Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyermekünkkel (legkisebb 2...

Edinah35 kérdése:

3 gyermekünkkel (legkisebb 2 hónapos, másik kettő iskolás) néhány hónapra munkásszállásra kényszerülnénk, albérletünkből menni kell, akkor abba a védőnő és gyámhivatal bele köthet? Elvehetik ezért a gyerekeket?

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 13:54
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Itt is laknak már gyerekes családok. Van aki már 5 éve....
2013. máj. 1. 15:33
 22/29 anonim ***** válasza:
80%

a lakáshitel kedves 13. mivel különb mint az albérlet??? Az albérletet felmondod a lakáshitel egy életre a nyakadon van... Nem sok mindenki születik jó sorba hogy szülő a feneke alá tolja a kecót!


Ha megkaptad rohadtul örülj csak pattanj le arról a magas lóról.

Ha lakáshiteled van nyugi! Te is albérletben vagy! Csak egy banknál! Ott esetleg nem sajnálnak meg nincs emberség, ha nem fizetsz takarodsz, de ha elárverezik a házat is a különbözet a hitel végösszeg és az eladási ár között is fizetendő... szerinted ki fizeti meg??? Aki felvette a hitelt...


Más!


Páromék németek! Németországban a 70 évesek sem igazán rendelkeznek saját lakással! Albérletben élnek csak!!! Nagyon nagyon nagyon ritka hogy saját (összegyűjtött hitelezett) lakásban éljenek!

A németek nem hülyék! Az albiból bármikor mehetnek másikba... Itt megfeszülsz hogy hitelt vehess fel! Sógoromékért a bankok versenyeznek hogy ki adjon korrektebb feltételeket!!! Annyira nem vesznek ott fel hitelt az emberek!

Pároméknak csőtörés volt a házban azonnali hatállyal a szülők felmondták az albérletet és mentek 2 házzal arrébb albérletbe... Nekik nem volt semmilyen javítási költségük a házon... Te mit csinálsz? Szívod a fogad, felvered a frissen lerakott járólapot megbontod esetleg a díszítő sor csempét és és sírva fakadsz hogy ezt neked kell kifizetni esetleg...

Belénk magyarokba van az nevelve, hogy saját ház (persze hitel ami míg hiteles sosem saját!!!!) az kell hogy boldog legyél és felelőtlen vagy albiba szülni és mint egy megesett 13 évest úgy kezelnek.... vicc ez a felfogás!


Gondolkozz egy kicsit és nyisd ki a szemed ne úgy mint a szemellenzős ló, bár ebben az esetben annak is tágabb a látóköre...

2013. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
13%

Nincs lakáshitelem,nem albérletben élek,és nem kaptam a szüleimtől se semmit,mert világ életünkben szegényen éltünk.Ezért hát keményen tanultam,lett egy jó szakmám,dolgozom,és vettem magamnak saját lakást!!

Tudatosan élek,van egy férjem és egy gyerekem.

2013. máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is van egy lakásom nagyvárosban és egy házam falun, nekem sem toltak alám semmit... viszont eszembe nem jutna olyan kérdést feltenni senkinek, hogy minek vállalta be a 3 gyereket. Egyrészt nem illendő, másrészt nem tudhatod, hogy miért került nehéz helyzetbe az illető. Szerintem JÓ tanács nélkül inkább maradj csendben!!! Lehet, hogy ők nem az ország olyan részén laknak, ahol milliónyival kevesebb a lehetőség, mint ahol te laksz!!!


Kedves Kérdező! Szerintem nem vehetik el a gyerkőcöket, a lényeg, hogy fedél legyen, valamint tiszták és jól tápláltak legyenek! Én szorítok Nektek, hogy minél hamarabb megoldódjon a helyzetetek!

2013. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%

szenzációs, igazi sikertörténet...


16 éves korom óta dolgoznom kellett hogy tankönyvet vehessek magamnak anyu arra se bírt támogatni hogy ezt ő tegye meg... 18 évesen nem is álmodozhattam érettségiről iránya a kétkezes szakma Fodrász vagyok a gyakorlatom 2 évre 200ezer volt ezt én kerestem meg...

18 évesen nem volt iddőm a záróvizsgákra tanulni amit tudtam abból mentem át mert addigra már egy faluban voltam bérelt üzletben önálló fodrász... A mesterem meg mindig kiadta az igazolást, hogy mehetek vizsgázni mert megjelentem gyakszin...

19 évesen végeztem kereskedelmet és vendéglátót egyszerre mert gondoltam így állok tuti lábon...


21 évesen mikor a legjobban ment a szekér jött, hogy vagy gyereket vállalok vagy nem szülök az életben... meddőségi klinikán kezeltek 1 évig hogy a Fiam megszülethessen.. egy szobában 12 négyzetméteren élünk 25 vagyok. van 5 millió hitelünk a többit a házra összetettük mire 35 leszek úgy tervezem, hogy ez se lesz...

Önerőből újítjuk fel ami erre a nyárra kiadásnak kb. 2 millát jelent összesen... de meg lesz a pénz ha más nem kivakaraom a földből is...

Gondolom Te is az idősebb csoportba tartozol azért büszkélhetsz saját kecóval.

Nem tudom, hogy volt e valaha hiteled vagy laktál-e albiban... ha igen akkor nem onnan osztogatnád az észt a felhők közül... A segged fogad összeszorítanád ha jön a hó eleje, mint sok családnak és ki kell fizetni a hitelt és esetleg gondot okoz (ne adj isten a svájci frankosok közé tartoznál)...

Ha nincs 5-10 milla a farzsebben sosem lehetsz nyugodt... jön egy betegség egy munkanélküliség és reszeltek az áloméletnek...

Nem mindenki kaphat álomszakmát mert a szülei nem tudják finanszírozni (főiskolát, sulit), van akinek egy egyszerű kereskedelmi jut mert annyira telik... Én 16 évesen a tesoban töltögettem az árukat januártól augusztusig, hogy a suliban a gyakorlati helyet egy mesterhez kifizethessem... és azzal hogy én sz.rért hugyért diákmunkáztam már tudom, hogy felnőtt ember munkalehetőségét vettem el esetleg...

könnyű a jó helyzetből megítélni, de ha esetleg szarba kerülsz majd gondolj vissza rá, hogy te egyszer beosztottad egy nőnek hogy 1 max.2 gyereket kellett volna szüljön mert a 3 már felelőtlenség...

Honnan tudod 10 év múlva is jó lesz-e az anyagi helyzeted és nem koplalva fogsz esetleg kéregetni hogy a gyereknek jusson étel... Tudod, mindenki öregszik... Az öreget fiatal munkaerőre cserélik le... mert olcsóbban megcsinálja amit te azt lehet ugráltatni nem úgy mint egy 40 közelit és azért esetleg mert rugalmasabb és nincs gyerek akinek az érdekeit először figyelni kell... K.csög világban élünk... Szerintem ez a fellengzős duma kicsit sok volt.. Majd ha végigjártad azt az utat amit esetleg a kérdező megítélheted... addig felesleges mert nem tudod az Ő életüket vagy drámájukat...

Egy ismerősöm leukémiás lett csontvelőt kapott a steril szoba otthonra 5 millió volt... gondold át hogy mit mondasz mert ő is a vagyonosok közül került a nincstelenek közé... Nincs pénze egészsége még egy évig főleg a vállalkozása az irányítása nélkül haldoklik... Idő kérdése mikorra lesz nincstelen... A gépeket amik életben tartják nem adhatja el (levegőszűrő csírátlanító) mert az az ő halálos ítélete lenne...

2013. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
14%
A gyerekeket nem fogják elvenni, de azért valljuk be nem egészséges ez a fajta élet. Igaza van, annak aki azt kérdezte, hogy ilyen körülmények közé miért vállal valaki három gyereket. Ha a legkisebb még csak két hónapos, akkor nagy valószínűséggel már a gyerekvállalás előtt sem éltek valami fényesen. Azt írja a kérdező, hogy csak pár hónapig kell a munkásszállón kibírni. Kíváncsi lennék, hogy pár hónap alatt mi fog változni. Ő nyilván nem fog dolgozni, mert a kicsivel van, a férje tud annyival többet keresni, hogy több havi kaució meg az egyebek meglegyenek belőle?
2013. máj. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
53%

Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy amikor valaki ilyen kérdést ír ki, amiből látszik, hogy eléggé padlón van, hogy kényszermegoldások köré szervezi az életét - akkor miért rúg bele egymás után pár arctalan akárki. Nem érdekes, hogy mit gondoltok. Van valaki, aki nehéz helyzetbe került, ezzel kapcsolatban feltett egy kérdést. Aki egy ilyen szituációban leáll és magas lóról oktat, az pusztán gonosz, a véleménye ugyanis a világon semmit nem fog megváltoztatni, hacsak nem annyit, hogy a kérdező még nyomorultabbul érzi majd magát.


Minket az orvosin az egyik tanárunk mindig egy mondással nyaggatott, ez pedig az volt, hogy Primum non nocere. Azt jelenti, hogy mindenekelőtt ne árts. Ő azt a példát hozta rá, hogy annak dohányosnak, akit éppen bypass műtétre jegyzel elő, nem érdemes azt mondani, hogy ó te szerencsétlen marha, minek kellett az a sok cigi, hiszen semmivel nem fog javulni az állapota, az önvád viszont a műtét utáni felépülést sem fogja segíteni. Ugyanez a helyzet: a ti okoskodásotok is kizárólag árt, és rosszindulatú is.



__________________________

Kérdező:


Nem veszik el a gyerekeket.

2013. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem oktattunk a magas lóról, csak én például megkérdeztem, hogy mi fog változni pár hónap alatt és, hogy hogy mertek bevállalni a semmire három gyereket! A kérdését megválaszoltam, nem fogják tőle elvenni a gyerekeket nagy valószínűséggel, bár ha a munkásszálló nem elég higiénikus egy két hónaposnak, meg nincsenek meg a két iskolásnak a tanuláshoz szükséges körülmények még az is előfordulhat, hogy állami gondoskodásba kerülnek. A kérdező különben nem válaszolta meg a kérdéseket, nem értem miért vagytok ennyire felháborodva és hogy honnan tudjátok, hogy mi történt vele. Miután nem írt semmit, nem értem miért automatikusan a kérdezőt kell védeni, aki három gyereket vállal egy albérletbe vagy munkásszállóra. Honnan tudjátok, hogy nem tehet a sorsáról?
2013. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Nem az a lényeg, hogy tehet-e a sorsáról, hanem az, hogy Te az ő döntései és élete felett nem ítélkezhetsz.
2013. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!