgyhogy a szemünket legalább gyönyörködteti :)


Egy szó, mint száz...még ráérsz vele. Nézegetheted, informálódj, stb, de még ráérsz beruházni, nehogy kicsi legyen, mire kell.


Egyébként pedig a legfontosabb, hogy mindenképpen olyat nézz, ami jól fogja a bokáját! Szandiból azokat ajánlják járni tanulóknak, amiknek zárt az orra, hogy ne horzsolja le az ujjacskáit, ha esetleg esne...

Ami egyébként kicsit kiszórás, mert a nyitott orrúak, valahogy jobban megmozgatják a tervezők fantáziáját, és a zárt orrúak jól át kell bogarászni, hogy egy-egy gyöngyszemet találjon az ember lánya :)


Jó böngészést!

2013. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

cipő akkor kell csak ha már kint is önállóan jár. Mindenképpen olyan kell ami tartja a bokát és hajlékony a talpa. Ha elkezd járni el kell vinni orthopdéiára megnézik van e gond kell e esetleg spéci cipő.

Ha nem akkor mindenképpen jó minőségű, a legjobb a superfit és a richter. Ami felejtős az a bobbi, elephanten stb.

2013. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. többen írtátok hogy még ne siessem el a rendes cipő vásárlást mert előbb várjam meg míg magától jár -ill ortopédorvos véleményét is. Viszont addig mit adjak rá ti mit ajánlatok; próbáltam már csúszásgátló zoknit amit pillanatok alatt levesz, vettem rossmanban olyan saxo bőrtalpú zoknit amit 1-2 perc alatt szétszedett, aztán barátnőm meg olyat hozott amire az volt írva 0-24hó mamusz saxo, annak műanyag recés a talpa - oriási iszonyat széles és hát még hosszú is. Nézegettem puhatalpú bőrcipőket (liliputi, cinege cipő, carozzo...stb) is de baromi nagy a paletta, nem tudom melyik márka fele induljak - gondolom azt is érdemes előtte felpróbálni, vagy lehet akár méret alapján egyből internetről rendelni? Ti milyen márkákat ajánlatok, milyen tapasztalataitok vannak?
2013. máj. 1. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:
én addig nem adnék semmit a lábára amíg nem jár.
2013. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!