Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti otthagynátok 1 hétre 1,5...

Ti otthagynátok 1 hétre 1,5 éves gyermeketeket a naygszülőknél?

Figyelt kérdés

Nagyon szereti őket,és persze viszont. Tudom, hogy jó kezekben lenne, csak aggódok, hogy nem sérülne-e a gyerek. Még igazából max. 1 teljes napot volt anya nélkül, apa nélkül 3 teljes napot. Félek, hogy azt hinné, otthagytuk végleg. Mondjuk minden nap tudnánk skype-olni, ott látna. Szóval nagyon szeretnénk, ha kipróbálnánk, csak féltem.

Van valakinek tapasztalata? Vélemyény?

Köszönöm előre is.


2013. máj. 1. 09:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam annyira imádja a mamáját,hogy simán otthagytam volna 1 hétre is 1,5 évesen,de eddig csak egy-két éjszakát volt nála meg egész napokat.Ezt neked kell tudnod,milyen a gyereked,milyen a kapcsolatuk az enyémből kiindulva simán a mamájára hagynám,oké anyósomékra nem.
2013. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

oké, én lepontoztalak. :)


Szerintem sem lesz semmi baja, de én nem hagynám még ott, csak ha nagyon muszáj.

Még nincs idő érzéke és egy hét nagyon sok. De ez én vagyok.


Baja biztos nem lesz, sőt még jól is érezheti magát.

Mi is imádtunk a mamánál lenni, minden nap rántott husi volt koviubival. :D


Tehát ha nem lenne iszonyat fontos, nem tenném. Olyan mint a bölcsi, nem tenném be a gyerekemet, de ha a megélhetésem múlna rajta stb, akkor muszáj lenne.


Az átmenet jó ötlet, először szombat- vasárnap hagynám ott többször.

2013. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám ott. Még 3 évesen sem, nem azért mert nem bízom bennük, hanem mi nyaralni mindég együtt megyünk.
2013. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hm... Nagyon köszönöm a sok gyors választ, bár még döntésre nem jutottam. Igazából nem nyaralásról lenne szó. Pont csak őt szeretnénk "lassan" hozzászokatni, hogy nem csak anya meg apa van. Annyi még, hogy előtte 4 napig együtt lennénk ott. Sajnos rövidebb idő nem működik, mert külföldön élünk és ez is nagy véletlen, hogy a mi hazautunk után 1 héttel valaki vissza tudná őt hozni a mamával.

Egyébként aludt mát többször ott 1-1- éjszakát, és még soha nem volt gond.

De nehéz!

2013. máj. 1. 12:41
 15/18 anonim ***** válasza:
12.28-as vagyok. Így meg főleg nem hagynám ott. Lehet parás vagyok, de nagyon kicsi még. Ha valami baj történik, nem tudnák azonnal hazahozni. Meg amúgy is, nagyon messze lenne ezek szerint tőletek. Kisfiam 4 éves. A mamáék 20 km-re laknak tőlünk. Nem nagyon alszik kint egyedül, mert általában együtt vagyunk kint a szüleimnél.De kb. 3-4 havonta kint marad még 1-2 napot, ha akar. Van, hogy simán ott marad, van hogy nem is akart maradni, meg hogy már pl. hétfőn haza akar jönni (mi meg vasárnap jöttünk haza). Szóval még egy 4 évesnél sem lehet ezt tudni, hogy most éppen milyen kedve van. Még így 4 évesen sem hagynám ott külföldön.
2013. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen. Minden évben kétszer volt a nagyinál egyéves kora óta. Volt olyan, hogy 2 teljes hetet a nyáron. Igaz, ő mindig is nyitott és barátságos baba volt, bárkivel szóba elegyedett az utcán is. A mai napig ilyen, semmi baja, és idén nyáron a mama nővéréhez utazik majd fel Pestre.

Szerintem ez gyerekfüggő.

2013. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom.Szerintem a baba szempontjából ez igen hosszú idő. 1-1 éjszaka oké...de egy hét...nekem sok lenne. Nem azért, mert jaj, valami baja esik. Az akkor is lehet, ha te vagy vele. De egy hétre egy másfél évesnek ez még lehet, hogy hosszú. Nem beszélve a nagyszülőkről. Gondold el: te is biztos kidöglesz nap végére. Totyog, idemegy, odamegy, kaját adni, altatni, pelenka. Ha valamije fáj, akkor pokol az a nap. Hát még, ha nagyszülőkről van szó...Én, személy szerint ennyi időre nem hagynám ott. Tekintettel kell lenni a babára, a nagyszülőkre, és nem beszélve arról, hogy ti egy család vagytok. De, ha mindenáron szeretnéd, akkor még a "nagy esemény előtt" lassan teszteljétek, próbálkozzatok. Ezen a héten 2 napot van ott, a következőn 3-at, etc. Meglátjátok.
2013. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azért NEM, mert messze lesz. Egy baba bármikor eleshet, bármi történhet, ami persze nem a világvége, de mit éreznél, ha mondjuk felhívnának, hogy pl kicsattant a gyerek száka mert épp rosszul esett és épp a kórházi ügyeleten ülnek hogy 2-3 öltéssel összevarrják. Ez így persze nagyon csúnyának hangzik, de ha te is ott lennél mikor ilyen történik akkor csak egy kis szerencsétlen balesetként èlnéd át. Viszont külföldről aggódni... A tehetetlenség szörnyű. Tudom, hogy nagy valószínűséggel ez nem fog bekövetkezni, de remélem megérted a sorok között, hogy mit szeretnék ezzel mondani. Egyszerűen, Ja nincs lehetőséged belátható időn belül ottteremni ha baj van akkor ne engedd el a babádat. Őszintén én nem is tudnám egy hétig nélkülözni. Én megmondtam a nagyiknak, hogy ők már babáztak magamnak szűltem! 1-1 délután velük van egy héten. Majd ott alszik vagy marad többet ha majd ő kéri. De olyan hamar felnő, hogy szeretném kiélvezni ezt az időt amíg nem tart ,, cikinek''. Szereti a nagyszülőket és megyünk is közösen meg ők is jönnek mindig ahogyan ráérnek. De nem szeretem ,,otthagyni''. Egyébként sincs jobb dolgom mintsem mellette legyek. Én úgy értelmezem az anyaságot, hogy mellette a helyem. (Egyébként dolgozok távmunkában számítógépnél amit este csinálok vagy délután, ha elaludt) én inkább keveset Alszok csak minél többet lehessek vele. Most 19 hónapos a lányom és soha nem aludt máshol.
2013. máj. 2. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!